ολος ο κόσμος δικός μας

TRIP

Member
Μηνύματα
46
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη
Ταξίδι-Όνειρο
Χώρες της Αφρικής
γεια σε όλους το όνειρό μου είναι να γυρίσω τον κόσμο με αυτοκινούμενο τροχόσπιτο και χαίρομαι γιατί η ώρα πλησιάζει και με κάνει να νιώθω άλλος άνθρωπος. Είναι καταπληκτικό το συναίσθημα που νιώθεις όταν είναι να ταξιδέψεις και μάλιστα χωρίς την πίεση της επιστροφής .Το υλικό που θα συγκεντρώσω με τη φωτογραφική μηχανή και τον υπολογιστή μου θα είναι ότι καλύτερο για μένα.βέβαια είναι σιγουρο πως θα χρειαστώ την βοήθειά σας για διάφορες πληροφορίες μιά και πολλοί από σας θα έχετε σίγουρα πολλά να μου πείτε.ευχαριστώ :clap:
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
γεια σε όλους το όνειρό μου είναι να γυρίσω τον κόσμο με αυτοκινούμενο τροχόσπιτο και χαίρομαι γιατί η ώρα πλησιάζει και με κάνει να νιώθω άλλος άνθρωπος. Είναι καταπληκτικό το συναίσθημα που νιώθεις όταν είναι να ταξιδέψεις και μάλιστα χωρίς την πίεση της επιστροφής .Το υλικό που θα συγκεντρώσω με τη φωτογραφική μηχανή και τον υπολογιστή μου θα είναι ότι καλύτερο για μένα.βέβαια είναι σιγουρο πως θα χρειαστώ την βοήθειά σας για διάφορες πληροφορίες μιά και πολλοί από σας θα έχετε σίγουρα πολλά να μου πείτε.ευχαριστώ :clap:
TRIP :welcome2: και παντα καλα ταξιδια.
Πως τα καταφερες και δεν εχεις πιεση επιστροφης?
Συνταξιουχος η παιζει τιποτα αλλο?:D
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Καλώς ήρθες trip...
Πολύ ωραίο ταξίδι ετοιμάζεις.
Παλαιότερα παρακολουθούσα το ημερολόγιο ενός ιταλού που γύριζε τον κόσμο με το τροχόσπιτό του (Adria νομίζω).
Θα τον έχεις διαβάσει σίγουρα.
Αν αποφασίσεις να μας γράφεις για τις περιπέτειες σου όσο θα είσαι εν κινήσει θα ήταν εξαιρετικό δώρο.
Να έχεις ένα υπέροχο αξέχαστο ταξίδι...
 

RTW

Member
Μηνύματα
75
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
γεια σε όλους το όνειρό μου είναι να γυρίσω τον κόσμο με αυτοκινούμενο τροχόσπιτο και χαίρομαι γιατί η ώρα πλησιάζει και με κάνει να νιώθω άλλος άνθρωπος. Είναι καταπληκτικό το συναίσθημα που νιώθεις όταν είναι να ταξιδέψεις και μάλιστα χωρίς την πίεση της επιστροφής .Το υλικό που θα συγκεντρώσω με τη φωτογραφική μηχανή και τον υπολογιστή μου θα είναι ότι καλύτερο για μένα.βέβαια είναι σιγουρο πως θα χρειαστώ την βοήθειά σας για διάφορες πληροφορίες μιά και πολλοί από σας θα έχετε σίγουρα πολλά να μου πείτε.ευχαριστώ :clap:
πωπω..τέλειο ακούγεται!!! πέρνα να με πάρεις :D - καλό ταξίδι!
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
οτι καλυτερο ετοιμαζεις!καλως ορισες στην παρεα του travelstories που οσο παει κ μεγαλωνει...να περασεις τελεια ,να το οργανωσεις τελεια κ εμεις εδω θα ειμαστε κ θα περιμενουμε υλικο,ιστοριες,φωτογραφιες!γεια σου trip!!!
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
καλώς όρισες!με το καλό να ξεκινήσεις το ταξίδι σου και να μας στέλνεις τα νέα σου απο τους εκάστοτε προορισμούς,μια που θα έχεις και τον υπολογιστή και θα έχεις σίγουρα πολύ....υλικό να μας τροφοδοτείς!
 

TRIP

Member
Μηνύματα
46
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη
Ταξίδι-Όνειρο
Χώρες της Αφρικής
TRIP :welcome2: και παντα καλα ταξιδια.
Πως τα καταφερες και δεν εχεις πιεση επιστροφης?
Συνταξιουχος η παιζει τιποτα αλλο?:D
Καλησπέρα
Όπως ακριβώς το είπες η δουλειά φτάνει στο τέλος.:D Θα αρχίσω να τα βάζω
κάτω σιγά σιγά γιατί η όλη διαδικασία απαιτεί οργάνωση και θέλω να ξέρω που πατώ και που βρίσκομαι
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Το να μη σε πιεζει τιποτα να επιστρεψεις ειναι οτι καλυτερο! Καλη προετοιμασια λοιπον!
Εχεις κανενα πρωτο πλανο για το ταξιδι σου?
 

TRIP

Member
Μηνύματα
46
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη
Ταξίδι-Όνειρο
Χώρες της Αφρικής
Καλώς ήρθες trip...
Πολύ ωραίο ταξίδι ετοιμάζεις.
Παλαιότερα παρακολουθούσα το ημερολόγιο ενός ιταλού που γύριζε τον κόσμο με το τροχόσπιτό του (Adria νομίζω).
Θα τον έχεις διαβάσει σίγουρα.
Αν αποφασίσεις να μας γράφεις για τις περιπέτειες σου όσο θα είσαι εν κινήσει θα ήταν εξαιρετικό δώρο.
Να έχεις ένα υπέροχο αξέχαστο ταξίδι...
Απ την καρδιά μου σου εύχομαι να περάσετε τέλεια στην Αίγυπτο. Να σαι σίγουρη πως θα τα λέμε συνέχεια.
 

TRIP

Member
Μηνύματα
46
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη
Ταξίδι-Όνειρο
Χώρες της Αφρικής
Το να μη σε πιεζει τιποτα να επιστρεψεις ειναι οτι καλυτερο! Καλη προετοιμασια λοιπον!
Εχεις κανενα πρωτο πλανο για το ταξιδι σου?
Κατ αρχήν μ αρέσουν οι χώρες που εχεις ταξιδέψει:D
Οσο για μένα στο μυαλό μου πρωτα έρχεται η διαδρομή Ιταλία - Γαλλία -Ισπανία. (Τη θεωρώ εύκολη για αρχή και θα μου δώσει την ευκαιρία να δώ τις δυνατότητες του αυτοκινούμενου).
Θα ήθελα να τη συνέχιζα παιρνώντας και στην Αφρκή - Ιορδανία -Συρία -Τουρκία ολοκληρώνοντας τον κύκλο στην Μεσόγειο αλλά θα ολοκληρωθεί το ταξίδι σε δεύτερη φάση.Βεβαια το πρόγραμμα μου περιλαμβάνει όσες χώρες περισσότερες μπορώ να δώ. (σε κάθε σημείο του ορίζοντα) είτε αυτό μπορεί να γίνει με αυτοκινούμενο είτε με τραίνο είτε με αεροπλάνο είτε με τα πόδια
Θα καταγράφω οποιοδήποτε μέρος επισκέπτομαι και η κίνησή μου θα ναι σε πολύ χαλαρούς ρυθμούς με σκοπό πέρα από τις εικόνες να δώ και τον τρόπο που ζουν.
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Με αυτά που περιγράφεις ότι θα κάνεις, ενθουσιάστηκα...και ζήλεψα ;)

Καλώς μας ήρθες :)
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.762
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Το πλάνο σου ακούγεται πολύ πολύ ενδιαφέρον. Ο κόσμος όλος θα 'ναι δικός σου, όπως το λες. Εύχομαι να πάνε όλα όπως τα έχεις σχεδιάσει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.130
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom