ολος ο κόσμος δικός μας

TRIP

Member
Μηνύματα
46
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη
Ταξίδι-Όνειρο
Χώρες της Αφρικής
Αυτο ειναι ταξιδι :roll: 4 μηνες Ταυλανδη!
Εγω παω για δευτερη φορα και ειμαι κατενθουσιασμενη :)
Εσυ ποτε φευγεις για το ταξιδι γιγας?:lol:
Εχω ακόμη χρόνο μπροστά μου.Εχω αρκετή προετοιμασία. Πρέπει να δω πολλά Ηδη βρίσκομαι σε συζητήσεις για την αγορά του τροχόσπιτου και παράλληλα κοιτάζω και για τον εξοπλισμό του. Το ξέρω πως η αρχή είναι δύσκολη μα η διαθεσή μου είναι τέτοια που όλα τα κάνω σαν να κέρδισα τον πρώτο λαχνό. :clap:
Το πρώτο δε θα ναι γίγας μπροστά που σ αυτά που θα κολουθήσουν Καταχωρείται ως αναγνωριστικό (Ιταλία -Γαλλια-Ισπανία).
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Το ξέρω πως η αρχή είναι δύσκολη μα η διαθεσή μου είναι τέτοια που όλα τα κάνω σαν να κέρδισα τον πρώτο λαχνό. :clap:
Η διάθεσή σου ξεχειλίζει χαρά και αισιοδοξία...:D

Και μας την μεταφέρεις με τον καλύτερο τρόπο!:D

Περιμένουμε τα νέα σου...μας ενθουσιάζεις !:clap:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
:clap::clap::clap:
Υπεροχο ακουγεται!! Και χωρις πιεση χρονου,αυτο ειναι τελειο!!
Καλη αρχη σου ευχομαι!
 

TRIP

Member
Μηνύματα
46
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη
Ταξίδι-Όνειρο
Χώρες της Αφρικής
Η διάθεσή σου ξεχειλίζει χαρά και αισιοδοξία...:D

Και μας την μεταφέρεις με τον καλύτερο τρόπο!:D

Περιμένουμε τα νέα σου...μας ενθουσιάζεις !:clap:
Ευχαριστώ για τα καλά λόγια:D. Η ζωή είναι πολύ μικρή για να είναι θλιβερή........

Είναι το όνειρό μου. Με περίμενε τόσα χρόνια και δεν θα το απογοητεύσω.
 

TRIP

Member
Μηνύματα
46
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη
Ταξίδι-Όνειρο
Χώρες της Αφρικής
:clap::clap::clap:
Υπεροχο ακουγεται!! Και χωρις πιεση χρονου,αυτο ειναι τελειο!!
Καλη αρχη σου ευχομαι!
Ευχαριστώ :D:D

Είναι το όνειρό μου και θα το ζήσω όπως του αξίζει.
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
καλως ηρθες!!!!!απλα τελειο!!!ελπιζω να γινει το ονειρο σου πραγματικοτητα χωρις καμμια δυσκολια!να το απολαυσεις μεχρι την τελευταια του σταγονα!!!!!!!!
 

TRIP

Member
Μηνύματα
46
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη
Ταξίδι-Όνειρο
Χώρες της Αφρικής
καλως ηρθες!!!!!απλα τελειο!!!ελπιζω να γινει το ονειρο σου πραγματικοτητα χωρις καμμια δυσκολια!να το απολαυσεις μεχρι την τελευταια του σταγονα!!!!!!!!
Στο υπόσχομαι δεν θα αφήσω ούτε στάλα:D. Καλώς σας βρήκα :clap::clap:
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Καλώς μας ήρθες,Trip! Πες μας λίγα ακόμα....Για πότε σχεδιάζεις το πρώτο ταξίδι? Θα ταξιδεύεις μόνος ή με παρέα? Εννοείται πως μας κρατάς ενήμερους και για τα πρακτικά ζητήματα, όπως η αγορά του τροχόσπιτου, ναι???
Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

ΧΡΥΣΑ

Member
Μηνύματα
76
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΟΣΚΑΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΗ ΤΗΝ ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
καλημέρα ένα αντίστοιχο ταξιδι κανει ενα ζευγαρι απο αθηνα.το ειχε δειξει ο Κουλογλου σε ενα ντοκιμαντερ περσυ,νέα παιδια πουλησαν τα παντα για να αγορασουν εξοπλισμο και ολα τα υπολοιπα.μονο που δεν το εκαναν συνεχομενα γιατι εικαζω δεν ειναι εφικτο.ταξιδευαν ανα ηπειρο για ενα χρονο η 2 και μετα επεστρεφαν για να οργανωθουν για το επομενο.συγκλονιστικο.
 

TRIP

Member
Μηνύματα
46
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη
Ταξίδι-Όνειρο
Χώρες της Αφρικής
Καλώς μας ήρθες,Trip! Πες μας λίγα ακόμα....Για πότε σχεδιάζεις το πρώτο ταξίδι? Θα ταξιδεύεις μόνος ή με παρέα? Εννοείται πως μας κρατάς ενήμερους και για τα πρακτικά ζητήματα, όπως η αγορά του τροχόσπιτου, ναι???
Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!!!ί!!!!!!!!!!!!

Καλημέρα:D

Δεν έχω όρίσει ακόμη τον ακριβή χρόνο αναχώρησης. Εχω αρχίσει και ψάχνω μοντέλο ατοκινήτου που θα ταξιδέψω-εξοπλισμό και όλα τα συναφή.

Χρειάζομαι λίγο χρόνο ακόμη για να κλείσω το θέμα της δουλειά μου. Θεωρώ ότι για να είσαι έτοιμος να ξεκινήσεις το όνειρό σου θα πρέπει να μην αφήσεις εκρμεμότητες πίσω ώστε όλος σου ο ευατός να βρίσκεται στο σκοπό σου.
Παράλληλα με μένα υπάρχει ένας ακόμη άνθρωπος που θα με ακολουθεί ένας πολύ καλός φίλος που έχει την ίδια επιθυμία και διάθεση με μένα. Προσπαθεί να κλείσει και αυτός τον κύκλο του στο χώρο της δουλειά ώστε η αναχώρηση να είναι ελεύθερη και για τους δύο. Όλα δείχνουν πως πάνε κατ ευχή.
Όσο για την αγορα του τροχόσπιτου η καλύτερη κίνηση είναι η αγορά ενός καινούργιου ετσι ώστε να σου δίνεται η δυνατότητα να κινήθείς χωρίς τυχόν προβλήματα που μπορεί να σου παρουσιάσει ένα άλλο που έχει φάει έστω και κάπως τα ψωμιά του.
Με λίγα λόγια θα ξέρεις το όχημά σου από την αρχή του και όχι να αναρωτιέσαι αν θα σε βρεί κάτι αναπάντεχο στο δρόμο (μιλάω για πιθανότητες παλιού με καινούργιου)
Η αγορά του κυμαίνεται στα 50.000 Ευρώ καινούργιο περιλαμβάνει (κρεβάτια για 2 ατόμα) τραπέζι -καρέκλες-κουζίνα(υγραέριο)-ψυγείο -WC (Φωτογραφίες θα σας δείξω στην πορεία).
Απαραίτητη καλή ταξιδιωτική ασφάλιση.
και ακολουθεί ο εξοπλισμός του.
Στην αγορά πάνω σ αυτό το κομμάτι υπάρχουν διάφορα Θεωρείται απολύτως απαραίτητο οι εφεδρικές μπαταρίες - οδηγός δρόμων- εχτρα κλειστή βάση αποθήκευσης -φωτοβολταϊκά...Πολλά τα βλέπεις και κρίνεις μόνος σου τι θα σου χρειαστεί.
Γι αυτό και κταχωρώ το πρώτο ταξίδι ως δοκιμαστικό.Καθένας μας πέρα από κάποια λοιπόν που θεωρούνται πλέον αναγκαί κρίνει στην πορεί και τις ελλείψεις του.

Και πάνω από όλα την αγαπημένη μου φωτογραφική μηχανή-την αγαπημένη μου κάμερα τον αγαπημένο μου υπολογιστή και τέλος

την λαχτάρα μου να ζήσω όλο αυτό:clap::clap::clap:
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Καταιγιστικός κι ενθουσιώδης, μπράβο, έτσι σε θέλουμε!!!!!!!!!!!!:clap:

Χαίρομαι πάρα πολύ που θα παρακολουθήσω την περιπέτειά σας από την αρχή! Από τώρα, στο στάδιο του σχεδιασμού και της ιδέας, μέχρι πολύ αργότερα, όταν τα διαβατήριά σας θα είναι ξέχειλα από σφραγίδες και το αυτοκινούμενό σας θα έχει χάσει το αρχικό του λούστρο και θα 'χει διανύσει ατέλειωτα χιλιόμετρα σε χωματόδρομους που ελάχιστοι φτάνουν ποτέ...Κι όλα αυτά θα τα βλέπουμε μέσα από τις ανταποκρίσεις σας και θα ονειρευόμαστε μαζί σας...

υ.γ. Μια ένσταση μόνο: γιατί μόνο 2 κρεβάτια???? Όλο και κάποιος φίλος/η μπορεί να σας συντροφέψει σε κάποιο κομμάτι της διαδρομής...........(εντελώς ιδιοτελώς μιλάω, όπως καταλαβαίνεις....;))

υ.γ.2 Να βγάλετε από μια φωτό πορτρέτο τώρα, που ακόμα σχεδιάζετε το ταξίδι. Μια δεύτερη δυο τρεις μέρες πριν την αναχώρηση. Κι ύστερα κάμποσες στη διάρκεια της διαδρομής...Πάω στοίχημα πως η ευτυχία και η διαφορά θα φαίνεται ολοκάθαρα στα πρόσωπά σας....:D
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.039
Μπορεί να είσαι συνταξιούχος αλλά ο ενθουσιασμός με τον οποίο μιλάς είναι άκρως εφηβικός!!!
Καλωσόρισες TRIP και με το καλό να πραγματοποιήσεις το ταξίδι-όνειρο!!! :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.339
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom