Σερβία παρακαλω τα φωτα σας!

giannaras13

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΗ ΥΟΥ ΠΥΡΡΟΣ
Γεια σας:D Ειμαι νεο μελος στο travelstories....Προσφατα μας μπηκε η ιδεα με 2 φιλους μου να παμε στο Βελιγραδι ενα 4ημερο...Σκεφτηκαμε απο το να παμε με αεροπλανο..το βαριεμαι...:mad: ειπαμε να παμε με τραινο...αλλα καταργηθηκαν ολα...ετσι αποφασισαμε να παμε με λεωφορειο.Σκεφτομαστε να φυγουμε την εβδομαδα μετα το Πασχα.Ρωτησαμε σε δυο γραφεια,το πρωτο λεγεται Αlamanis tours και siamos tours.Ρωτησαμε τι εγγραφα χρειαζομαστε και μας ειπαν διαβατηριο(μου εχει ληξει,θελει ανανεωση) η και ταυτοτητα με λατινικους χαρακτηρες,ειχα μαζι μου και εδειξα την ταυτοτητα στην υπαλληλο και μου ειπε οτι σε δεχοντε και μια ταυτοτητα με λατινικους χαρακτηρες και οτι η ταυτοτητα μου ειναι ενταξει.περυσι την εβγαλα..:clap:
1)με ενημερωσε σωστα η' θα παθω καμια πλακα?:shock:
2)ξερεται καμποιο αλλο γραφειο με γραμμη για το βελιγραδι?:roll:

ευχαριστω πολυ,
Γιαννης
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Από το σάιτ της Olympic:



National Greece (GR) /Destination Serbia (RS)

awww.timaticweb.com_logos_OLYMPIC_OLYMPICB2C_vi_de.gif

Serbia (RS)


awww.timaticweb.com_logos_OLYMPIC_OLYMPICB2C_in_on_no.gif

Passport required.
- Passports and/or passport replacing documents must be valid
on arrival.

Passport Exemptions:
- Holders of a National Identity Card issued to nationals of Greece.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
ευχαριστω πολυ,αρα και με ταυτοτητα γινεται,αρα ειχε δικιο η υπαλληλος:clap:
Είθισται να προσλαμβάνουν κόσμο που ξέρει τι του γίνεται! :D

Αν έχεις ακόμα αμφιβολίες, κάλεσε στο 210-3530000 (τηλ.κέντρο Ελ. Βενιζέλος) και ζήτα να σε συνδέσουν με τον έλεγχο διαβατηρίων και ρώτα έναν αστυνομικό αν ταξιδεύεις Σερβία με ταυτότητα νέου τύπου. Αλλά μήν έχεις αμφιβολίες!
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Γεια σας:D Ειμαι νεο μελος στο travelstories...Σκεφτηκαμε απο το να παμε με αεροπλανο..το βαριεμαι...:mad:
Γιαννης

γιατί το βαριέσαι; μιάμιση ωρίτσα και είσαι εκεί....με το λεωφορείο έχω πάει πριν από 20 μέρες....πέθανα 11 ώρες...(και κάθε άλλη φορά που πήγαινα με το λεοφωρίο)...και από αεροδρόμιο έχει φθηνή συνδεση με την πόλη...άρα δεν χάνεις και εκεί λεφτά. Σου βάζω έτοιμο λινκ με ημερομηνίες 29/04-04/05 σου βγαίνει μία μέρα παραπάνω αλλά είναι πιο βολικό κατα την γνώμη μου....και μάλιστα για συγκεκριμενες ημερομηνίες κοστίζει 130 ευρώ και το λεοφωρείο είναι πόσο 85; μικρή διαφορά για τέτοιο κόπο...

θα μου πεις εσύ πάλι θα πάς με λεοφωρείο εκείνες τις μέρες, αλλά μόνο και μόνο επειδή θα γυρίσω με ΙΧ...

...και αφού ειστε τρείς...μάλλον και πιο ενδιαφέρον θα ειναι να πάτε με αυτοκίνητο, και μία χαρά οικονομικό...

συγγνώμη που στα λέω κιόλας, εννοιείται θα πας όως σε βολεύει, αλλα μικρες προτάσεις είναι μόνο :p:p:p

και για διαμονή αν δεν βρήκατε, υπάρχουν πολύ πιο φθηνές λύσεις από τα ξενοδοχεία και καθόλου άσχημες...δλδ διαμερίσματα (εχουν μείνει πολλοί φίλοι μου έτσι όταν ερχόντουσαν ΒΓ) αν σε ενδιαφέρει να σου στείλω και διάφορα λινκ....

Οσο για την ερώτησή σου...σου απάντησε η Νέρα...για αυτό δεν εστιάστηκα εκεί...:)

http://wftc2.e-travel.com/plnext/JatAirways/FlexPricerAvailabilityDispatcherPui.action;jsessionid=lTJxNWsVW5ky1LRJCWvsLzBP2vXJMZ0qj85Cp6Gw0vPJWj6frgnx!-282554971!363330647
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
τώρα κατάλαβα ότι δεν ξέρω από που ταξιδεύεις και σου έβαλα Θεσσ/νικη..
 

giannaras13

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΗ ΥΟΥ ΠΥΡΡΟΣ
αγαπητη ivana,
μου εστειλες και προσωπικο μυνημα αλλα επειδη ειμαι νεο μελος δεν με αφηνουν να σου στειλω:(τωρα θα δω τα links που μου εστειλες..οταν λεω βαριεμαι εννοω πως με το λεωφορειο θα δουμε και κατι στον δρομο..;)απο λαρισα θα ταξιδεψουμε αν παμε με αεροπλανο,σιγα το δυσκολο σε μια ωρα ειμαστε θεσσαλονικη...οσο για το ξενοδοχειο μας προτειναν φιλοι μας κατι τετοιο Booking.com: hotel Hostel Fair, Beograd, Serbia - 25 Guest reviews. Book your hotel now!

και αφου θα πας και εσυ συντομα στο βελιγραδι:cool:
zelim vam da lepo putovanje:rolleyes:

[YOUTUBE][/YOUTUBE]
 
Last edited by a moderator:

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Λοιπόν....hvala, takodje!
(ευχαριστώ επίσης)...να μεταφράσουμε όπως μου τόνισε μιά φορά ο Dva srca

Για το λεωφορείο και σκέψη σου να δεις κάτι....καλή, αλλά δεν θα προλάβεις, ταξιδεύει νύχτα και στο πήγαινε και στο έλα (δλδ από την στιγμή που θα βγείς από Ελλάδα, και μάλλον την έχεις δει ήδη:D)...και η διαδρομή ούτως ή άλλως δεν είναι και πολύ ενδιαφέρον, αφού είναι αυτοκινητόδρομοι οι οποίοι όπως παντού είναι εκτός και χωρίς ενδιαφέρον. Στο συγκεκριμένο, αξίζει ας πουμε στην αρχή των Σκοπίων, μόλις μπαίνεις που είναι κοιλάδα του Βαρδάρη και στην είσοσο της Σερβίας (μετά από 30-40χμ στην κοιλάδα του Γκρντελιτσα) αλλά όπως είπα δεν θα τα δείτε.

Οσο για διαμονή, σου στέλνω τα σαϊτ (φαντάζομαι υπάρχουν και άλλα, αλλά όταν έστελνα σε ένα άλλο μέλος του έστειλα αυτά) που προσφέρουν πολύ ωραία δωμάτια σε ωραίες τιμές, και σχεδόν όλα στο κέντρο. Εσύ ρίξε μιά ματιά και αν επιλέξεις κάτι, στείλε μου να σου πω και για την τοποθεσία αν είναι καλή :D... Και επειδη όταν το ψαχνε ο άλλος μέλος είχαμε αφμιβολία αν είναι οι τιμές το άτομο ή το δωμάτιο, πήρα τηλ. και μου είπανε ότι είναι το δωμάτιο, και ή διαφορές που θα δεις είναι απλά αν είναι 1 ως 2 άτομα, ή 3ως 4.... λίγο ακατανοητά τα γράφουν για αντιληψεις εδώ, εννοώ εκει είναι κανονικό και κατανοητο 9τωρα τι εγραψα ουτε εγώ καταλαβα, αλλά μην σπας κεφαλι για αυτό, απλά πάρ το ότι οι τιμές που θα δείς ειναι για όλους, δλδ σύνολο).

Εμείναν μερικές φορές φίλοι μου από την Ελλάδα έτσι.


αυτά είναι:
Beoapartmani | apartments Belgrade, renting - /apartments en
Apartmani u Beogradu
http://www.bascoagency.com/?gclid=CL...FYgh3wod1l9FEw
Beograd apartmani, smestaj u beogradu

ο,τι άλλο θες, ρώτα....
καλό ταξίδι και σε σας!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
ρωτησα τηλεφωνικα:D στην ολυμπιακη και μου ειπαν οτι γινεται αλλα ας κανω και μια ερωτηση στην πρεσβεια
Κανε ερωτηση και στον Παγκοσμιο Οργανισμο Τουρισμου και στον ΟΗΕ για να εισαι σιγουρος...
Καλως ηρθες giannara και καλο ταξιδι στο Βελιγραδι!
 

giannaras13

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΗ ΥΟΥ ΠΥΡΡΟΣ
Κανε ερωτηση και στον Παγκοσμιο Οργανισμο Τουρισμου και στον ΟΗΕ για να εισαι σιγουρος...
Καλως ηρθες giannara και καλο ταξιδι στο Βελιγραδι!

:haha::haha::haha::haha:Σταματησε και το αλτερ θα ρωταγα τον Αυτια!!!!!!!!(Η κοπελα μου το ειπε για πλακα!):lol::lol::lol:
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Σερβία πας με ταυτότητα πλέον...και Σκοπια που θα περασετε για να πατε Σερβια και εκει μπαινεις με ταυτοτητα μια χαρα :)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom