Σερβία παρακαλω τα φωτα σας!

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
η ταυτότητα που έχει μεν λατινικούς χαρακτήρες αλλά ο αριθμός της ξεκινάει με Ψ η Χ η άλλο γράμμα του ελληνικού αλφαβήτου που δεν ειναι κοινό με του λατινικού αλφαβήτου θεωρείται νέου τύπου ταυτότητα?
ταξιδεύεις και με αυτήν άφοβα οπως με τις πρόσφατα εκδοθείσες;
 

giannaras13

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΗ ΥΟΥ ΠΥΡΡΟΣ
ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου...:clap:εσυ εχεις παει?αν επιτρεπεται με ποιο γραφειο?στειλε μου μυνημα αν δεν θελεις να το πεις δημοσιως!:cool:
και παλι ευχαριστω grosori;)
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
η ταυτότητα που έχει μεν λατινικούς χαρακτήρες αλλά ο αριθμός της ξεκινάει με Ψ η Χ η άλλο γράμμα του ελληνικού αλφαβήτου που δεν ειναι κοινό με του λατινικού αλφαβήτου θεωρείται νέου τύπου ταυτότητα?
ταξιδεύεις και με αυτήν άφοβα οπως με τις πρόσφατα εκδοθείσες;
εχω παει τουρκια σκοπια και σερβια με ελληνικη ταυτοτηα με λατινικους χαρακτηρες που αρχιζε απο Φ :)
 

giannaras13

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΗ ΥΟΥ ΠΥΡΡΟΣ
η ταυτότητα που έχει μεν λατινικούς χαρακτήρες αλλά ο αριθμός της ξεκινάει με Ψ η Χ η άλλο γράμμα του ελληνικού αλφαβήτου που δεν ειναι κοινό με του λατινικού αλφαβήτου θεωρείται νέου τύπου ταυτότητα?
ταξιδεύεις και με αυτήν άφοβα οπως με τις πρόσφατα εκδοθείσες;
ουτε και εγω ξερω φιλε μου εμενα ειναι ΑΗ-ΧΧΧΧΧΧ.ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΗ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ:lol:
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
και γενικ ανα ξερετ πως αμα ταξιδευετε μεσα στην Ευρωπαικη ενωση (δεν μιλας για την Σερβια τωρα) Η Ε.Ε έχει 3 επισημα αλφαβητα και οχι μονο το λατινικο.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
και γενικ ανα ξερετ πως αμα ταξιδευετε μεσα στην Ευρωπαικη ενωση (δεν μιλας για την Σερβια τωρα) Η Ε.Ε έχει 3 επισημα αλφαβητα και οχι μονο το λατινικο.
για αποκάλυψε μας και τα άλλα 2...:roll:
ο άγγλος τροχονόμος η ο γάλλος υπάλληλος στο γραφείο ενοικιάσεων τα κατέχει;:haha:
ξέρω οτι η λύση ειναι ανανέωση/αλλαγή ταυτότητας για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, αλλά αυτά τα σούρτα φέρτα στο αστυνομικό τμήμα δεν τα γουστάρω!:haha:
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
τα αλλα 2 ειναι το ελληνικο και απο το 2007 που η βουλγαρια ειναι μελος της Ε.Ε ειναι και το σλαβικο.

Μπορεις να πας με αμαξι στην Ιταλια και απο εκει σε οποιαδηποτε χωρα της ενωσης..στα συνορα δεν δειχνεις καποιο εγγραφο...απαγορευεται να σου κανουν ελεγχο.
Τωρα αν σε σταματησει καποιος γαλλος τροχονομος εχεις το διπλωμα σου που και αυτο πιανει (και ας μην ειναι το καινουργιο που ειναι η καρτα)...του εξηγεις με απλα λογια για τα 3 επισημα αλφαβητα...το εχ κανει σε κατι περιεργους ολλανδους μαζι με τον πατερα μου (ειχε μονο την παλια αυτος) και δεν μας εκαναν τιποτα
 

giannaras13

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΗ ΥΟΥ ΠΥΡΡΟΣ
τα αλλα 2 ειναι το ελληνικο και απο το 2007 που η βουλγαρια ειναι μελος της Ε.Ε ειναι και το σλαβικο.

Μπορεις να πας με αμαξι στην Ιταλια και απο εκει σε οποιαδηποτε χωρα της ενωσης..στα συνορα δεν δειχνεις καποιο εγγραφο...απαγορευεται να σου κανουν ελεγχο.
Τωρα αν σε σταματησει καποιος γαλλος τροχονομος εχεις το διπλωμα σου που και αυτο πιανει (και ας μην ειναι το καινουργιο που ειναι η καρτα)...του εξηγεις με απλα λογια για τα 3 επισημα αλφαβητα...το εχ κανει σε κατι περιεργους ολλανδους μαζι με τον πατερα μου (ειχε μονο την παλια αυτος) και δεν μας εκαναν τιποτα
Να παρω και το διπλωμα μαζι μου?ποια ειναι η γνωμη σου? εχω το καινουργιο την καρτουλα,που κατω απο την πλαστικοποιημενη φωτογραφια εχει το στερι της βεργινας...:D
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
και εγω αυτο εχω...αλλα δεν ξερω αν πιανει στην Σερβια..στην Σερβια για να οδηγησεις μπορει να χρειαστει ναβγαλεις το διεθνες...στην Τουρκια πχ μπορει καποιος με αυτο το διπλωμα να οδηγησει κανονικα...για την Σερβια δεν ξερω..μπορεις να μαθεις αν μπεις στο site της ΕΛΠΑ
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
για την Σερβια για να οδηγησεις δεν χρειαζεται να βγαλεις το διεθνες.
 

giannaras13

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΗ ΥΟΥ ΠΥΡΡΟΣ
για την Σερβια για να οδηγησεις δεν χρειαζεται να βγαλεις το διεθνες.
ivana,αμα ξαναπαω θα παρω το αυτοκινητο....:cool:τωρα θα παμε να δουμε απλα το μερος...ο ενα φιλος μου ξερει σερβια(σπουδαζε απο το 1998-2003)...και μου εχει πει καποια βασικα:clap:zdravo kako si?sta radis?sta novo?dobro vece.jutro laku noc i slatki snovi! imas lepe oci! ala vera! kako je soves? iz grcka? grad? larisa

εσυ τωρα θα γελας αφου ξερεις την γλωσσα:roll:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Να παρω και το διπλωμα μαζι μου?ποια ειναι η γνωμη σου? εχω το καινουργιο την καρτουλα,που κατω απο την πλαστικοποιημενη φωτογραφια εχει το στερι της βεργινας...:D
Να το παρεις, να παρεις και το πασο σου και την καρτα απο το video club της γειτονιας και οτι αλλο εχεις σε καρτα ή εγγραφο με τη φωτογραφια και το ονομα σου πανω του.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.264
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom