περιηγηση στο ΠΑΡΙΣΙ!

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
3-4 μέρες, αν δεν μπεις καθόλου σε μουσεία - καταστήματα...
μη ξεχνάς ότι η φίλη μας είναι αέρινη:D δε περπατάει πετάει... θα το κάνει σε 2 μέρες εγώ έκανα το μισό σε 1 μέρα, απλά ξεκίνα από αψίδα για να έχεις την κατηφόρα υπέρ σου...:clap:
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
μη ξεχνάς ότι η φίλη μας είναι αέρινη:D δε περπατάει πετάει... θα το κάνει σε 2 μέρες εγώ έκανα το μισό σε 1 μέρα, απλά ξεκίνα από αψίδα για να έχεις την κατηφόρα υπέρ σου...:clap:
:trekker::photographer::clap::D:D

τετοια μου λες....

θα ξεκινησω απο εκει που λεει το προγραμμα γιατι καπου εκει θα ειναι κ το ξενοδοχειο..
εχω κοψει το προγραμμα σε 2 μερες, μια μερα την αριστερη οχθη και την επομενη μερα την δεξια οχθη...
την τριτη μερα θα ανεβω σε Αιφελ και θα επισκεφτω Λουβρο!

αν ενδιαφερει θα σας ενημερωσω για το πως βγηκε τελικα, ωστε να ξερει και καποιος που δεν εχει παει (αν και ολοι εχουν παει Παρισι, λεμε τωρα .. )
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
:trekker::photographer::clap::D:D

τετοια μου λες....

θα ξεκινησω απο εκει που λεει το προγραμμα γιατι καπου εκει θα ειναι κ το ξενοδοχειο..
εχω κοψει το προγραμμα σε 2 μερες, μια μερα την αριστερη οχθη και την επομενη μερα την δεξια οχθη...
την τριτη μερα θα ανεβω σε Αιφελ και θα επισκεφτω Λουβρο!

αν ενδιαφερει θα σας ενημερωσω για το πως βγηκε τελικα, ωστε να ξερει και καποιος που δεν εχει παει (αν και ολοι εχουν παει Παρισι, λεμε τωρα .. )

εννοειται οτι οταν γυρισεις θα ενημερωσεις για το αν τα καταφερες να βγει τελικα αυτο το προγραμμα.εγω παντως ολα αυτα τα εκανα σε 3 μερες και την μια ημουν με λεωφορειο.
πιστευω οτι θα κουραστεις παρα πολυ,η γνωμη μου ειναι να κανεις περισσοτερες στασεις σε πραγματα που αξιζουν πχ να πας επισκεψη Λουβρο ,να σταματησεις σε ενα καφε που θα σου προτεινουν,να περιπλανηθεις στα στενακια της πολης.ετσι θα ζησεις και λιγο το Παρισι αλλιως απλα θα περασεις και θα βγαλεις φωτογραφιες απλα τα αξιοθεατα.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
φυσικά και μας ενδιαφέρει να μας πεις τι έγινε... εναλλακτικά την τρίτη μέρα μπορείς να διασχίσεις το κομμάτι που άφησες, δηλαδή τον σηκουάνα με βαπορέτο εννοείται:haha:
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
γυρισα....μετα απο ενα ονειρικο τριιμερο στο Παρισι..

λοιπον το προγραμμα βγηκε σε δυο μερες.. σαββατο και κυριακη..
παρασκευη ειχαμε την επισκεψη στον Λουβρο, βολτα με τα κοκκινα λεωφορεια κ το βραδυ ανεβηκαμε στον Πυργο του Αιφελ...

μεσα σε ενα τριημερο μπορει κανεις να δει πολλα, παρα πολλα.... οποτε αν δεν εχετε περισσοτερο χρονο, βουρ, κλεινουμε εισιτηρια και φευγουμε..

χμ, μην ξεχασω να αναφερω ομως οτι τωρα ποναω πολυ, ολο μου το σωμα, πονααααααωωωωω απο το πολυ περπατημα!!

tips: να πατε στο BRASSERIE LIPP στην Boulevard Saint - Germain για φαγητο,
και για καφε, τσαι, μακαρον κτλ κτλ, να πατε στο LA DURREE ROYALE,
και στο Angelina cafe' που βρισκεται απεναντι απο τον Λουβρο!!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
χαίρομαι που τίμησες τα αγαπημένα μου καφέ (la duree και angelina) και του χρόνου!
 

xelidoni

Member
Μηνύματα
158
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή-Ισλανδία
τελεια!!!
φεύγω στισ 18 μαρτη για παρίσι για 3-4 μέρες!!! δεν έχω καθόλου χρόνο να προγραμματίσω τους "περιπάτους μου " στο μαγευτικό παρίσι...η βοήθειά σου ανεκτίμητη!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom