περιηγηση στο ΠΑΡΙΣΙ!

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.658
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Μείνε τις 3 μέρες που έχεις στη διάθεση σου στο Παρίσι και άσε τις βόλτες στην εξοχή... για μια άλλη φορά. Δεν προλαβαίνεις μισή μέρα στις Βερσαλλίες, μη ξεχνάς και το χρόνο που θα χρειαστείς για την μετακίνησή σου.
 

Padme

Member
Μηνύματα
91
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Ευχαριστώ πολύ !

Αν ωστόσο εκεί που θα είμαστε , δόύμε πως μας παίρνει θα πάμε γιατί το θέλουμε πολύ...
Αλλιώς την δέυτερη φορά..!

Για το paris museum card & τα ΜΜΜ ξέρεις τι με συμφέρει να κάνω..?
 

christina kot

Member
Μηνύματα
51
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Κάπου διαβασα οτι στα αξιοθέατα στο Παρίσι πορείς να μπείς δωρεαν κάτω των 26.. γνωρίζει κανείς αν ισχύει κάτι τέτοιο?
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Κάπου διαβασα οτι στα αξιοθέατα στο Παρίσι πορείς να μπείς δωρεαν κάτω των 26.. γνωρίζει κανείς αν ισχύει κάτι τέτοιο?
Ισχύει. Κατά βάση η πλειονότητα των μουσείων και των αξιοθεάτων είναι δωρεάν. Αν κάνεις μια αναζήτηση στο διαδίκτυο θα βρεις όλα τα μουσεία και αξιοθέατα που εμπίπτουν στην κατηγορία αυτή. Σε αυτά που δε συμπεριλαμβάνονται στη δωρεάν είσοδο ανήκει μεταξύ άλλων και ο Πύργος του Άιφελ.
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
ΚΑΙΡΟΣ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ

Τι καιρό κάνει τον Ιούλιο αρχές ιδιαίτερα στο Παρίσι;;υπάρχουν καύσωνες;μου κάνει εντύπωση που τα πιο πολλά διαμερίσματα που ψάχνω για διαμονή δεν προσφέρουν κλιματισμό και επειδή δεν αντέχω τους ανω 35 βαθμούς αναρωτιέμαι
μήπως δεν έχουν γιατί δεν χρειάζεται απλά και τόσο είναι πιο δροσερά απο εδώ ;
Αν είναι έτσι οι επιλογές μου για διαμονή γίνονται πιο εύκολες!:)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.108
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Κανα 30αρι στις πολυ καλες μερες. Βεβαια υπηρξαν και χρονιες που εφτασε και πανω απο τους 37. Γενικοτερα κλιματισμος δεν ειναι απαραιτητος, χωρις να σημαινει πως δεν θα χρειαστει κιολας.
 

mairi5

Member
Μηνύματα
66
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Αγιος Δομινικος
Εγώ πάντως πέρσι τον Ιούλιο που ήμουν εκεί και συγκεκριμένα 6 Ιουλίου με 11 ήταν κυριολεκτικά χειμώνας.Η θερμοκρασία ήταν γύρω στους 15 βαθμούς κι έβρεχε κάθε μέρα σχεδόν.Εγώ βέβαια ούτε που φαντάστηκα κάτι τέτοιο και πήγα άκρως καλοκαιρινή προερχόμενη απο ελληνικό καύσωνα αν θυμάστε πέρσι και πήγα εκεί ψάχνοντας χειμωνιάτικα ρούχα να αγοράσω και ομπρέλες!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Τι καιρό κάνει τον Ιούλιο αρχές ιδιαίτερα στο Παρίσι;;υπάρχουν καύσωνες;μου κάνει εντύπωση που τα πιο πολλά διαμερίσματα που ψάχνω για διαμονή δεν προσφέρουν κλιματισμό και επειδή δεν αντέχω τους ανω 35 βαθμούς αναρωτιέμαι
μήπως δεν έχουν γιατί δεν χρειάζεται απλά και τόσο είναι πιο δροσερά απο εδώ ;
Αν είναι έτσι οι επιλογές μου για διαμονή γίνονται πιο εύκολες!:)
Τι να σου πω βρε συ ...αν αναλογιστεις οτι περσι 27 Ιουνιου ειχε 13-17 βαθμους ..τι καυσωνες μου λες ..λιγο απιθανο το βρισκω...
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
Τι να σου πω βρε συ ...αν αναλογιστεις οτι περσι 27 Ιουνιου ειχε 13-17 βαθμους ..τι καυσωνες μου λες ..λιγο απιθανο το βρισκω...
Και πανω που εβλεπα τις φωτο που ειχα βγαλει το φεβρουαριο 3 χρονια πριν, και ελεγα πως την επομενη φορα που θα παω ξανα, δηλαδη 31 Μαιου θα εχει ζεστη και δεν θα χρειαστει να φοραμε μπουφαν :(
περασαν 3 χρονια απο τοτε...:roll:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Παιδια βλεπετε στο ιντερνετ τον καιρο και τις θερμοκρασιες πριν πατε.Εμεις ειχαμε παρει τα καταλληλα ρουχα για την περισταση και δεν ειχαμε θεμα.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.091
Likes
23.855
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Εγώ πάντως πέρσι τον Ιούλιο που ήμουν εκεί και συγκεκριμένα 6 Ιουλίου με 11 ήταν κυριολεκτικά χειμώνας.Η θερμοκρασία ήταν γύρω στους 15 βαθμούς κι έβρεχε κάθε μέρα σχεδόν.Εγώ βέβαια ούτε που φαντάστηκα κάτι τέτοιο και πήγα άκρως καλοκαιρινή προερχόμενη απο ελληνικό καύσωνα αν θυμάστε πέρσι και πήγα εκεί ψάχνοντας χειμωνιάτικα ρούχα να αγοράσω και ομπρέλες!
Στα 4 προηγούμενα ταξίδια μου στο Παρίσι, από τις 21 συνολικά μέρες, μόνο ένα πρωινό μας έβρεξε.
Βέβαια όλες τις φορές πήγαινα καλοκαίρι.
Ελπίζω φέτος που θα πάμε Πάσχα να πετύχουμε και πάλι καλό καιρό.;)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.108
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ο καιρος ειναι ασταθεστατος. Εκει που εχει 25 τη μερα μπορει να πεσει στους 10 την επομενη και να παει στους 20 τη μεθεπομενη. Προετοιμασμενοι για τα παντα λοιπον και μια ομπρελιτσα αν μπορειτε να κουβαλατε στην τσαντα σας απαραιτητη (ή τουλαχιστον να εχετε κουκουλα ή να φορατε καπελο).

Ασχετο αλλα το Παρισι συγκλονιζει ο θανατος 5 παιδιων που καηκαν στο σπιτι τους στο Ainse. Επισης χθες το βραδι υπηρξε αναστατωση και εκκενωθηκε ο πυργος του Αιφελ μετα απο τηλεφωνημα για βομβα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.777
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom