περιηγηση στο ΠΑΡΙΣΙ!

Beatrix

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
ή πατας το κουμπι Παραθεση που βρισκεται σε οποιοδηποτε ποστ κατω δεξια και αν θες να απαντησεις συγκεκριμενα σε κατι απο καποιον σβηνεις αυτα που δεν σε ενδιαφερουν με backspace και γραφεις ακριβς απο κατω που θα λεει
Eλπιζω να βοηθησα.

Αααα και να πας Ντισνευ, αξιζει ασχημα.[/quote]

Το βρήκα!:clap:
Αλλα τώρα πως κάνω επισύναψη και σε μηνύματα άλλων.....?:shock:
Τεσπα! Η κονσιερζερι νομίζω πως είναι ανοιχτή (ξέρει κάποιος σίγουρα?) Για το καρναβαλέ μας αρέσει η ιστορία του Παρισιού. Στο Oberkampf διάβασα πως είναι ωραία για διασκέδαση το βράδυ. Όσο για το νεκροταφείο πονεμένη ιστορία! Ο φίλος μου θέλει να ξαναπάμε επειδή τη Κυριακή θα έχει πολύ κόσμο! :bleh: Αδιέξοδο και πάλι!
 

laki

Member
Μηνύματα
138
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Παρισιιιιιι........
Ταξίδι-Όνειρο
Ολη η Γη,μπορω;;;;

laki

Member
Μηνύματα
138
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Παρισιιιιιι........
Ταξίδι-Όνειρο
Ολη η Γη,μπορω;;;;
Σας ευχαριστω ολους πολυ για τις πληροφοριες που μου δωσατε και περασα ενα τελειο πενθημερο στο Παρισι..Μπορει να μην με τρελανε,μπορει να μην το περιμενα ετσι αλλα ηταν πολυ ομρφα!!!!!!!!Ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Και μιας και ο τίτλος του θέματος είναι περιήγηση στο Παρίσι σας παραθέτω ένα πολύ όμορφο βιντεάκι για την πόλη του φωτός.Νομίζω ότι αξίζει τον κόπο να το δείτε...
Paris through my eyes… « this 'n that
 

Alexa

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
ταξίδι στο Παρίσι τον Φεβρουάριο???

Θέλω να παώ ένα ταξίδι στο Παρίσι..είναι όνειρο ζωής. Λέω να παω τέλη Ιανουαίου ή αρχές Φεβρουαρίου.Τι λέτε? Αξίζει?? Είναι καλή η εποχή για Παρίσι?:roll:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.953
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Θέλω να παώ ένα ταξίδι στο Παρίσι..είναι όνειρο ζωής. Λέω να παω τέλη Ιανουαίου ή αρχές Φεβρουαρίου.Τι λέτε? Αξίζει?? Είναι καλή η εποχή για Παρίσι?:roll:
Όχι, δεν είναι καλή εποχή. Για την ακρίβεια, είναι η χειρότερη δυνατή. Αλλά αν μόνο τότε μπορείς, δεν πειράζει, το Παρίσι είναι καλό όλο το χρόνο, και απλώς γίνεται ακόμα καλύτερο την άνοιξη/καλοκαίρι...
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.909
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς

dimitra2g

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
γεια σας και χρόνια σας πολλά.
Alexa και εγώ την ίδια απορία έχω αν αξίζει το παρίσι τέλη ιανουαρίου που αν και έχω κλέισει εισητήρια σκέφτηκα να τα ακυρώσω γιατί φίλοι μου λένε ότι το κρύο ειναι απερίγραπτο. Μέχρι και topic άνοιξα ΑΝΤΟΧΗ ΣΤΟ ΚΡΥΟ ΤΟΥ ΠΑΡΙΣΙΟΥ (ΤΕΛΗ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2012). Για να δούμε τι θα δούμε!!!
Φιλιά
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Το ξαναρωτησες και προτεινω να (ξανα)διαβασεις το σχολιο του Taver πιο πανω. Παντως αν δεν μπορουσα να παω αλλη εποχη (εδω που τα λεμε τις χειροτερες περιοδους βρισκεις και τις καλυτερες τιμες) θα το αποφασιζα.
 

Padme

Member
Μηνύματα
91
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Καλημερα σε όλους!!!

Φεύγουμε τον Μαίο για Πάρίσι, δυστυχώς μόνο για 3 μέρες..
Και δεν έχουμε ξαναπάει...:shock::shock:

Λούβρο, Βερσαλλίες και μουσείο orsay είναι στα must μας..
Πρέπει να κλείσουμε on line εισητήρια νωρίτερα για να αποφύγουμε (όσο γινεται φυσικά) τις ουρές ?
Η paris museum card μας συμφέρει μόνο για αυτά τα μουσεία?
Για τις μετακινησεις μας με το μετρό , μας συμφέρουν τα εισητήρια πχ μια δεσμίδα ή να πάρουμε κάποια κάρτα..?
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.659
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Αν μείνεις μόνο 3 μέρες στο Παρίσι, ίσως πρέπει να βγάλεις τις Βερσαλλίες από το πρόγραμμά σου.
 

Padme

Member
Μηνύματα
91
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Λες ε..?

Είναι όντως εξαιρετικά λίγες οι μέρες αλλά σκέφτηκα να αφιερλωσω μισή μέρα στις Βερσαλλίες..Εκτός αν δεν φτάνειη μισή μέρα...εχουμε πάρει απόφαση πως θα είμαστε λίγο στο τρέξιμο αλλά οκ δεν θα είναι κ η πρωτη φορά...:D
Και στον λούβρο τα βασικά θα δούμε...
Θέλει μέρες να γυρίσεις όλο το μουσείο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom