Ρουμανία πληροφοριες για ρουμανια τις γιορτες

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Και εμείς πάντως που πήγαμε πέρυσι το Πάσχα το τελεφερικ γα τη λίμνη λόγω αέρα δεν λειτουργούσε.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
ευχαριστω ρε παιδια..οπως βλεπετε πολυ νωρις ειδα τα μηνυματα..ας οψεται το προβλημα στο ιντερνετ που ειχα..
kalspiros πριν δω το μηνυμα σου ετσι ακριβως εκανα το προγραμμα μου και εκλεισα δωματια..εχω αντιληψη ετσι:xmas_cool: ?αφου βεβαια εκανα τρελη μελετη και ερευνα σε οτι site βρηκα που ειχε πληροφοριες για ρουμανια:xmas_cheesygrin:
αν υπαρχει καμια πληροφορια συμαντικη φυσικα και να μου την πειτε..
πχ για το συναλλαγμα,για μερη που δεν πρεπει να χασω για και οτι αλλο...
θα περιμενω:xmas_smile:
 

stavrosm

Member
Μηνύματα
61
Likes
36
ok. 1 Bucharest, 2 Brasov, 1 Shighisoara και 1 Sibiu. Προσυπογράφω. Χρειάζεσαι αμάξι (ή κανένα άλλο μεταφορικό μέσο που δεν γνωρίζω) για να φτάσεις στην βάση του Transfagarasan απ' όπου ξεκινάει το τελεφερίκ για Balea. Από την Sighisoara, αν νοικιάσεις αμάξι (και δεν έχει και 7 μέτρα χιόνι) να πας στην Lac Rus.
Αυτά. Τι άλλα??
Μπορεις μηπως να μου προτεινης 2-3 καλα ξενοδοχεια στο Βουκουρεστι και στη περιοχη του Μπρασοβ?Θα κανω 3 διανυκτερευσεις στο συνολο και θα παω με αυτοκινητο η απο 27 εως 30 δεκεμβριου η απο 3 εως 6 ιανουαριου.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
εχει απειρα φιλε μου και πολυ καλα σε λογικες τιμες..αλλα ειναι αναλογα ποσα θες να διαθεσεις..μπες εδω http://www.booking.com και θα βρεις οτι θελει η ψυχη σου..εγω εδω εκανα τρελη ερευνα και ειδα οτι δωματιο ηθελα σε τιμες που εψαχνα.εχει και κριτικες απο ατομα που πηγαν..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.150
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
αν υπαρχει καμια πληροφορια συμαντικη φυσικα και να μου την πειτε..
πχ για το συναλλαγμα,για μερη που δεν πρεπει να χασω για και οτι αλλο...
θα περιμενω:xmas_smile:
Βουκουρεστι οπωσδηποτε για φαγητο Caru cu bere και για κλαμπινγκ Bamboo Club
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.150
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
το Caru cu bere το εχω σημειωσει για το πρωτο βραδυ εκει:xmas_lol:
το κλαμπ ειναι το πιο κυριλατο που πανε οι πλουσιοι του βουκουρεστιου με τα πανακριβα αυτοκινητα και τρως πορτα??:xmas_rolleyes:
5 φορες εχω παει πορτα δεν εφαγα καμια. Πλουσιους και πανακριβα αυτοκινητα εχει (πολλες φορες εμφανιζονται και διασιμοι καλλιτεχνες που επισκεπτονται το Βουκουρεστι) αλλα μπαινουμε κι εμεις οι φτωχοι.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
σιγουρα?μη γινω ρεζιλι.για εμφανιση και ντυσιμο δεν αγχωνομαι..ομως με τη φωτογραφικη μηχανη παραμασχαλα και βλεμμα ειμαι τουριστας το κοβω λιγο δυσκολο:xmas_mrgreen:
σε επισημο ρεπορταζ που διαβασα σε εφημεριδα ειπε το πιο πιθανο ειναι να φας πορτα..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.150
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τι να σου πω με φωτογραφικη δεν το χω δοκιμασει. Παντως και τις 5 φορες εχω παει με συναδελφους και συνεργατες (Μονο επαγγελματικα ταξιδια εχω κανει στο Βουκουρεστι) και συνηθως ημαστε μεγαλη παρεα (πανω απο 5-10 ατομα) κι απο ηλικιες, φατσες και ντυσιματα οτι να 'ναι. Και δεν μας λογαριαζεις για πλουσιους. Δεν θα 'ταν πιο ευκολο να φαμε πορτα; Αλλα κι αυτο να συμβει νομιζω οτι αξιζει να προσπαθησεις...
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
ναι σιγουρα αξιζει..αν ειναι τοσο καλο και must..
ευχαριστω για τις πληροφοριες..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.150
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Παρε μια ιδεα...

 
Last edited by a moderator:

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Μπορεις μηπως να μου προτεινης 2-3 καλα ξενοδοχεια στο Βουκουρεστι και στη περιοχη του Μπρασοβ?Θα κανω 3 διανυκτερευσεις στο συνολο και θα παω με αυτοκινητο η απο 27 εως 30 δεκεμβριου η απο 3 εως 6 ιανουαριου.

Εμείς είχαμε μείνει στο Hotel Tempo στο Βουκουρέστι και στο casa cristina , που είχε προταθεί από το φόρουμ στο Μπρασόβ. Και τα δύο τα προτείνω ανεπιφύλακτα!!!Αν πας στο casa και έχει διαθεσιμότητα διάλεξε το δωμάτιο με το τζακούζι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.476
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom