που εχετε πιει το πιο ακριβο μπουκαλακι νερο στον κοσμο?

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ε δεν εψαξες καλα. Δοκιμασε παλι. Α ψαξε και σε αλλη γλωσσα, σε αλλη μηχανη αναζητησης κ μας λες μεθαυριο. Ισως σε αλλο θεμα κιολας να μην ειμαστε οφ τοπικ.
Δεν ξέρω τι αποτελέσματα βγάζουν οι μηχανές αναζήτησης στα Σανσκριτικά, και δε με νοιάζει κιόλας.
Εσύ ισχυρίστηκες ότι οι υπόλοιποι κάτοικοι του πλανήτη θεωρούν την πλατεία ως κορυφαία του κόσμου, άρα εσύ πρέπει να το αποδείξεις. Εγώ, που ισχυρίζομαι ότι κάνεις λάθος, αρκεί να αποδείξω ότι τουλάχιστον κάποιοι δεν το θεωρούν. Και το έκανα.
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Α, σε λέω θα γίνει ζημνιααααά... όχι μόνο οι κάτοικοι αυτού του πλανήτη, και του διπλανού. Ρώτησα και τον περίφημο αντιπρόεδρο του Εδεσσαϊκού, δήλωσε με περισσή βεβαιότητα ότι η εν λόγω πλατεία είναι το νούμερο 1...Ίσως 1 και κάτι το πολύ.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Για να ειμαι ακριβης,το πληρωσε η νυφη μου ,η οποια γλυτωσε το εγκεφαλικο στο τσακ..βεβαια πρωτα με εβαλε να ρωτησω για να το σιγουρεψει 2_3 φορες..
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Τελικά έχει καταλάβει κανείς ή το έχει ψάξει λίγο γιατί να υπάρχουν αυτές τιμές στο νερό? αναρωτιέμαι αν οι ντόπιοι κεντροευρωπαίοι τις βρίσκουν λογικές και δεν δίνουν σημασία όπως εμείς, αφού το εντοπίσαμε το φαινόμενο σε όλες τις διαστάσεις του ας το αναλύσουμε κιόλας!
Μια φίλη μου μεταξύ πλάκας και σοβαρού έλεγε ότι το πόσιμο εβιάν στην Ελβετία ήταν ακριβότερο από αυτό που χρησιμοποιούν οι γυναίκες για ενυδάτωση στην Ελλάδα (Εβιάν σε σπρέυ).
Σε πολλά δυτικοευρωπαικά κράτη το νερό στα σούπερ μάρκετ είναι φτηνό,αλλά όταν μπει σε ψυγείο και πουληθεί από περίπτερο ή εστιατόριο θεωρείται αναψυκτικό και
μπορεί να το πουλήσει όσο θέλει ο καθένας.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.871
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
4€ σήμερα το 500ml χωρίς ανθρακικό στο Stefi Graf Stadion του Βερολινου. Το Κουριβουρστ ήταν φτηνότερο,3€
 

makeup.elias

Member
Μηνύματα
103
Likes
214
10€ Το 1 λίτρο αν δεν κάνω λάθος... Σε ένα μπιτσόμπαρο ... Στην Μύκονο!!! Ακόμα θυμάμαι τα 2€ το άτομο που πληρώσαμε για 1 ποτήρι που βγήκε στον καθένα. Πάνε και 5 χρόνια από τότε... Τραγικό! Ούτε στις Μαλδίβες σε υπερπολυτελές θέρετρο δεν είχα πληρώσει τόσο!
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
7.80 περισυ στην κεντρικη πλατεια του Μονακο,το μικρο μπουκαλι λεμε..
Εμείς φέτος, 6 ευρώ το βρήκαμε (το αστείο είναι που το βρίσκεις και με 1...) Μάλλον σε περίοδο εκπτώσεων θα πέσαμε :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.882
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom