Γενικά προτάσεις για 3ήμερο?

Samion

Member
Μηνύματα
10.372
Likes
9.300
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εμένα προσωπικά...η μεγάλη μου λατρεία είναι η Ρώμη, αλλά αν πάει κανείς για πρώτη φορά και για ένα 3ήμερο που σημαίνει καθαρό διάστημα 2,5 μέρες και αν, τι θα προλάβει να πρωτοδεί και να επιστρέψει χωρίς να έχει προλάβει να δει την πόλη;

Ναι παιδιά...όποιος έχει πληροφορίες για καμιά προσφορά της ΑΖ να μας το πει άμεσα... :clap:
καλύτερα μιας ώρας της Ρώμης τη ζωή..ε τι να δει, μουσεία? Ρώμη, Ρώμη! έρχονται οι προσφορές της ΑΖ γαι να ξεχειμωνιάσουμε Ιταλία πάλι όπως πέρισυ..
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Εμένα προσωπικά...η μεγάλη μου λατρεία είναι η Ρώμη, αλλά αν πάει κανείς για πρώτη φορά και για ένα 3ήμερο που σημαίνει καθαρό διάστημα 2,5 μέρες και αν, τι θα προλάβει να πρωτοδεί και να επιστρέψει χωρίς να έχει προλάβει να δει την πόλη;

Ναι παιδιά...όποιος έχει πληροφορίες για καμιά προσφορά της ΑΖ να μας το πει άμεσα... :clap:
έτσι είναι. σε 2,5 μέρες τί να δεις πρώτα. όμως, εστω και για μια μυρωδιά ξαναπάω, έστω για έναν καφέ.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
οι ινφο μου λένε ότι προγραμματίζεται για Ρώμη-Αθήνα..αν και πάμε με τα άψογα 321-320 θέλουμε το νεό 380 της ΑΖ στη γραμμή. και τότε θα δούμε..
Ελπίζω σε χρόνο που θα μας βολέψει μια Ρώμη εξπρές! :clap:

έτσι είναι. σε 2,5 μέρες τί να δεις πρώτα. όμως, εστω και για μια μυρωδιά ξαναπάω, έστω για έναν καφέ.
Αυτό ακριβώς τόνισα... άλλο να πάει κανείς για πρώτη φορά, κι άλλο να ξαναπάει! :clap:
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Παιδιά όσες φορές κι αν έχει πάει κανείς Ιταλία, μια φορά το μήνα επιβάλεται..
Ακόμα και Σ/κ Ρώμη αξίζει, άλλωστε με τις προσφορές που βγαίνουν κατά καιρούς είναι μια η άλλη απ το να μείνετε Αθήνα...
Πετάξτε κι ένα κέρμα στην fontana di Trevi για να επιστρέψετε σύντομα...
 

vasso

Member
Μηνύματα
136
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία
Δε λεω βρε παιδιά η Ρώμη είναι έρωτας , έχω πάει κι εγώ.Αλλά απο τη στιγμή που υπαρχουν τόσες ευρωπαικές πόλεις ακομα για να επισκεφθώ ....
Είναι εντυπωσιακό όμως πως γυρίσαμε πάλι στην Ιταλία!!!
 

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
Δε λεω βρε παιδιά η Ρώμη είναι έρωτας , έχω πάει κι εγώ.Αλλά απο τη στιγμή που υπαρχουν τόσες ευρωπαικές πόλεις ακομα για να επισκεφθώ ....
Είναι εντυπωσιακό όμως πως γυρίσαμε πάλι στην Ιταλία!!!

Θαρρώ πως εχεις δίκιο,είμαι υπέρ των Βρυξελλών με Μπριζ οπωσδήποτε το κάναμε με τον άντρα μου πριν ενάμιση χρόνο-το ταξίδι βρε παιδιά :D- και περάσαμε σούπερ...Καλή η Ρώμη αλλά πάλι??
 

vasso

Member
Μηνύματα
136
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία
Ρώμη,Παρίσι έχω πάει.Τώρα Λονδίνο το σκέφτομαι γιατί νομίζω ότι πρέπει να εχεις 1-2 μέρες παραπάνω για να δεις οσα πρεπει να δεις και να ευχαριστηθείς κιόλας.(ουσιαστικά 2,5 μέρες έχω).Διαφορετικά θα πρεπει να κοψω μεγάλο ποδαρόδρομο... Τον Αύγουστο στην Ιταλία είμασταν στο πόδι απο το πρωί στις 8.00 μέχρι στις 24.00 το βράδυ.Και ξερεις τι περπάτημα εχουν αυτές οι πόλεις!Θέλω κατι πιο cool.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Απ΄ό,τι κατάλαβα ψάχνεις μια ευρωπαϊκή πόλη, κατά προτίμηση με απευθείας πτήση και να μην έχεις ξαναπάει.

Αν δεν κάτσει το σενάριο που προσπαθείς της Βουδαπέστης, τότε μένει Λονδίνο, Άμστερνταμ, Μόναχο, Βερολίνο.

Θεωρώ ότι τα εισιτήρια για Αμστερνταμ θα είναι πιο ακριβά από τα υπόλοιπα.

Το αν προλαβαίνεις να δεις όλα όσα θα έπρεπε σε τρεις μέρες δεν έχει καθόλου σημασία. Ακόμα και μια απλή γεύση να πάρεις, καλό είναι.

Ααα.... κι αν τελικά για κάποιο λόγο παίξει η Ιταλία κι εγώ Ρώμη ψηφίζω :)
 

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μαρκισας
εχει παρει το ματι σας καμια προσφορα για ευρωπη για το πενθημερο 23 με 28 οκτωβριου?θελω να παω ευρώπη, κατα προτιμηση απο θεσσαλονικη αλλα δεν βρισκω τιποτα.στη χειροτερη πεταω και απο αθηνα.
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Αθηνα επειδη το ψαχνω κ εγω για μιλανο απο θεσσαλονικη, 23-28/10 γυρω στα 260 το φτηνοτερο εισητηριο που υπαρχει αυτη τη στιγμη. Εαν δεν εχεις κλεισει ακομη βιασου γιατι οι τιμες εκτοξευονται απο μερα σε μερα, ειδικα για τις 28 πολυ δυσκολα τα πραγματα ..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.372
Likes
9.300
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
εχει παρει το ματι σας καμια προσφορα για ευρωπη για το πενθημερο 23 με 28 οκτωβριου?θελω να παω ευρώπη, κατα προτιμηση απο θεσσαλονικη αλλα δεν βρισκω τιποτα.στη χειροτερη πεταω και απο αθηνα.
Ρώμη με ΑΖ από Αθήνα το πρωί ήταν στα 131 αυτές τις ημερομηνίες, τώρα 148.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.048
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom