Τουρκία πρώτη φορά Κων/λη

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Έχει ξαναγίνει η κουβέντα,μην επαναλαμβανόμαστε.Πρώτη φορά στην Πόλη αυστηρά Σουλταναχμέτ.Άποψή μου,μην τσακωθούμε πάλι όλοι γι'αυτό.

Συμφωνώ με αυτό που λες,Τακσίμ κεντρική,Σουλταναχμέτ όλα τα μνημεία.
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Ε, ωραία συμφωνούμε καλέ, δεν τσακωνόμαστε. Στο "κεντρικά" ήταν η ένσταση, αποκαταστάθηκε το θέμα.
 
Μηνύματα
116
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος του μεταξιού
Marieli κανονίστε να πάτε μόνοι σας και μην ψάχνεις για πρακτορείο. Δε θα το μετανιώσετε. Αυτό που ίσως θα άξιζε τον κόπο είναι να αναζητήσετε κάποιον ξεναγό για συγκεκριμένα αξιοθέατα (πχ Αγία Σοφία). Στο κέντρο της Πόλης υπάρχει σχολή ξεναγών νομίζω (απ' ότι θυμάμαι, πάνε και 7 χρόνια) με άριστα καταρτισμένους ξεναγούς. Πετύχαμε έναν τυχαία στην Αγία Σοφία και μας έκανε απίστευτη ξενάγηση. Δυστυχώς δε θυμάμαι ούτε το όνομά του ούτε τη διεύθυνση της σχολής τους:(. Αν ξέρει κάποιοςάλλος και μπορεί να βοηθήσει...
Αν προλάβετε χτυπήστε κι ένα χαμάμ! Αξέχαστη εμπειρία! Η ΕΡΣΗ έχει δημοσιεύσει ένα σχετικό άρθρο με τίτλο "Χαμάμ στην Κωνσταντινούπολη". Δες το, θα πάρεις ιδέες!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Έχει ξαναγίνει η κουβέντα,μην επαναλαμβανόμαστε.Πρώτη φορά στην Πόλη αυστηρά Σουλταναχμέτ.Άποψή μου,μην τσακωθούμε πάλι όλοι γι'αυτό.

Συμφωνώ με αυτό που λες,Τακσίμ κεντρική,Σουλταναχμέτ όλα τα μνημεία.
Εγω διαφωνω, αλλα δεν τσακωνομαι... το βραδι τη θα κανουν Σουλταναχμετ;

Α, για ξεναγους χωθειτε σε ενα γκρουπ και ακουστε την ξεναγηση. Τοσοι ξεναγοι κυκλοφορουν στα αξιοθεατα γιατι να παρετε αλλον;
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Έχει ξαναγίνει η συζήτηση πριν μπεις στο φόρουμ,μη βγαίνουμε off τώρα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Έχει ξαναγίνει η συζήτηση πριν μπεις στο φόρουμ,μη βγαίνουμε off τώρα.
Ε, ωραια εγω λεω τη γνωμη μου τωρα... προσπαθω να βοηθησω το μελος που ζητα πληροφοριες... δεν νομιζω να ειμαι off.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Εγω διαφωνω, αλλα δεν τσακωνομαι... το βραδι τη θα κανουν Σουλταναχμετ;
Οι δάσκαλοι τα έχουν πει καιρό...

http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...EB%F4%E1%ED%E1%F7%EC%DD%F4%3B.html#post110144

http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...EB%F4%E1%ED%E1%F7%EC%DD%F4%3B.html#post109504

Εγώ δεν τους άκουσα και τα φαγα τα μούτρα μου...


Τα υπόλοιπα http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...-%F3%EF%F5%EB%F4%E1%ED%E1%F7%EC%DD%F4%3B.html
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Λοιπόν ασχέτως των τσακωμών μας,διάβασε διεξοδικά τον οδηγό της Έρσης.Πρώτα αυτόν θα διαβάσεις και μετά οποιονδήποτε άλλο οδηγό.

Μετά διάβασε και καμιά ιστορία για την Πόλη,μπείτε στο αεροπλάνο και καλά να περάσετε.
 

marieli25

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ!
Θα ρίξω μια ματιά στον οδηγό και παλιότερα θέματα!

Θα επανέλθω και με άλλες απορίες :))
 

gianniotis

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΦΕΓΓΑΡΙ
Eμείς είχαμε πάει πριν δύο χρόνια στην κωνσταντινούπολη με γκρουπ, γνώμη μου είναι την πρώτη φορά καλό είναι να πας με γκρούπ διότι αν πατε για 4 ημέρες (μεχρί να πάτε θα φύγετε)δεν θα μπορέσετε να δείτε τα κυριότερα αξιοθέατα γιατί θα χάσετε αρκετό χρόνο στις μετακινήσεις και επιπλέον η συγκοινωνία δεν είναι καλή.
Εμείς είχαμε μείνει πλατεία ταξίμ στο - The Peak Hotel -Αρκετα καλό ξενοδοχείο και κεντρικό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom