Σύρος συρο,ναξο η καπου αλλου??

prigkipissa

Member
Μηνύματα
33
Likes
5
κοιταξτε...εγω ειμαι 24..δεν ειμαι party animal...του στυλ να πηγαινω για υπνο στις 7 το πρωι..αλλα να μπορω ομως να μεινω εξω μεχρι τις 2-3...
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αγιο Ορος
κοιταξτε...εγω ειμαι 24..δεν ειμαι party animal...του στυλ να πηγαινω για υπνο στις 7 το πρωι..αλλα να μπορω ομως να μεινω εξω μεχρι τις 2-3...
Η Ιος καμμια σχεση δεν εχει ουτε με Λαγανα ουτε με Φαληρακι.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
γιαυτο που συζητατε...
νομιζω πως δεν υπαρχει αντικειμενικοτητα..
pigi_dikaiou το οτι περασες καλα και η ιος ειναι ομορφο νησι δεν αναιρει το γεγονος οτι σε ορισμενες περιπτωσεις επικρατει το γνωστο μπαχαλο των αγγλλων...

εφοσον πηγες οικογενειακα λογικο και να επελεξες να κινηθεις στα σωστα σημεια και λογο ωραριου επισης να μην ειδες αυτα τα εκτροπα..
αλλωστε δεν νομιζω να πηγες σε beach bar ουτε οπως ειπες εκανες τσαρκες μετα τις 11-12 το βραδυ..

ομως ειναι γνωστο ειτε παλαιοτερα ειτε τωρα η ιος ειναι απ τα εξαλλα νεανικα νησια που γινονται διαφορα..

να ξεκαθαρισω βεβαια πως δεν εχω παει αλλα μου εχουν πει και εχω διαβασει και νομιζω συμφωνω μαυτα που λενε τα κοριτσια πιο πανω..

εφοσον η κοπελα βεβαια οπως λεει δεν ειναι και party animal πολυ σωστα και αρχιζει να ξεκαθαριζει τη θελει και πλεον σκεφτεται για ναξο,μηλο,αμοργο..
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Prigkipissa θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα Μήλο,το απόλυτο ζευγαρονήσι...Πήγα πέρσυ το καλοκαίρι με το αγόρι μου και ενθουσιαστήκαμε! Οι παραλίες είναι φανταστικές και πάρα πολλές,και σε δύο-τρεις να πηγαίνετε κάθε μέρα αμφιβάλλω αν θα προλάβετε να τις γυρίσετε όλες! Το φαγητό επίσης είναι τέλειο,έχω να σου δώσω και tips που να πάτε..μπορείς να διαβάσεις και την ιστορία μου αν θέλεις ή απλά να δεις τις φωτογραφίες σε κάθε κεφάλαιο για να καταλάβεις http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...EF%F2-%EA%E1%EB%EF%EA%E1%DF%F1%E9-2011-a.html
Ό,τι άλλο θες ρώτα με.. :D
Για Αμοργό και Νάξο δεν ξέρω να σου πω γιατί δεν έχω πάει,αλλά θα σου πουν τα παιδιά εδώ για να καταλήξεις!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.703
Likes
11.135
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Η Ιος καμμια σχεση δεν εχει ουτε με Λαγανα ουτε με Φαληρακι.
pigi_dikaiou το οτι περασες καλα και η ιος ειναι ομορφο νησι δεν αναιρει το γεγονος οτι σε ορισμενες περιπτωσεις επικρατει το γνωστο μπαχαλο των αγγλλων...
Να πω και εγώ ότι σαφώς η Ίος δεν μοιάζει με Φαληράκια, Λαγανάδες, Αγίες Νάπες που είναι όλα ίδια και απευθύνονται σε Βρετανούς αποκλειστικά.
Την περίοδο που πήγα εγώ δεν είχε καν Βρετανούς. Μαζεύει νεαρόκοσμο από διάφορες ευρωπαϊκές χώρες, Ισραήλ και αλλού.
Γίνεται της τρελής μεν αλλά όχι όπως στα μέρη που πηγαίνουν οι Βρετανοί!
Έχει άλλη ποιότητα.:D
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Τοπικ σταρτερ ..αν και μικρη δεν εισαι party animal ..διαβαζοντας τις απαντησεις σου ..δε σε κοβω πολυ για Ιο.
(ασχετα παντως με το ξεσαλονησι ή μη ..εχω βαλει κ γω την Ιο στο ματι απο καιρο -διαμονη εκτος Χωρας και λογω παιδιου δεν παιζουν τρελα ξενυχτια ..οποτε μια χαρα θα μου αρεσει το νησι πιστευω)
Νομιζω πριγκηπισσα οτι η Μηλος που σου λενε θα σε καλυψει πολυ..οπως και η Αμοργος .Αν ομως οι παραλιες αποτελουν για σενα σημαντικο κριτηριο επιλογης ενος νησιου ,τοτε η Μηλος υπερτερει σε αυτο.
Επισης καλως σκεφτεσαι και τη Ναξο ως επιλογη...συνδυαζει πολλα απο αυτα που ζητας.Αυτο παλι που διαβαζω οτι ειναι οικογενειακο νησι μονο δε νομιζω οτι ισχυει...μια χαρα νεολαια εχει και ζευγαρια ..αλλωστε εχει και πολλους που καταγονται απο εκει.
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϋλάνδη
η Συρος είναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ. Ειδικά η Ερμούπολη είναι απίστευτα γραφική, με τους δύο λόφους να μοιάζουν η πεμπτουσία των Κυκλάδων. Όντως από παραλίες κάπως πάσχει, αλλά στο μυαλό μου είναι σαν ένα από τα ωραιότερα νησιά (το ωραιότερο βασικά).

Η Ναξος μαζεύει υπερβολικό κόσμο. Με την κακή έννοια. Τα καλοκαιρινά βραδια η κατάσταση είναι όπως τα χριστουγεννιάτικα απογευματα στην Ερμού. Πανικός!

Η Χώρα της δεν είναι γραφική, δε θυμίζει τόσο έντονα νησι. Είναι ωραία, παρόλα αυτά, με καλές επιλογές. Στη Ναξο μού άρεσαν περισσότερο τα χωριά, αλλά παίζει πολύ ερημιά. Αν θες νταβαντούρι,πρέπει να μείνεις στην πόλη. Και για φαγητό, μην κάνεις το λάθος να ΜΗΝ πας στη Μάρω! Πολύ επιστρέφουν στο νησί μόνο για ένα γεύμα εκεί!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.703
Likes
11.135
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Να κανονισουμε να παμε ολοι μαζι!!

Τι τη θες την κρακοβια?

Ιος παιδι μου!
Όντως, τι να φτουρήσει η ξενέρωτη Κρακοβία σε σχέση με το απόλυτο ξεσαλονήσι; :D Έχεις δίκιο, είμαι απαράδεκτη! :D

Άντε, γραμμή όλοι Ίο το καλοκαίρι να θυμηθούμε το ένδοξο φοιτητικό παρελθόν!
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Όπου και να πας το τελευταίο δεκαημέρο του Ιουλίου στην Ελλάδα, πανικός θα γίνεται!
Να φανταστείς ακόμα και στο χωριό μου, εκείνη την εποχή, η νυχτερινή ζωή καλά κρατεί! Οπότε μην σε απασχολεί το κεφάλαιο της πολυκοσμίας και της διασκέδασης.

Να ξέρεις πάντως ότι η ιδιαιτερότητα των Κυκλάδων είναι ότι κανένα νησί δεν μοιάζει με κανένα άλλο. Σε όσα έχουν αναφερθεί μέχρι τώρα τα έχω επισκεφθεί σε μη υψηλή περίοδο και είναι όλα πανέμορφα. Η Ερμούπολη της Σύρου είναι υπέροχη αλλά αν σε ενδιαφέρουν οι παραλίες δεν θα ξετρελαθείς. Η Νάξος έχει πολύ όμορφες παραλίες αλλά η Μήλος έχει ομορφότερες. Το κακό όμως είναι ότι η Μήλος πέρα από τις παραλίες είναι ένα εντελώς αδιάφορο νησί και μάλιστα θα έλεγα ότι οι ντόπιοι είναι και λίγο αγενείς. Τέλος, στην Ίο αισθάνεσαι τόσο μα τόσο ελεύθερη που καταλαβαίνεις απόλυτα το νόημα των καλοκαιρινών διακοπών!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Δεν ξερω τι γινεται τον Αυγουστο στη Ναξο και δεν μπορω να μιλησω ..αλλα εχω παει 2 φορες την περιοδο που θελει να παει η πριγκιπισσα και δε νομιζω οτι ο κοσμος ειναι σαν τη χριστουγεννιατικη Ερμου.
Εχει κοσμο σαφεστατα+πολλους νοπιους ..αλλα δεν ειναι οτι δε χωρας να περασεις .
Επισης επειδη οι παραλιες ειναι μεγαλες ..ο κοσμος απλωνεται κ (με εξαιρεση Αγιο Γεωργιο στη Χωρα ) δεν εισαι ο ενας πανω στον αλλο.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.703
Likes
11.135
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Δεν ξερω τι γινεται τον Αυγουστο στη Ναξο και δεν μπορω να μιλησω ..αλλα εχω παει 2 φορες την περιοδο που θελει να παει η πριγκιπισσα και δε νομιζω οτι ο κοσμος ειναι σαν τη χριστουγεννιατικη Ερμου.
Εχει κοσμο σαφεστατα+πολλους νοπιους ..αλλα δεν ειναι οτι δε χωρας να περασεις .
Επισης επειδη οι παραλιες ειναι μεγαλες ..ο κοσμος απλωνεται κ (με εξαιρεση Αγιο Γεωργιο στη Χωρα ) δεν εισαι ο ενας πανω στον αλλο.
Ναι, θα συμφωνήσω. Έχω πάει 3 φορές για δουλειά και έχω μείνει ως το τέλος του Ιούλη (δεν έχω κάτσει δηλ. τον Αύγουστο που πιθανώς γύρω στις 15 να έχει κάπως περισσότερο συνωστισμό, αλλά έχω "πιάσει" την high season). Σε καμία περίπτωση το νησί δεν έχει τον ενοχλητικό κόσμο που συναντάς για παράδειγμα στη Σαντορίνη την ίδια περίοδο.

Βέβαια για να μπορέσει να απομακρυνθεί κάποιος από τα κεντρικά με την άνεσή του χρειάζεται μεταφορικό. Αλλιώς παίζει το βράδυ να "εγκλωβίζεται" στη Χώρα. Και πάλι, καλύτερα στη Χώρα της Νάξου παρά σε εκείνη της Μυκόνου, της Σαντορίνης και λοιπών "κοσμικών" νησιών από άποψη κόσμου/χώρου.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.740
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom