Βέλγιο ταξίδι βρυξέλλες-προτάσεις?

mike1526gr

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Καλησπέρα και πάλι!

Ειλικρίνα δεν περίμενα οι απορίες μου να δημιουργήσουν μια καλοπροαίρετη αντιπαράθεση! Μελέτησα τις απόψεις σας και με βάση τα δικά μου κρίτηρια (κόστους, χρόνου, τι θέλω να δω) αποφάσισα να πάω και στο Amsterdam! Ετσι και αλλίως όπως πολλοι είπαν ειναι δίπλα και επείδη μια φορά την "πάτησα" και δεν πήγα από Βιέννη ->Σαλτσμπουγκ (μονοήμερη) είπα να μην το ξανακάνω!

Και τώρα βουρ για ξενοδοχεία....βρήκα στις Βρυξέλες και Μπρίζ στα ibis κοντά στα 70 ευρω μέση τιμή στο κέντρο και στο Αμστερνταμ στο NH Central 95. Όλα αυτά χωρίς breakfast!

καλα μου φαινόνται αυτά!
 

gmaman

Member
Μηνύματα
20
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Κύπρος
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Καλησπέρα και πάλι!

Ειλικρίνα δεν περίμενα οι απορίες μου να δημιουργήσουν μια καλοπροαίρετη αντιπαράθεση! Μελέτησα τις απόψεις σας και με βάση τα δικά μου κρίτηρια (κόστους, χρόνου, τι θέλω να δω) αποφάσισα να πάω και στο Amsterdam! Ετσι και αλλίως όπως πολλοι είπαν ειναι δίπλα και επείδη μια φορά την "πάτησα" και δεν πήγα από Βιέννη ->Σαλτσμπουγκ (μονοήμερη) είπα να μην το ξανακάνω!

Και τώρα βουρ για ξενοδοχεία....βρήκα στις Βρυξέλες και Μπρίζ στα ibis κοντά στα 70 ευρω μέση τιμή στο κέντρο και στο Αμστερνταμ στο NH Central 95. Όλα αυτά χωρίς breakfast!

καλα μου φαινόνται αυτά!
Το ibis που βρίσκεται ακριβώς έξω από τη grand place στις Βρυξέλλες είναι σε ιδανική τοποθεσία. Αν εχει και καλή τιμή, έχε το υπόψη σου.
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Εμεις μειναμε στο floris ustel στις Βρυξξελες στο midi station αν και δεν λεγαν και τα καλυτερα στο μπουκινγκ εμεις μειναμε απολυτα ικανοποιημενοι για αυτο που θελαμε,κοντα σε σιδηροδρομικο σταθμο κ μετρο,πρωινο,καθαρο δωματιο για υπνο.αφου κατεληξες κ σε αμστερνταμ-καλα εκανες κατ εμε-αμα θελεις διαβασε την ιστορια μου στο φορουμ.
 

mike1526gr

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Εμεις μειναμε στο floris ustel στις Βρυξξελες στο midi station αν και δεν λεγαν και τα καλυτερα στο μπουκινγκ εμεις μειναμε απολυτα ικανοποιημενοι για αυτο που θελαμε,κοντα σε σιδηροδρομικο σταθμο κ μετρο,πρωινο,καθαρο δωματιο για υπνο.αφου κατεληξες κ σε αμστερνταμ-καλα εκανες κατ εμε-αμα θελεις διαβασε την ιστορια μου στο φορουμ.
Είδα το Ibis κοντα στο grand place και το δίνει 84 χωρίς breakfast, ενώ αυτό που λες 70 με πρωινό. Αξίζει λες αυτό?Ειναι αρκετά οικονομικό!
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Μια επείγουσα ερώτηση της τελευταίας στιγμής..Αυτό τι σας λέει σαν τοποθεσία από άποψη ασφάλειας για μόνη γυναίκα ταξιδιώτισσα; (με καλή γνώση Βρυξελλών αλλά όχι της συγκεκριμένης περιοχής).
Όποιος είναι ονλαιν και ξέρει ας ρίξει μια γνώμη :) Αλλά κατά προτίμηση όποιος γνωρίζει, όχι τι άκουσε από φίλο φίλου..Για λίγες ώρες ακόμα θα ισχύει το ερώτημα αναγκαστικά..Μετά πάει η ευκαιρία ακύρωσης (οπότε θα σας πω γνώμη εξ ιδίων!)

http://www.booking.com/hotel/be/mei...id=d6f328c1a12d33271c94644fe5e4ec3f36926c65X1
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Εμεις μειναμε καπου αναμεσα σε αυτο που λες και στον μιντι στατιον. Floris ustel midi station βαλτο στον μαπ να δεις-εχει νοημα αυτο που σου λεω για να καταλαβειςις.λοιπον εμεις εκει που μειναμε ως περιοχη ουτε κατα διανοια για γυναικα μονη!!!με το φως του ηλιου οκ αλλα το βραδυ φουλ σε πακιστανους και υποπτες φατσες.δεν το λεω ρατσιστικα,εμεις ειμασταν δυο ανδρες μια γυναικα κ γυρνουσαμε παντα στο χοτελ μεχρι της εννια,με καποιο φοβο.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Εμεις μειναμε καπου αναμεσα σε αυτο που λες και στον μιντι στατιον. Floris ustel midi station βαλτο στον μαπ να δεις-εχει νοημα αυτο που σου λεω για να καταλαβειςις.λοιπον εμεις εκει που μειναμε ως περιοχη ουτε κατα διανοια για γυναικα μονη!!!με το φως του ηλιου οκ αλλα το βραδυ φουλ σε πακιστανους και υποπτες φατσες.δεν το λεω ρατσιστικα,εμεις ειμασταν δυο ανδρες μια γυναικα κ γυρνουσαμε παντα στο χοτελ μεχρι της εννια,με καποιο φοβο.
Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά με τίποτα δε θα έμενα ποτέ κοντά στο midi, καταλαβαίνω ακριβώς τι λες. Γενικά όσο πιο κοντά στο midi τόσο χειρότερα. Αυτό που στέλνω είναι οριακά σε κακόφημη γειτονιά και στο κέντρο και δε ξέρω τι να αποφασίσω. Τα σχόλια είναι εξαιρετικά και με μπερδεύουν να πάρει.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Αν αποφασίσεις να το ακυρώσεις δες και στη περιοχή κοντά στο μετρό schuman. Η περιοχή είναι μια χαρά και έχει πολλές οικονομικές επιλογές. Εμείς είχαμε μεινει στο Silken Berlaymont και ήταν αρκετά καλό.
Έχω μείνει σε ξενοδοχείο της αλυσίδας meininger σε άλλη χώρα και η αλήθεια είναι πως προσφέρουν value for money. Λογικά γιαυτό έχει πολύ καλά σχόλια. Στο location όμως παίρνει 7.5
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Ναι ξερω.απλα αυτο το δικο σου ειναι λιγο πιο πανω αριστερα για αυτο στο ειπα ως σημειο αναφορας το δικο μας χοτελ.εγω περπατησα κοντα στο δικο σου πρωι ομως με φως ημερας.το βραδυ μονος δεν θα το εκανα μονος -ισως αναγκαστηκα νωρις το βραδυ.και για το δικο μας ελεγε ασχημα για κακοφημη περιοχη αλλα τρια ατομα ειμασταν οκ.οντως ηταν κακοφημη περιοχη -αλλα βολικη για το δικο μας ταξιδι.βεβαια περα απο τις φτασες που σκιαζοσουν δεν συνεβη κατι μπρος τα ματια μας.περα οτι ολοι κατουρουσαν οπουδηποτε!!!
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Σας ευχαριστώ. Με βλέπω για ακύρωση και στεναχωριέμαι γιατί πραγματικά αισθητικά μου άρεσε πάρα πολύ. :( Αλλά αν είναι να αγχώνομαι για τη σωματική μου ακεραιότητα..
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Αν μπορουσες να γυρνας νωριτερα στο χοτελ!;για ποτε ειναι το ταξιδι,αν ειναι για τωρα κ νυχτωνει νωρις να προσεχεις οπως και να χει!
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Αν μπορουσες να γυρνας νωριτερα στο χοτελ!;για ποτε ειναι το ταξιδι,αν ειναι για τωρα κ νυχτωνει νωρις να προσεχεις οπως και να χει!
Δεν είναι ότι θα ξενυχτάω, αλλά σίγουρα πριν τις 9 δε θα γυρίζω, οπότε θα είναι μαύρα σκοτάδια (ναι για τώρα είναι, μεθαύριο συγκεκριμένα). Μη με ρωτάτε γιατί ψάχνω ξενοδοχείο τελευταία στιγμή γιατί θα βρίσω τους Βέλγους και δεν το θέλω..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.163
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom