φθηνος προορισμος

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Συμφωνώ και γω για τη Ρουμανία!Είχα πάει το Πάσχα! Από αεροπορικά...μέχρι ενοικίαση ξενοδοχείου και αυτοκινήτου και διατροφής...ήταν όλα πάμφθηνα!Δες επίσης και τις Δαλματικές ακτές που είναι αρκετά οικονομικές ακόμη...και αν πας πας καλοκαίρι θα μπορέσεις να λιαστείς κιόλας!
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Δες επίσης και τις Δαλματικές ακτές που είναι αρκετά οικονομικές ακόμη...και αν πας πας καλοκαίρι θα μπορέσεις να λιαστείς κιόλας!
Είναι όντως ακόμη οικονομικά Δαλματικές ακτές, Παναγιώτα; Έχω ακούσει πως έχουν ανέβει αρκετά οι τιμές.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Η Σόφια είναι πάμφθηνη και σε ξενοδοχεία και σε φαγητό και το κέντρο της θυμίζει κέντρο από πόλη της Βόρειας Ευρώπης αλλά μάλλον είναι υπερβολικά εναλλακτική για τους περισσότερους που την βρίσκουν πολύ μουντή αλλά εμένα πάντως μου αρέσει.

Αν αποφασίσει να πάει κάποιος πάντως ας μου στήλη μήνυμα να του προτείνω ένα υπέροχο κινέζικο εστιατόριο στο κέντρο της Σόφιας που τρως του σκασμού με 5 ευρώ το άτομο!
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Είναι όντως ακόμη οικονομικά Δαλματικές ακτές, Παναγιώτα; Έχω ακούσει πως έχουν ανέβει αρκετά οι τιμές.
Πιστεύω οτι είναι χαμηλές.Κι αν αυξηθήκανε λίγο, δεν έχουν φτάσει τα επίπεδα της Ελβετίας ή της Γερμανίας. Αυτό που συναντήσαμε εμείς όμως στη Ρουμανία...δε το βρίσκεις πουθενά...άντε ίσως και στη Βουλγαρία απ' οτι λένε...:roll:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Αν αποφασίσει να πάει κάποιος πάντως ας μου στήλη μήνυμα να του προτείνω ένα υπέροχο κινέζικο εστιατόριο στο κέντρο της Σόφιας που τρως του σκασμού με 5 ευρώ το άτομο!
Μην μας κρατάς σε αγωνία ντε... πες το μας να ξέρουμε που θα πάμε να φάμε!!
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Έλα ντε...μυστικό του κράτους είναι;;; Δώσε info στο λαό:cool:
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Είναι όντως ακόμη οικονομικά Δαλματικές ακτές, Παναγιώτα; Έχω ακούσει πως έχουν ανέβει αρκετά οι τιμές.

εμεις ειχαμε παει το πασχα που ακομα δεν ειχε αρχισει η υψηλή σαιζον.....το μαυροβουνιο ειναι αρκετά φθηνοτερο απο την κροατια...η κροατια ήταν σαν την ελλάδα,ισως ελάχιστα φθηνοτερη...πάτνως τα ξενοδοχεια που μειναμε ειχαν τριπλάσια τιμη τον αυγουστο απο αυτή που πληρώσαμε τον απριλη...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.304
Likes
5.040
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Συμφωνώ και γω για τη Ρουμανία!Είχα πάει το Πάσχα! Από αεροπορικά...μέχρι ενοικίαση ξενοδοχείου και αυτοκινήτου και διατροφής...ήταν όλα πάμφθηνα!
Δεν τα λες και πάμφθηνα τα αεροπορικά εισητήρια για Βουκουρέστι...
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
πέρυσι τέτοια εποχή ήταν. Όπως το είπε όμως, ήταν...
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Καλά είπα να μην το γράψω το εστιατόριο στην Σόφια για να μην βγω εκτός θέματος αλλά αφού θέλετε θα το γράψω εδώ.Λοιπόν το εστιατόριο είναι στον ίδιο δρόμο και ακριβώς απέναντι από αυτή την εκκλησία που αν κάνετε μια βόλτα στο κέντρο της Σόφιας δεν υπάρχει περίπτωση να μην την δείτε.
awww.os3.gr_archive_apostoles_sofia_sofia6.jpg

Η είσοδος είναι από το ισόγειο αλλά το εστιατόριο είναι στον 1ο.Λέγεται девете дракона και βρίσκεται στην
цар освободител 8 Α.
φάγαμε 9 άτομα εκεί και μας άρεσε όλους πάρα πολύ το φαγητό.Οι τιμές πάντως και στα υπόλοιπα εστιατόρια στην Σόφια από ότι ξέρω δεν είναι κατά πολύ μεγαλύτερες.
Σε αυτό το εστιατόριο πχ.
consigliatissimo - Review of Happy Bar And Grill, Sofia, Bulgaria - TripAdvisor
που είναι αμερικάνικο και έχει πολύ καλό φαγητό ο λογαριασμός θα σας έρθει γύρω στα 7 ευρώ το άτομο για φαγητό και μπύρα.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Kabamarou ήσουν σαφέστατη... σε ευχαριστούμε για το tip...

Συνοψίζω για φαγητό στη Σόφια... κινέζικο απέναντι από την εκκλησία της φωτογραφίας στον πρώτο όροφο με 5? και φοβερό Αμερικάνικο το Consigliatissimo 7? το κεφάλι με μπύρα μέσα... αν σε όλα αυτά προσθέσεις το φοβερό feeling της υπέροχης Σόφιας έχεις το ιδανικό cult Π/Σ/Κ... αρκεί μην είναι βράδυ χάσεις την εκκλησία και δεν βρίσκεις το κινέζικο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.598
Μέλη
38.929
Νεότερο μέλος
thanasisgr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom