χρυσοι σκουφοι 2009

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Μπραβο στο Τελλογλειο! Πραγματικα ειναι απιθανες οι τιμες του, καθολου απαγορευτικες! Μαζευει πολυ πανεπιστημιακο κοσμο, κυριως απο ιατρικη, γιατι ειναι ακριβως πανω απο τη σχολη. Μπραβο και παλι! :clap:
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
Μπραβο στο Τελλογλειο! Πραγματικα ειναι απιθανες οι τιμες του, καθολου απαγορευτικες! Μαζευει πολυ πανεπιστημιακο κοσμο, κυριως απο ιατρικη, γιατι ειναι ακριβως πανω απο τη σχολη. Μπραβο και παλι! :clap:

αυτο το καθολου απαγορευτικες πολυ μου αρεσε αχινε!!γιατι αν κρινω απο το clochard...
ευκαιρια λοιπον να κανω μια επισκεψη!
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
Το πιο σημαντικό γεγονός της βραδιάς όμως, ήταν νομίζω η ανακοίνωση της κυρίας Ηλιοπούλου για την πρωτοβουλία που ξεκινάει το Αθηνόραμα και η Δέσμη γενικότερα με σκοπό να βρεθεί ένας τρόπος να πέσουν οι τιμές στα εστιατόρια έτσι ώστε η γαστρονομία να είναι δικαίωμα όλων... Δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι αυτό αλλά σαν concept το βρίσκω σούπερ.. Ειδικά που έχουμε φτάσει να τρώμε κάπου με 40 ευρώ το άτομο και να το θεωρούμε ευκαιρία..Ίσως τελικά η κρίση να έχει και τα καλά της.. Και να είναι μια ευκαιρία για αλλαγή ισορροπιών και ανακατατάξεις που θα βοηθήσουν τελικά στο να περνάει πολύ περισσότερος κόσμος, πολύ καλύτερα...
πολύ σημαντικό αυτό το κομμάτι από τη δεύτερη ανταπόκριση!

αχινούλα, για πες μας περισσότερα γι' αυτο το Τελλογλειο, να το έχουμε στα υπόψη :D

λοιπόν, εγώ θα σας εκπλήξω, καθώς μπορεί να έχω πάει σε 2-3 συνολικά από αυτά της αθήνας, αλλά στο clochard έχω πάει... πάρα πολύ ωραίο όντως, αλλά υποθέτω (δεν πλήρωσα!) κι αυτό στην κατηγορία των απλησίαστων που συζητάγαμε :roll:
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
αλλά στο clochard έχω πάει... πάρα πολύ ωραίο όντως, αλλά υποθέτω (δεν πλήρωσα!) κι αυτό στην κατηγορία των απλησίαστων που συζητάγαμε :roll:

σωστη σε βρισκω!!!!!
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Παρτε μια ιδεα για το Τελλογλειο!
www.vita.gr -
Το φαγητο ειναι πολυ φθηνο για να ειναι στους Χρυσους Σκουφους που μας εχουν συνηθισει σε αλλες τιμες. Απλα υπαρχει περιπτωση οταν πατε και αν ειναι αργα να εχει κλεισει η κουζινα και να μην μπορεσετε να φατε!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
λοιπον, εγω απο μια γρηγορα ματια εχω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενη με τα αποτελεσματα..!!οκ, στην σπονδη δεν εχω παει ακομη και δεν εχω γνωμη, αλλα σε οσα εχω παει και βραβευτηκαν, πραγματικα το αξιζαν..με μια εξαιρεση, την οποια θα τονισω γιατι πραγματικα εξεπλαγην και με την υποψηφιοτητα και με την βραβευση..το kuzina σε καμια περιπτωση δεν αξιζει τα λεφτα του..σε καμια..
κατα τα αλλα, ο βασιλαινας εβγαλε ασπροπροσωπους εμας τους πειραιωτες!!ελπιζω τωρα να μην τρεξουν ολοι εκει και δεν βρισκουμε τραπεζι!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.496
Likes
8.014
Kαι το Baraonda είναι υπερτιμημένο κατά τη γνώμη μου....ok το φαγητό πολύ καλό αλλά εκτός του ότι είναι πανάκριβο πρέπει να φιλήσεις κατουρημένες ποδιές για να σου κλείσουν τραπέζι.... κι αυτό γιατί θεωρείται πολύ trendy και πάει όλη η υποτιθέμενη ελίτ της πόλης και μαζί όλα τα συμπαρομαρτούντα: σταρλετίτσες-ηθοποιϊσκοι-δήθεν επιχειρηματίες κ.λ.π. κ.λ.π. .....
 

dimpanayio

Member
Μηνύματα
52
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία,γη του Πυρός,Αν
Το Τελλόγλειο μου το έχουν εκθειάσει πολλοί γνωστοί. Ελπίζω να πάμε μέσα στο ΣΚ και να το ευχαριστηθούμε με τους φίλους μας.:p
 

dimpanayio

Member
Μηνύματα
52
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία,γη του Πυρός,Αν
Τελικά πήγαμε στο Τελλόγλειο και ενθουσιαστήκαμε από το φαγητό. Το μόνο αρνητικό ήταν η εξυπηρέτηση που ήταν πολύ αργή, καθώς πήγαμε στις 14:30 και μας σερβίρανε στις 16:15:D:D:D.Ευτυχώς που το φαγητό ηταν πραγματικά πολύ καλό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom