Σερβία Србија - Άλλο Πάσχα σε Βελιγράδι και Νόβι Σαντ

kosaitis

Member
Μηνύματα
43
Likes
82
Σε ευχαριστώ για τον οδηγό.Τελικά επισκέφθηκα το Βελιγράδι(σε συνδυασμό με Βουδαπέστη) και το Νόβισαντ και μου άρεσαν πάρα πολύ. Επίσης ωραία αν έχεις αυτοκίνητο είναι και η εκδρομή στη Frusca Gora που έχει μοναστήρια. Αξίζει μια επίσκεψη στο μαυσωλείο του Τίτο και μια βόλτα στο Topcider park και στο Pionιrski park.
 

Attachments

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.433
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Τώρα είδα τις φωτογραφίες σου...όλες μια μια....Σ ευχαριστώ για ένα ξεχωριστό ταξλίδι, πάντα έχει ενδιαφέρον το να δεις τον τόπο σου μέσα από το μάτι ενός ξένου.
Φιλιά
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Τώρα είδα τις φωτογραφίες σου...όλες μια μια....Σ ευχαριστώ για ένα ξεχωριστό ταξλίδι, πάντα έχει ενδιαφέρον το να δεις τον τόπο σου μέσα από το μάτι ενός ξένου.
Φιλιά
Κι εγώ σε σ'ευχαριστώ Ιβάνα για τις πληροφορίες πριν από το ταξίδι. Είμαι σίγουρος πως για σένα έχει μεγάλο ενδοαφέρον να διαβάζεις τις απόψεις μας για τοπν τόπο σου:)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Γιαννη λεω και γω να κλεισω στα selection apartments ...πες μου σε παρακαλω το δωματιο 2 εχει το μπανιο εξω σε διαδρομο ..πως ειναι δηλ?
Θα τον ξαναρωτησω αν εχει διαθεσιμο και το 1.

Eπισης βρε παιδια δινει καποιο confirmation οτι εχει γινει κρατηση ?Δηλαδη ...εχουμε ανταλλαξει καποια μαιλ ...ετσι απλα θα περιμενω να παει 1 Ιανουαριου και μετα θα του πω...θυμ,ασαι εγω ειμαι απο το μαιλ που ειχα κανει μια κρατηση στις 23 Νοεμβριου?
 
Last edited:

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Γιαννη λεω και γω να κλεισω στα selection apartments ...πες μου σε παρακαλω το δωματιο 2 εχει το μπανιο εξω σε διαδρομο ..πως ειναι δηλ?
Θα τον ξαναρωτησω αν εχει διαθεσιμο και το 1.
Το εξωτερικό μπάνιο δικό σας θα είναι. Θα έχετε κλειδί μόνο εσείς. Βγαίνεις από το δωμάτιο και πάς στην απέναντι πόρτα. Σίγα το πράγμα.Και να σας πετύχει κανείς από τους άλλους ένοικους με το μπουρνουζάκι σας έξω στο διάδρομο και τι έγινε:p
Eπισης βρε παιδια δινει καποιο confirmation οτι εχει γινει κρατηση ?Δηλαδη ...εχουμε ανταλλαξει καποια μαιλ ...ετσι απλα θα περιμενω να παει 1 Ιανουαριου και μετα θα του πω...θυμ,ασαι εγω ειμαι απο το μαιλ που ειχα κανει μια κρατηση στις 23 Νοεμβριου?
Σου απαντάω και εδώ :D
Ακριβώς έτσι. Θα ρωτήσεις για διαθεσιμότητα, θα σου απαντήσει και εφόσον έχει θα σου πει να επιβεβαιώσεις οτι θες να κάνεις κράτηση. Μία μέρα πριν ξαναστείλτου για υπενθύμιση. Το πρώτο μήνυμα που μου έστειλε αφού τον ρώτησα για διαθεσιμότητα ήταν αυτό:

Dear Giannis
I am Ivan your host and owner in Selection Apartments.
First of all I want to thank you for booking with us.
Second I want to tell you that room 1 is available for your dates. Please read room info here
Www.selection.rs/room1.asp
Price per night is 45 euro + 2x1,3 euro for city tax.
Total for 3 nights for 2 person will be 142,8 euro (cash only)
please confirm to be VALID
best
Ivan

το έκλεισα μόλις 6 μέρες πριν πάω, ανταλλάξαμε την ίδια μέρα κάποια email για τις λεπτομέρειες και τελικά αυτός μου έστειλε ξανά μια μέρα πριν πάω να μου πει τι ώρα θα είναι έτοιμο το δωμάτιο. Μην αγχώνεσαι. Δεν είναι ερασιτέχνες οι άνθρωποι.
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Κλεό μην αγχώνεσαι ακριβώς όπως τα λέει ο Γιάννης κι εγώ εκεί είχα μείνει και η κράτηση έγινε μέσω e-mail όλα κομπλέ είναι πολύ καλά παιδιά και αυτός και η γυναίκα του, από τους πιο εξυπηρετικούς κι ευγενικούς που έχω συναντήσει σε ταξίδι!
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.884
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Σήμερα διάβασα την ιστορία σου μιας και τον τελευταίο καιρό μου έχει καρφωθεί η ιδέα για ένα ταξιδάκι στο Βελιγράδι.
Εξαιρετική!!!!!!!!!!!!!!!! Και ΟΔΗΓΟΣ και ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ. Μπράβο ρε Γιάννη. Όσον αφορά τις φωτογραφίες, για άλλη μια φορά υπέροχες.
Το καλοκαίρι του 2011 είχα μείνει στο Νόβι Σαντ 2 νύχτες, στο δρόμο για Ουγγαρία και Σλοβακία και μου είχε αρέσει πολύ. Δυστυχώς τότε στο κάστρο ίσα που καταφέραμε να μπούμε για μια ματιά προς το ποτάμι. Ήταν όλο ένα εργοτάξιο λόγω του φεστιβάλ μουσικής. (http://www.travelstories.gr/communi...υ-Δούναβη-και-άλλες-ομορφιές.50259/?chapter=3)
Πάντα έτσι!!
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Σήμερα διάβασα την ιστορία σου μιας και τον τελευταίο καιρό μου έχει καρφωθεί η ιδέα για ένα ταξιδάκι στο Βελιγράδι.
Εξαιρετική!!!!!!!!!!!!!!!! Και ΟΔΗΓΟΣ και ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ. Μπράβο ρε Γιάννη. Όσον αφορά τις φωτογραφίες, για άλλη μια φορά υπέροχες.
Το καλοκαίρι του 2011 είχα μείνει στο Νόβι Σαντ 2 νύχτες, στο δρόμο για Ουγγαρία και Σλοβακία και μου είχε αρέσει πολύ. Δυστυχώς τότε στο κάστρο ίσα που καταφέραμε να μπούμε για μια ματιά προς το ποτάμι. Ήταν όλο ένα εργοτάξιο λόγω του φεστιβάλ μουσικής. (http://www.travelstories.gr/community/threads/Οι-νύμφες-του-Δούναβη-και-άλλες-ομορφιές.50259/?chapter=3)
Πάντα έτσι!!
Σ'ευχαριστώ πολύ Δήμο. Ναι το Πετροβαραντίν στο Νόβι Σαντ αξίζει περισσότερο από την ίδια την κεντρική πόλη. Μου άρεσε πολύ. Στο Βελιγράδι δεν έχεις πάει? Όπως θα έχεις δει οι απόψεις διίστανται, πολλοί το θεωρούν μέτριο άλλοι πολύ ωραία πόλη. Εγώ είμαι στη μέση. Τη θεωρώ μια ενδιαφέρουσσα βαλκανική πόλη με ζωή, με κάποια ωραία σημεία και με ομορφότερη περιοχή το Zemun.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Γιαννη ,αν θυμασαι ,ποια ΜΜΜ πανε στη γεφυρα Brankov απο την οποια ,οπως εγραψες ,εχει κανεις ωραια θεα της παλιας πολης?

Ακυρο ..μαλλον το 15 παει
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.726
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom