12 Χρόνια Travelstories

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Χρόνια πολλά!! Δεν μπορώ να θυμηθώ τι έψαχνα το μακρινό 2007 και σας βρήκα αλλα μόνο καλό μου έκανε δίνοντάς μου πολλές ιδεές για ταξίδια και ακόμα περισσότερες πληροφορίες για διάφορα μέρη!
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
δεν μπορω να πω οτι προς το παρον εχω παει καπου λογω του τραβελ στοριες αλλα σιγουρα εχω βρει πολλες πληροφοριες. επισης μετα την τραβελστοροσυναντηση ο φιλος μου ειναι πιο δεκτικος στις ιδεες μου :D
 

Athina!!!

Member
Μηνύματα
26
Likes
18
Ανακάλυψα το forum ψάχνοντας πληροφορίες για ταξίδι που έκανα τον περασμένο Ιούλιο στη Σικελία. Ήταν η πρώτη φορά που οργάνωσα ταξίδι μόνη μου και πήρα πολλές πληροφορίες τόσο από τα μέληπου πρόθυμα απάντησαν στις ερωτήσεις μου, όσο και από τις συζητήσεις που υπήρχαν ήδη από παλαιότερα. Το ταξίδι ήταν φανταστικό και οφείλεται σε μεγάλο βαθμό στο φόρουμ. Από τότε έχω γίνει φανατική αναγνωστρια των ταξιδιωτικών ιστοριών, που ξύπνησαν μεσα μου το ταξιδιωτικό μικρόβιο της περιπέτειας και της αναζήτησης. Οι ταξιδιωτικοί μου στόχοι έχουν αρχίσει να σημαδεύουν ( για αρχή) τον παγκόσμιο χάρτη και μάλιστα σε μέρη που δεν φαντάζομουν ποτέ ότι θα ήθελα να ταξιδέψω η τα αγνοούσα εντελώς. Χρόνια πολλά travelstories!:clap::clap:
 
Last edited:

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Χρονια πολλα στο φορουμ και τους ανθρωπους του.Ευχομαι σε ολους υγεια και οτι χρειαζεται για πολλα,μακρυνα και ομορφα ταξιδια..Ειμαι μελος καιρο,περναω καλα διαβαζοντας τις ιστοριες σας,νοιωθω καπως που δεν εχω γραψει κατι..Και βεβαια,μια περιπλανηση στη Β Ιταλια ειναι καθαρα εργον Γουρουνιου!(hydronetta).Nα ειμαστε καλα να ταξιδευουμε και το αγαπημενο σαιτ να μεγαλωνει και να ομορφαινει!
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
μαυρικιος
Χρόνια Πολλά αγαπημένο forum !!
Ψάχνοντας πληροφορίες πριν από 7-8 χρόνια αν θυμάμαι καλά για κάποιο νησί στην αναζήτηση έπεσα πάνω του, από τότε άρχισα να διαβάζω ταξιδιωτικές ιστορίες και να "ταξιδεύω" με αυτές νοερά, όμως συγχρόνως "αποκτούσα" και πληροφορίες για τον κάθε προορισμό που διάβαζα .Εγινα μέλος τουλάχιστον 2 χρόνια αργότερα και πήγα σε κάποια συνάντηση των μελών κανά 2-3 χρόνια μετά όπου γνώρισα καινούργιους φίλους με κοινά ενδιαφέροντα με τους οποίους περνάμε πολύ όμορφα στις συναντήσεις μας.
Πρώτο ταξίδι οργανωμένο αποκλειστικά και μόνο από τις πληροφορίες του forum ήταν το 2011 στη Ρώμη. Είχα "ρουφήξει" και είχα σημειώσει τα πάντα και το ταξίδι έγινε απόλαυση !!Ηταν σαν να είχα ξαναπάει και ήξερα από πριν πως θα φτάσω στο ξενοδοχείο, τι αξιοθέατα θα δω, τι λεωφορεία θα πάρω ακόμα και που θα φάω.. Από τότε έχει γίνει το ωραιότερο παιχνίδι μου : να διαβάζω ιστορίες και με βάση αυτές να επιλέγω τον επόμενο προορισμό μου. Μπορεί να "χαζεύω" για ώρες και να ξεχνιέμαι....και με αρέσει !!!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Έγινα μέλος 7 χρόνια πριν, αλλά πέρασε κανάς χρόνος για να ξεκινήσω να γράφω και να συμμετέχω ενεργά. Βρήκα το travelstories κάνοντας αναζήτηση "μέδουσες στον Κορινθιακό". :p

Τότε είχα ήδη ταξιδέψει αρκετά (για την ηλικία μου), είχα πάει σε 22-23 χώρες. Τώρα έχω φτάσει τις 47! Βασικά το forum με βοήθησε να μάθω να ταξιδεύω ανεξάρτητα και "εναλλακτικά". Να οργανώνω εξορμήσεις σε "περίεργους", "δύσκολους" προορισμούς. Χωρίς αυτό δε νομίζω να είχα πάει Κιργιστάν, δεν θα είχα κάνει couchsurfing στο Ιράν, ίσως να φοβόμουν τα ταξιδέψω ανεξάρτητα σε αραβικές χώρες, στις οποίες τώρα έχω πάρει διατριβή, ίσως να σνόμπαρα προορισμούς όπως η Αλβανία, η Βοσνία, η FYROM, τους οποίους έχω αγαπήσει. Γενικά πιστεύω ότι έγινα πιο ανοιχτόμυαλη και ανεξάρτητη, με μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση. :)

Ένα ταξίδι που μου γεννήθηκε η επιθυμία να κάνω μέσα από το travelstories είναι στην Αιθιοπία.

Επίσης, δεν μπορώ να μην κάνω κι εγώ μνεία στους ανθρώπους που έχω γνωρίσει μέσω του forum και πάνω από όλα στις όμορφες φιλίες που έχω δημιουργήσει! :):)

Καλή συνέχεια και πολλά, υπέροχα ταξίδια για όλους μας!
 
Last edited:
Μηνύματα
301
Likes
1.820
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Ταξίδι-Όνειρο
Ωκεανία
Χρόνια πολλά travelstories! Εν το μεταξύ το 12 είναι ο τυχερός μου αριθμός! Η πρώτη μου επαφή με το φόρουμ ήταν το 2011 μετά από παρότρυνση φίλου που είναι μέλος (άφαντος, αλλά μέλος). Ένα χρόνο μετά αποτολμήσαμε το πρώτο μας ταξίδι εκτός Ευρώπης, στην Ταϊλάνδη! Η πρώτη μου απόπειρα να γράψω ιστορίες για ταξίδια ξεκίνησε εδώ μέσα, και μέσα από τα κίνητρα μου στις επόμενες εξορμήσεις ήταν και αυτό: να μοιραστώ τις εμπειρίες μου με άλλους ταξιδιωτόπληκτους! Δυνατές και αγαπημένες ιστορίες που μου δώσαν έμπνευση από τους υπέροχους @hydronetta , @dim kyr @Ivanna Petrovna @go2dbeach @Yorgos @GTS @mikrh tsopana @varioAthens αλλά και πολλά άλλα μέλη, που χωρίς αυτές θα είχα σίγουρα δει και βιώσει λιγότερα πράγματα στα ταξίδια μου. Καλή συνέχεια και καλά ταξίδια να έχουμε!
:xalara::xalara::xalara:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Χρόνια Πολλά. Εγώ το γνώρισα κατά λάθος: Το μπέρδεψα με το e Food σε μια απέλπιδα προσπάθεια να παραγγείλουμε στέρεα τροφή τύφλα στο μεθύσι στις 4 τα χαραμάτα. Το λες και καρμικό.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Χρόνια Πολλά. Εγώ το γνώρισα κατά λάθος: Το μπέρδεψα με το e Food σε μια απέλπιδα προσπάθεια να παραγγείλουμε στέρεα τροφή τύφλα στο μεθύσι στις 4 τα χαραμάτα. Το λες και καρμικό.
:haha::haha::haha::haha::haha:
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
..χρονια χιλια ,χρονια πολλα χρονια χρυσα και ταξιδιαρικα...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.908
Ανακάλυψα το φόρουμ όταν για πρώτη φορά έκλεισα εισιτήριο με Ryanair απο Άραξο Λονδίνο και πίσω σε τιμή πάτο και έψαχνα τρόπο να φτάσω στο αεροδρόμιο του Άραξου από Πάτρα. Θυμάμαι πως ο @North66 μου πρότεινε στην ανάγκη να πάω με το υπηρεσιακό λεωφορείο των πιλότων της πολεμικής αεροποριας και μου ήρθε μια εικόνα κάπως έτσι
Τελικά βρήκα λεωφορείο και δε χρειάστηκε να φτάσω ως εκεί. Αλλά από τότε έμαθα να οργανώνω πολύ οικονομικότερα ταξίδια και να κάνω περισσότερα σε ετήσια βάση. Δεν μετράω μόνο το ότι τριπλασίασα τον αριθμό των χωρών που επισκέφτηκα, γιατί είμαι από αυτούς που πηγαίνουν και ξαναπηγαίνουν στις ίδιες χώρες. Αλλά ότι τα ταξίδια μου έγιναν καλύτερα.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.753
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom