2019.Που πάμε;

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.275
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σε παρακαλώ όταν γυρίσεις με το καλό από Ανδαλουσία πες μας αν παλεύεται η ζέστη γιατί θέλω κι εγώ να πάω -αναγκαστικά Αύγουστο γιατί τότε μπορώ να πάρω πολλές μέρες άδεια- αλλά διστάζω με αυτά που διαβάζω περί ανυπόφορου καύσωνα
Ε καλά άμα έχεις πάει σε ελληνικό νησί τον Αύγουστο, παιχνιδάκι είναι.
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Καλά να περάσετε και μην ξεχάσεις να μας γράψεις εντυπώσεις! ;)
Ευχαριστούμε πολύ! Αν όχι ιστορία, θα γράψω σίγουρα κάποια tips!!

Σε παρακαλώ όταν γυρίσεις με το καλό από Ανδαλουσία πες μας αν παλεύεται η ζέστη γιατί θέλω κι εγώ να πάω -αναγκαστικά Αύγουστο γιατί τότε μπορώ να πάρω πολλές μέρες άδεια- αλλά διστάζω με αυτά που διαβάζω περί ανυπόφορου καύσωνα
Χριστέ μου, να ξερες πόσο τη φοβάμαι τη ρημάδα τη θερμοπληξία που βλέπω να μου 'ρχεται!! Και πόσα πράγματα ενδεχομένως δε θα καταφέρω να κάνω λόγω της ζέστης όπως πχ το Caminito del rey. Ήδη προσπαθώ να οργανωθώ όμως, έχω φτιάξει το πρόγραμμα έτσι ώστε πρωινές και βραδινές ώρες να είμαι στη γύρα και μεσημεριανές να είμαι όσο το δυνατόν σε κλειστούς χώρους, μουσεία, καθεδρικούς κτλ για να αποφύγω να πολυκυκλοφορώ. Επίσης έχω εφοδιαστεί με spray για το πρόσωπο για δροσιά και ενυδάτωση, σίγουρα το τρίπτυχο νερό-καπέλο-ανηλιακό στο backpack και όσο το δυνατόν πιο ελαφριά ρούχα, όχι αμάνικα όμως!! Και ελπίζω να μου βγει χωρίς προβλήματα... και να μπορέσω να κάνω και το caminito del rey!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.275
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Όλα έτοιμα για καλοκαιρινό σαφάρι σε Ουγκάντα, Ρουάντα και Κένυα.
Αυτή είναι η καλή εποχή για εκεί; πες και δύο πράγματα για τους γορίλες, δεν έχω πάει και με ενδιαφέρει. Κόστος, μέρες που απαιτούνται, εποχή;
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
Αυτή είναι η καλή εποχή για εκεί; πες και δύο πράγματα για τους γορίλες, δεν έχω πάει και με ενδιαφέρει. Κόστος, μέρες που απαιτούνται, εποχή;
Μπααααααα υπάρχει μέρος που δεν έχεις πάει????:haha::haha: Με σοκάρεις χα χα!!!
 
Μηνύματα
111
Likes
265
Αυτή είναι η καλή εποχή για εκεί; πες και δύο πράγματα για τους γορίλες, δεν έχω πάει και με ενδιαφέρει. Κόστος, μέρες που απαιτούνται, εποχή;
Η επίσκεψη στο bwindi national park όπου φιλοξενείται μεγάλος αριθμός γοριλων είναι ο βασικός λόγος της επίσκεψης μου στην Ουγκάντα. Ο Αύγουστος θεωρείται καλός μήνας, αυτό όμως αυξάνει αρκετά και το κόστος 600$ σε σχέση με την low season που ειναι στα 450$ μιας ήδη ακριβής δραστηριότητας.
Ο χρόνος που περνάς με τους γορίλες ειναι αυστηρά μια ωρα συν την διάρκεια της διαδρομής που θα ακολουθήσεις μέσα στο παρκο μέχρι να τους συναντήσεις η οποία ποικίλει από 1 μέχρι 6-7 ώρες.Σίγουρα είναι μια εκδρομή με πολύ τσουχτερό κόστος για λίγες ώρες διάρκειας αλλά μια ζωή την έχουμε .
 

ka8y

Member
Μηνύματα
66
Likes
311
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία
Το ειπα εγω... Αφου αλλαξα αλλαξα χρονιά στο αεροδρόμιο της Adis Ababa και εκανα Πρωτοχρονιά Σεϋχέλλες δεν γίνεται να μην ειναι ειναι ταξιδιωτικό το 2019!
Φυγαμε σε ενα μηνα για Ισλανδία!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Μετά το Μαρόκο που έγινε τον Μάρτη, συνεχίζω για Αίγινα (κοινωνική εκδήλωση) - Πάτμος -Ικαρία. 14 μέρες συνολικά
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Μόλις κλείσαμε για 1 Σεπτέμβρη να πάμε στην Νάξο για 4 βράδια :clap:
Σύντομα κοιτάμε να κλείσουμε και του Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου για εξωτερικό!
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Τον Οκτώβρη πάμε Βόλο και για τα Χριστούγεννα κανονίζουμε Θεσσαλονίκη 5 μέρες,όπου απο κεί θα κάνουμε εκδρομές σε Τρίκαλα,Δράμα,Όλυμπο και Μπάνσκο!!!!
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Μόλις κλείσαμε 12 με 19 Νοέμβρη, 2 βράδια Μπρατισλάβα και 5 βράδια Πράγα! Ειδικά για την Πράγα η χαρά μας δεν λέγεται! Θα ζήσουμε από κοντά και εμείς το παραμύθι αυτό :D
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
13 με 16 Οκτώβρη Μπορντώ. Βέβαια το 14-15 είναι για δουλειά, αλλά ελπίζω να προλάβω να δω και κάτι την πρώτη μέρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.615
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom