2020 Που πάμε.

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Τον ελληνικό τουρισμό θα τον ενισχύσουμε και οι ξενιτεμενοι όπως κάθε χρόνο άλλωστε.
Αυτή όμως η Ισλανδία που ήταν για την άλλη Παρασκευή και έχουμε τα vouchers των εισιτηρίων, να μην πάει για Σεπτέμβριο; ;;εεεε;;; Λίτσα; βοηθοί Λίτσας; Μαντάμ Ζαΐρα; κάποιος;
Για Σεπτέμβριο είμαι αισιόδοξος.΄Ετσι απλά.Δεν μπορώ φυσικά να το δικαιολογήσω.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μ
Για Σεπτέμβριο είμαι αισιόδοξος.΄Ετσι απλά.Δεν μπορώ φυσικά να το δικαιολογήσω.
Μου αρκεί!
Εγώ είμαι αισιόδοξη και για νωρίτερα για κάποιες περιπτώσεις. ..Ιούλιο -Αύγουστο εντός Ελλάδας πχ.
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
παει και η βαρκελωνη, οχι πως δεν το ηξερα, απλα εγινε επισημο. τι να πω; οτι ελπιζω ακομα για κολομβια σεπτεμβρη; θα ειμαι ψευτρα αν πω οχι. τι να πω οτι ελπιζω σε πολλες συντομες αποδρασεις το φθινοπωρο; και παλι ψευτρα θα ειμαι αν πω οχι. αντε να δουμε
 

evpap

Member
Μηνύματα
25
Likes
108
Ψυχραιμία συνφορουμίτες! Από ο,τι δείχνουν τα πράγματα μέχρι τον Σεπτέμβριο θα υπάρχει φως στο τούνελ με κάποιου είδους θεραπεία. Εμβόλιο σε κανα χρόνο. Α ξέχασα να συστηθώ Λιτσα
 

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Εγώ είμαι αισιόδοξος θεού θέλοντος και Κορονιού επιτρέποντος ελπίζω να καταφέρω ένα roadtrip Βουλγαρία-Τρανσυλβανία που έχω στο μυαλό μου στα τέλη του Αυγούστου
Την ιδια εποχη εχω γυρο Τσεχιας,ειμαι και σιγουρος οτι θα το κανω,τοση αισιοδοξια!
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.263
Likes
7.827
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
...Εμείς έχουμε 22-24/05 μια Φρανκφούρτη με Αιγαίου και την θέλω τόοοοοοοοοσσσσοο πολύυυ ! Αναμένοντας τι μέλλει γενέσθαι !
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εγώ πάντως μπήκα στο 2020 με μεγάλη αβεβαιότητα και ταξιδιωτικές αμφιβολίες, επειδή είχα μια δύσκολη κατάσταση που δε μου επέτρεπε να κάνω μακρόπνοα σχέδια. Η δύσκολη κατάσταση (δυστυχώς) εξέλειψε το Γενάρη, και έτσι έκλεισα κάποια ταξιδιάκια για την άνοιξη, κάνοντας και οικονομία στις άδειες για να πάω κάτι μεγαλύτερο το φθινόπωρο. Αλλά μόνο ένα Λονδίνο το Φλεβάρη πρόλαβα να πάω. Κι από τότε, έχω ήδη:
- Μεταφέρει ένα Παρίσι από Μάρτιο για Ιούνιο.
- Μεταφέρει ένα domestic από Απρίλιο για Ιούλιο.
- Ακυρώσει ένα πασχαλινό εντός ευρώπης (ευτυχώς επιστράφησαν όλα, και ξενοδοχεία/airbnb, και αυτοκίνητα κλπ, εκτός αεροπορικών που θα πάρω voucher αλλά δεν με πειράζει). Μόνο τα Lonely Planet πλήρωσα τελικά.
Και έχω ακόμα:
- Ενα Βέλγιο για το τριήμερο της πρωτομαγιάς, όπου οι πτήσεις (A3) δεν ακυρώθηκαν ακόμα και μάλλον δε θα ακυρωθούν (πρέπει να δω τι θα το κάνω, γιατί δεν έχει νόημα να πάω και να είναι όλα κλειστά).
- Μια Βιέννη το Μάη, όπου το event για το οποίο θα πήγαινα (https://www.sommernachtskonzert.at/) μεταφέρθηκε σε ημερομηνίες που δε μπορώ, και περιμένω τώρα την Austrian να ακυρώσει τις πτήσεις.
- Ένα Εδιμβούργο αρχές Ιούνη που ελπίζω να πάω, αν και είναι όλα με μίλια και πλήρως ακυρώσιμα (A3+TK) και
- Το Παρίσι που μετέφερα (A3, flex εισιτήριο).
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
...Εμείς έχουμε 22-24/05 μια Φρανκφούρτη με Αιγαίου και την θέλω τόοοοοοοοοσσσσοο πολύυυ ! Αναμένοντας τι μέλλει γενέσθαι !
Ως μόνιμη κάτοικος Φρανκφούρτης και αποκλεισμένη εδώ, θα σε ενημερώνω!
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Εγώ πάντως μπήκα στο 2020 με μεγάλη αβεβαιότητα και ταξιδιωτικές αμφιβολίες, επειδή είχα μια δύσκολη κατάσταση που δε μου επέτρεπε να κάνω μακρόπνοα σχέδια. Η δύσκολη κατάσταση (δυστυχώς) εξέλειψε το Γενάρη, και έτσι έκλεισα κάποια ταξιδιάκια για την άνοιξη, κάνοντας και οικονομία στις άδειες για να πάω κάτι μεγαλύτερο το φθινόπωρο. Αλλά μόνο ένα Λονδίνο το Φλεβάρη πρόλαβα να πάω. Κι από τότε, έχω ήδη:
- Μεταφέρει ένα Παρίσι από Μάρτιο για Ιούνιο.
- Μεταφέρει ένα domestic από Απρίλιο για Ιούλιο.
- Ακυρώσει ένα πασχαλινό εντός ευρώπης (ευτυχώς επιστράφησαν όλα, και ξενοδοχεία/airbnb, και αυτοκίνητα κλπ, εκτός αεροπορικών που θα πάρω voucher αλλά δεν με πειράζει). Μόνο τα Lonely Planet πλήρωσα τελικά.
Και έχω ακόμα:
- Ενα Βέλγιο για το τριήμερο της πρωτομαγιάς, όπου οι πτήσεις (A3) δεν ακυρώθηκαν ακόμα και μάλλον δε θα ακυρωθούν (πρέπει να δω τι θα το κάνω, γιατί δεν έχει νόημα να πάω και να είναι όλα κλειστά).
- Μια Βιέννη το Μάη, όπου το event για το οποίο θα πήγαινα (https://www.sommernachtskonzert.at/) μεταφέρθηκε σε ημερομηνίες που δε μπορώ, και περιμένω τώρα την Austrian να ακυρώσει τις πτήσεις.
- Ένα Εδιμβούργο αρχές Ιούνη που ελπίζω να πάω, αν και είναι όλα με μίλια και πλήρως ακυρώσιμα (A3+TK) και
- Το Παρίσι που μετέφερα (A3, flex εισιτήριο).
Μιλάς με γρίφους και δε ξέρω αν καταλαβαίνω καλά, αλλά αν καταλαβαίνω καλά, συλληπητήρια :(

Μόλις έκλεισα την επιστροφή από Αθήνα για Μαδρίτη, στις 16 Αυγούστου. Τέλεια εποχή για να είσαι σε πρωτεύουσα μεσογειακής χώρας :p.Είχα ξεχάσει πόσο εκνευριστικό είναι το σάητ της Iberia, με παίδεψε πάρα πολύ, μου έχει κρατήσει ήδη τα λεφτά από μια κράτηση που την απέρριψε (αλλά θα μου επιστραφούν ελπίζω) και με χρέωσε και στα τηλέφωνα που τους πήρα. Τα μίλια πάντως που αρχικά μου τα χρέωσε κι αυτά στην ακυρωμένη κράτηση, μου τα επέστρεψε μέσα σε μία ώρα (μετά το πρώτο από τα 3 συνολικά τηλεφωνήματα που τους έκανα).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.788
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom