2023. Που πάμε;

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Και σταση στην Τεργεστη να βαλετε, μια που θα ειναι στον δρομο σας.
Θα βολεψουν, ακομη και με ενδιαμεση στην Αθηνα :).
Ναι, την Τεργέστη την έχω στα υπ"όψιν για στάση. λέω να φύγουμε κατ' ευθείαν για Σλοβενία και στο γυρισμό να μείνουμε λίγες μέρες Βενετία γιατί εκεί θα είναι η άφιξη και η αναχώρηση. Αν δεν βολέψει το απ'ευθείας με ράιαν τότε θα γίνει με ενδιάμεση στάση Αθήνα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.024
Likes
41.008
😂 5-6 πτήσεις κλείνω και μπερδεύω πότε πάω που, δεν μπορώ να φανταστώ 40. Σχεδόν σίγουρα θα έχανα κάποια.
21 πτησεις μοιρασμενες σε 2 ατομα οι περισσοτερες (μια θα παει για πεταμα πιθανον). Οχι δεν μπερδευεσαι. Οι εφαρμογες των αεροπορικων ειναι πολυ βολικες. Πατας ενα κουμπι και τις εχεις μπροστα σου.
Εκει που κινδυνευω ειναι στα δωματια που κλεινω τις ιδιες ημερομηνιες σε 2 εφαρμογες για ασφαλεια οτι δεν θα γινει ακυρωση δωματιου στα καλα καθουμενα απο καμια booking (εχει δωσει δικαιωματα) και απο τυχη δεν εχω ξεχασει να ακυρωσω καμια.
21 πτησεις ακουγονται πολλες αλλα καταφερα να τις βγαλω με 30 ευρω ανα πτηση κατα μ.ο., δηλαδη ~300 ανα ατομο που ειναι αριστα για ανοιξη/ καλοκαιρι του 23 που προοιωνιζεται τσιμπημενο.
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Γιατρέ δεν είμαι καλά,
σιγουρα θελεις αλλα γυαλια. μην παιρνεις κινεζιες. για να διαβαζεις καλυτερα τα τοπικ κ να μην βγαινεις οφ οπως εδω..:haha:
πες μερη, που παμε οχι νουμερα πτησεων..να παιρνουμε ιδεες γιατι απο πτησεις εχουμε χορτασει..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
το 2023 παμε, οπως τα τελευταια 5,6 χρονια, Αφρικα. και δη στην ωραιοτερη χωρα. που τα εχει ολα και συμφερει. Σαουθ Αφρικα. χοπφουλι, που λεμε κ στο χωριο μου, δις.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
πες μερη, που παμε οχι νουμερα πτησεων..να παιρνουμε ιδεες γιατι απο πτησεις εχουμε χορτασει..
Κατά σειρά των Σ/Κ αρχίζοντας από το επόμενο: Λονδίνο, Κάιρο, Παρίσι, Στρέσσα, Ζυρίχη, Τρόμσο, Κενό (ίσως Θεσσαλονίκη), Βυρρητός/Συρία (2 Σ/Κ), Γιβραλτάρ, Κωνσταντινούπολη, Κρήτη, Αννόβερο-Munster-Dortmund, Πορτο, Πρίστινα, Λισαβώνα, Λονδίνο, Κρήτη, Κενό, Μάλαγα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

Mary Stardust

Member
Μηνύματα
86
Likes
575
Από κεκτημένη ταχύτητά του 22 και αφού θα είμαστε Ελσίνκι , το 23 θα βρεθούμε στο Ταλίν για νιού γίαρς ήβ ! :haha:
Το έκανα το 2018. Μήπως να το κάνατε ανάποδα; Στην αλλαγή του χρόνου είναι κλειστά τα πάντα. Έτρωγα μαφιν και γαλλικό από κανάτα στο lobby του ξενοδοχείου. 😂
 

Mary Stardust

Member
Μηνύματα
86
Likes
575
Εγώ για καλοκαίρι 2023 σκέφτομαι να κινηθώ προς Σκανδιναβία και συγκεκριμένα προς Νορβηγία για 10ήμερο road trip (αν βρω αξιοπρεπή σε τιμή εισιτήρια), αλλιώς Κοπεγχάγη που βέβαια υπάρχουν περισσότερες επιλογές σε εισιτήρια. Ή ίσως πάω από Κοπεγχάγη Νορβηγία. Σκέψεις είναι όλα ακόμη.
Πέταξα από Μπέργκεν Κοπεγχάγη με SAS σε καλή τιμή. Μετά από Κοπεγχάγη Ελλάδα. Δείτε τη διαδρομή Όσλο Μπέργκεν με τραίνο. Είναι μαγική. Με μια στάση στο Flåm αν βγαίνει το πρόγραμμα σας.
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Πέταξα από Μπέργκεν Κοπεγχάγη με SAS σε καλή τιμή. Μετά από Κοπεγχάγη Ελλάδα. Δείτε τη διαδρομή Όσλο Μπέργκεν με τραίνο. Είναι μαγική. Με μια στάση στο Flåm αν βγαίνει το πρόγραμμα σας.
Ευχαριστώ. Ήδη έκλεισα εισιτήρια Αθήνα-Όσλο-Αθήνα με περίπου 150 το άτομο. Ευχαριστώ για τις συμβουλές
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.398
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom