Τουρκία Aγχος για τις μετακινήσεις στην Πόλη!!!!

renapapas

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
φρόντισε να εχεις τον χαρτη με το μετρο και το τραμ μαζί σου ωστε να ξερεις ποια συγκοινωνια θα χρησιμοποιησεις καθε φορά.
(επειδη το σαιτ της υπηρεσιας συγκοινωνιων istanbul ulasim δεν λειτουργει μπορεις να τον βρεις και σε αλλες σελίδες)
http://www.beycan.net/resim/18/istanbul-metro-ve-metrobus-duraklari.html

http://www.turkeytravelplanner.com/go/Istanbul/Transport/IstanbulMetro.html
Eυχαριστώ για τις πληροφορίες !!!!:clap:
 

renapapas

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Να ρωτήσω κατι ακόμα που σίγουρα κάποιος θα γνωρίζει? Βλέπω τώρα τον χάρτη του μετρό και βλέπω οτι απο το αεροδρόμιο αλλάζω στην στάση zeytinburnu για Kabatas αλλά εγώ κατεβαίνω στην στάση sultanahmet στην παλιά πολη που είναι και το ξενοδοχείο που θα μείνω . Τα λεω σωστά βρε παιδιά ? Και αν θελω λογικά να παω απο την παλιά πόλη στην ταξιμ θα πρέπει να παρω πάλι μετρό για kabatas και εκεί να αλλάξω για ταξιμ ....σωστά? ή θα βρεθώ στην..... Σμύρνη?!!!!!
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Να ρωτήσω κατι ακόμα που σίγουρα κάποιος θα γνωρίζει? Βλέπω τώρα τον χάρτη του μετρό και βλέπω οτι απο το αεροδρόμιο αλλάζω στην στάση zeytinburnu για Kabatas αλλά εγώ κατεβαίνω στην στάση sultanahmet στην παλιά πολη που είναι και το ξενοδοχείο που θα μείνω . Τα λεω σωστά βρε παιδιά ? Και αν θελω λογικά να παω απο την παλιά πόλη στην ταξιμ θα πρέπει να παρω πάλι μετρό για kabatas και εκεί να αλλάξω για ταξιμ ....σωστά? ή θα βρεθώ στην..... Σμύρνη?!!!!!
:) :) σου τα γραφω στο εισερχομενα γιατι αν τα ξαναγραψω αλλη μια φορα εδω θα γινω γραφικη! :D
 

THROUBAS

Member
Μηνύματα
39
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Ακόμα το σκέφτομαι!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπαλ-Θιβετ-Πεκινο
Αρχες Απριλιου θα παω στην Πολη και εκλεισα εισητηρια με pegasus για sabiha και ξενοδοχειο sky kamer!!! Δεν νομιζω να εχω καποιο προβλημα σε μετακινησεις και διαμονη;;;
Και ρε παιδια αν καποιος ξερει τη διεθυνση απ´την Παναγια των Βλαχερνων!!!!!

Και κατι ακομα ; Ποιοσειναι πιο ευκολος και συντομος τροπος απο sabiha για ξενοδοχειο;;; KM22-Μ4 -Marmaray -T1 ή
Ε10-Ferry-T1??????
 
Last edited by a moderator:

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Και κατι ακομα ; Ποιοσειναι πιο ευκολος και συντομος τροπος απο sabiha για ξενοδοχειο;;; KM22-Μ4 -Marmaray -T1 ή
Ε10-Ferry-T1??????
:) E10 ή Ε11 -Φερρυ-Τ1 ...αλλα ρε παιδια ειναι δυνατόν να πηγαινετε στη Κωσταντινουπολη και να δίνετε 100!!! ευρώ τη βραδιά στο ξενοδοχειο?..εκτός και αν εισαι σε γαμηλιο...:)

Αρχες Απριλιου θα παω στην Πολη και εκλεισα εισητηρια με pegasus για sabiha και ξενοδοχειο sky kamer!!! Δεν νομιζω να εχω καποιο προβλημα σε μετακινησεις και διαμονη;;;
Και ρε παιδια αν καποιος ξερει τη διεθυνση απ´την Παναγια των Βλαχερνων!!!!!
http://www.travelstories.gr/communi...-στη-κωνσταντινουπολη-για-Ελληνα.48769/page-2
Grego said: ( Απο το Πατριαρχειο) Σχετικα κοντα ειναι,περιπου 1,5 χιλιομετρο.Το εχω κανει και με τα ποδια,με το λεωφορειο ειναι 2-3 στασεις μετα το πατριαρχειο,η πιο κοντινη σταση λεγεται Ayvansaray.Ειναι στο τελος ενος καθετου στον κεντρικο δρομο,200 μετρα απο τη θαλασσα.Αν μπερδευτεις ρωτα "Αγιασμα" και θα σου δειξουν.Αν θυμαμαι καλα,λιγο πριν τη Βλαχερνα,στον ιδιο δρομο,υπαρχει αρμενικη εκκλησια,η Βλαχερνα ειναι λιγο πιο πανω.
 
Last edited by a moderator:

THROUBAS

Member
Μηνύματα
39
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Ακόμα το σκέφτομαι!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπαλ-Θιβετ-Πεκινο
:) E10 ή Ε11 -Φερρυ-Τ1 ...αλλα ρε παιδια ειναι δυνατόν να πηγαινετε στη Κωσταντινουπολη και να δίνετε 100!!! ευρώ τη βραδιά στο ξενοδοχειο?..εκτός και αν εισαι σε γαμηλιο...:)
καλημέρα και σε ευχαριστω, κι εγω αν τα ειχα πληρωσει το ιδιο θα ελεγα αλλα δεν είναι τοσα λογω ειδικησ τιμης μεσω γνωστου,τουλάχιστον σα ξενοδοχειο αξιζει αν ξερεις!!!

http://www.travelstories.gr/community/threads/ενα-ταξιδι-στη-κωνσταντινουπολη-για-Ελληνα.48769/page-2
Grego said: ( Απο το Πατριαρχειο) Σχετικα κοντα ειναι,περιπου 1,5 χιλιομετρο.Το εχω κανει και με τα ποδια,με το λεωφορειο ειναι 2-3 στασεις μετα το πατριαρχειο,η πιο κοντινη σταση λεγεται Ayvansaray.Ειναι στο τελος ενος καθετου στον κεντρικο δρομο,200 μετρα απο τη θαλασσα.Αν μπερδευτεις ρωτα "Αγιασμα" και θα σου δειξουν.Αν θυμαμαι καλα,λιγο πριν τη Βλαχερνα,στον ιδιο δρομο,υπαρχει αρμενικη εκκλησια,η Βλαχερνα ειναι λιγο πιο πανω.
αυτό το διαβασα όταν το ποσταρε ενας αλλοσ φιλοσ λεω μηπωσ ξερει κανεις την ακριβη διευθυνση
 
Last edited by a moderator:

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
αυτό το διαβασα όταν το ποσταρε ενας αλλοσ φιλοσ λεω μηπωσ ξερει κανεις την ακριβη διευθυνση
Ο γκούγκλης και το googlemaps μπορούν να γίνουν οι καλύτεροί σου φίλοι.
Βάλε στην αναζήτηση "Church of St. Mary of Blachernae" και θα βρεις και πληροφορίες και ακριβή διεύθυνση και το χάρτη.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
καλημέρα και σε ευχαριστω, κι εγω αν τα ειχα πληρωσει το ιδιο θα ελεγα αλλα δεν είναι τοσα λογω ειδικησ τιμης μεσω γνωστου,τουλάχιστον σα ξενοδοχειο αξιζει αν ξερεις!!!
Το ξερω εξωτερικα..αλλα η περιοχη ειναι λιγο περιεργη το βραδυ...ησυχη και σκότεινα..και δεν εχει και πολλα μαγαζια γυρω οποτε ειναι λιγο ερημικά το βραδυ , εχετε ξαναπάει?...αν το ξερετε τοτε δεν υπάρχει θεμα.... Καλη διαμονή...αχ Κωσταντινουπολη παντου ειναι ομορφα..!!
 
Last edited:

THROUBAS

Member
Μηνύματα
39
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Ακόμα το σκέφτομαι!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπαλ-Θιβετ-Πεκινο
Το ξερω εξωτερικα..αλλα η περιοχη ειναι λιγο περιεργη το βραδυ...ησυχη και σκότεινα..και δεν εχει και πολλα μαγαζια γυρω οποτε ειναι λιγο ερημικά το βραδυ
ελπιζω να μην εχω θεμα, ευχαριστω !!!!!!!!!!

Ο γκούγκλης και το googlemaps μπορούν να γίνουν οι καλύτεροί σου φίλοι.
Βάλε στην αναζήτηση "Church of St. Mary of Blachernae" και θα βρεις και πληροφορίες και ακριβή διεύθυνση και το χάρτη.
επειδή το εχω κανει και από διαφορεσ σελιδες προκυπτουν διαφορετικα πραγματα γι αυτό ρωταω!!!!!
 
Last edited by a moderator:

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
επειδή το εχω κανει και από διαφορεσ σελιδες προκυπτουν διαφορετικα πραγματα γι αυτό ρωταω!!!!!
οπως βλεπεις τον Χαρτη και βλεπεις το Πατριαρχείο ειναι στην ιδια ευθεια αριστερα...
 

THROUBAS

Member
Μηνύματα
39
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Ακόμα το σκέφτομαι!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπαλ-Θιβετ-Πεκινο
οπως βλεπεις τον Χαρτη και βλεπεις το Πατριαρχείο ειναι στην ιδια ευθεια αριστερα...
Οχι πρωτη φορα θα παω στην ομορφη Πολη!!τωρα φτιαχνω το προγραμμα!!! Κι εχω διαβασει αρκετα, και σας ευχαριστω ολους για την συμβολη σας!!!! Το τελευταιο που μου μενει να διευκρινισω ειναι το χαμαμ!!!επειδη η κοπελα μου εχει ενα θεματακι στο να κανει μονη της!!! Νομιζω μονο ενα υπαρχει μικτο;;; Κι εδω οι συμβουλες σας θα μου φανουν πολυτιμες!!!
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Οχι πρωτη φορα θα παω στην ομορφη Πολη!!τωρα φτιαχνω το προγραμμα!!! Κι εχω διαβασει αρκετα, και σας ευχαριστω ολους για την συμβολη σας!!!! Το τελευταιο που μου μενει να διευκρινισω ειναι το χαμαμ!!!επειδη η κοπελα μου εχει ενα θεματακι στο να κανει μονη της!!! Νομιζω μονο ενα υπαρχει μικτο;;; Κι εδω οι συμβουλες σας θα μου φανουν πολυτιμες!!!
Ψιλοτουριστικα τα χαμαμ :) ολα μαζι εδω για να διαλεξεις τα περισσοτερα ειναι μικτα https://maps.google.gr/maps?ie=UTF-...ved=0CPUBELYD&iwloc=cids:12642738414745639628
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.372
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom