About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

vangelis69

Member
Μηνύματα
155
Likes
193
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή - Παταγονία
Πάει ο αγαπημένος μου αθλητικογράφος, ο Γεωργίου.
Ο καλύτερος ποδοσφαιρικός αθλητικογράφος της χώρας κατά τη γνώμη μου.

Καλή ανάπαυση άρχοντα!
Μια κατηγορία από μόνος του! Ήξερε μπάλα ο άνθρωπος!!!
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.540
Likes
8.514
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Πάνε για το 0/3 οι Ιταλικές ομάδες;

Δεν στηρίζω καμία από τις 2 ομάδες αύριο, ανάλογα πως θα πάει το ματς ίσως με κερδίσει κάποια. Δεν έχω δει καθόλου την Ίντερ φέτος αλλά δεν μπορώ να φανταστώ πως μπορεί να κοντράρει τη Σίτι με το ρόστερ που έχει. Μακάρι να μην είναι μονόλογος.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μια κατηγορία από μόνος του! Ήξερε μπάλα ο άνθρωπος!!!
Για τον Γιώργο Γεωργίου | Ζοσιμάρ #127
To βρήκα μεγάλο φάουλ να κάνει τέτοιο podcast-θάψιμο σε "οικογενειακό του φίλο" πριν καν γίνει η κηδεία. Αλλά επιβεβαιώνει αυτό που ήξεραν πολλοί: ο Γεωργίου δεν είχε ιδέα από μπάλα, οι ατάκες του ήταν άλλων, έκλεβε μανιωδώς (χρήματα εννοώ), ήταν άθλιος ως χαρακτήρας, ψεύτης κατά συρροή, δεν είχε προσωπικές απόψεις, απαράδεκτος κι ανήθικος ως πατέρας. Θα ήθελα όμως να αναφέρει και κάποια από τα θετικά που είχε ως άνθρωπος, μου φαίνεται εμπαθής ο Καίσαρης.

Όσο κι αν αντιπαθούσα κάποιον δε θα έβγαζα τέτοιο podcast μια μέρα μετά το θάνατό του. Μπορούσε να περιμένει μερικές εβδομάδες.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Για τον Γιώργο Γεωργίου | Ζοσιμάρ #127
To βρήκα μεγάλο φάουλ να κάνει τέτοιο podcast-θάψιμο σε "οικογενειακό του φίλο" πριν καν γίνει η κηδεία. Αλλά επιβεβαιώνει αυτό που ήξεραν πολλοί: ο Γεωργίου δεν είχε ιδέα από μπάλα, οι ατάκες του ήταν άλλων, έκλεβε μανιωδώς (χρήματα εννοώ), ήταν άθλιος ως χαρακτήρας, ψεύτης κατά συρροή, δεν είχε προσωπικές απόψεις, απαράδεκτος κι ανήθικος ως πατέρας. Θα ήθελα όμως να αναφέρει και κάποια από τα θετικά που είχε ως άνθρωπος, μου φαίνεται εμπαθής ο Καίσαρης.

Όσο κι αν αντιπαθούσα κάποιον δε θα έβγαζα τέτοιο podcast μια μέρα μετά το θάνατό του. Μπορούσε να περιμένει μερικές εβδομάδες.
Μπαμπάς Καίσαρης(αποδυτηράκιας)-Γεωργίου-γιός Καίσαρης μια απο τα ίδια όλοι.Ξερόλες και εξυπνάκηδες με ελάχιστη γνώση μπάλας.Η ενέργεια του γιού επιπλέον απαράδεκτη.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.857
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Για τον Γιώργο Γεωργίου | Ζοσιμάρ #127
To βρήκα μεγάλο φάουλ να κάνει τέτοιο podcast-θάψιμο σε "οικογενειακό του φίλο" πριν καν γίνει η κηδεία. Αλλά επιβεβαιώνει αυτό που ήξεραν πολλοί: ο Γεωργίου δεν είχε ιδέα από μπάλα, οι ατάκες του ήταν άλλων, έκλεβε μανιωδώς (χρήματα εννοώ), ήταν άθλιος ως χαρακτήρας, ψεύτης κατά συρροή, δεν είχε προσωπικές απόψεις, απαράδεκτος κι ανήθικος ως πατέρας. Θα ήθελα όμως να αναφέρει και κάποια από τα θετικά που είχε ως άνθρωπος, μου φαίνεται εμπαθής ο Καίσαρης.

Όσο κι αν αντιπαθούσα κάποιον δε θα έβγαζα τέτοιο podcast μια μέρα μετά το θάνατό του. Μπορούσε να περιμένει μερικές εβδομάδες.
Δε μπορώ να διανοηθώ ότι έβγαλε ο τύπος τέτοιο podcast 1 μέρα μετά τον θάνατο του. 20 λεπτά κατάφερα να ακούσω και το έκλεισα.

Θέμης Καίσαρης blacklisted.
 

Michalis_K

Member
Μηνύματα
63
Likes
942
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη (2-7 Μαΐου)
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ, Καμπότζη
Μου αρέσει πολύ που βλέπουμε το δέντρο (0/3 οι Ιταλοί) αντί να σκεφτόμαστε ότι κατάφεραν το 3/3 σε τελικούς.
Εμείς που δεν μπορούμε να βάλουμε ομάδα σε όμιλο του conference 😂😂😂
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.250
Likes
6.720
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Τελικά το Αιγάλεω (Manchester) Σίτυ το πήρε!!!
Από παιδί το περίμενα αυτό. Τότε που στις γειτονιές του Αιγάλεω φτιάχναμε ομάδες με ονόματα από το Αγγλικό Πρωτάθλημα.
 

el de abajo

Member
Μηνύματα
202
Likes
586
άθλιος Καίσαρης...ελπίζω το παιδί μου να μην βγάλει ποτέ τέτοιο κόμπλεξ με άλλον άνθρωπο...τουλάχιστον να είχε τα cojones, είτε είναι αλήθειες αυτά που αναφέρει είτε υπερβάλλει, να τα πει όλα αυτά εν ζωή και όχι μία μόλις μέρα μετά τον θάνατο του....
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.318
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Με απλά λογια: ποδοσφαιρική δικαιοσυνη!
Η καλυτερη κατα τεκμήριο ομάδα στην ευρωπη τα τελευταια χρονια πηρε αυτο που αξιζε, με μεγάλη δοση τυχης βέβαια στον τελικο. Μεγαλη χαρα για τους σιτυζενς και επιτέλους καταξιωση οπως λεν οι ιδιοι.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Υπάρχει πουθενά το ποσό(περίπου) που ξόδεψε ο σειχης μέσα σε 15 χρόνια;
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Με απλά λόγια δεν υπάρχει ποδοσφαιρική δικαιοσύνη. Όταν έχει σαν ομάδα πάνω απο 100 κατηγορίες για οικονομικές παραβάσεις (κάπου διαβασα πως έχει ξοδέψει πάνω απο 1.5 δις απο το 2016 και μετά), όταν παίρνουν πίσω μια καταδικαστική απόφαση, όταν καταφανέστατα παραβιάζεις κανονισμούς και όταν πιθανά κρύβονται απο πίσω και άλλες παράνομες δραστηριότητες (ξέπλυμα κλπ).
Αυτό δεν είναι ποδόσφαιρο. Μια τέτοια ομάδα όσο καλά και να παίξει ποτέ δεν θα έχει την αναγνώριση και την καταξίωση. Μεγάλη Ιντερ χθες και κρίμα που δεν είχε ένα σοβαρό φορ να τελειώσει το ποδοσφαιρικό ανέκδοτο απο το Μανστεστερ.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.219
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom