Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.273
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Ερώτηση κρίσης: Έβγαλα την Aegean debit card της Alpha και μου δώσανε κουπόνι για 1+1 εισιτήριο με Aegean ή Olympic. Οταν χρησιμοποιήσω το κουπόνι, θα πρέπει να πληρώσω με αυτή την κάρτα ή μπορώ να χρησιμοποιήσω και άλλη (θα προτιμουσα καποια credit);
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Δεν υπάρχει δέσμευση για τον τρόπο πληρωμής. Όπως θέλεις πληρώνεις το εισιτήριο.
 

vangelis69

Member
Μηνύματα
155
Likes
193
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή - Παταγονία
Ερώτηση κρίσης: Έβγαλα την Aegean debit card της Alpha και μου δώσανε κουπόνι για 1+1 εισιτήριο με Aegean ή Olympic. Οταν χρησιμοποιήσω το κουπόνι, θα πρέπει να πληρώσω με αυτή την κάρτα ή μπορώ να χρησιμοποιήσω και άλλη (θα προτιμουσα καποια credit);
Έβγαλα και γω την Aegean bonus debit card της Alpha αλλά δεν βλέπω κανένα κουπόνι για 1+1 εισιτήριο. Τι γίνεται, που μπορώ να το βρω?
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Θα πρέπει να συνδεθείς στο λογαριασμό miles and bonus και να το αναζητήσεις στα κουπόνια σου.
Έχε υπόψη σου ότι εμφανίζεται 6 εργάσιμες ημέρες μετά την ενεργοποίηση της κάρτας.
 

vangelis69

Member
Μηνύματα
155
Likes
193
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή - Παταγονία
Θα πρέπει να συνδεθείς στο λογαριασμό miles and bonus και να το αναζητήσεις στα κουπόνια σου.
Έχε υπόψη σου ότι εμφανίζεται 6 εργάσιμες ημέρες μετά την ενεργοποίηση της κάρτας.
Οκ, ευχαριστώ. Την ενεργοποίησα την περασμένη Παρασκευή οπότε αναμένω.....
 

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.273
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Οκ, ευχαριστώ. Την ενεργοποίησα την περασμένη Παρασκευή οπότε αναμένω.....
Επίσης δεν ισχύει αμέσως. Εγώ την ενεργοποίησα στις 10/6 αλλά το κουπόνι μου μπορώ να το χρησιμοποιήσω από 30/6 για πτήσεις ως 31/12/23
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Επίσης δεν ισχύει αμέσως. Εγώ την ενεργοποίησα στις 10/6 αλλά το κουπόνι μου μπορώ να το χρησιμοποιήσω από 30/6 για πτήσεις ως 31/12/23
Την ενεργοποίησα 23/5, έλαβα το κουπόνι 1+1 και τα μίλια στις 31/5 και μπορεί να χρησιμοποιηθεί για κρατήσεις ως 31/12 για πτήσεις που θα πραγματοποιηθούν 25/9/2023 ως 31/3/2024.

Την ενεργοποίησα 23/5, έλαβα το κουπόνι 1+1 και τα μίλια στις 31/5 και μπορεί να χρησιμοποιηθεί για κρατήσεις ως 31/12 για πτήσεις που θα πραγματοποιηθούν 25/9/2023 ως 31/3/2024.
Πουθενά δεν αναφέρει ότι δε μπορώ να χρησιμοποιήσω άμεσα.
 

andpsy

Member
Μηνύματα
272
Likes
658
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Διαβάζω στους όρους, ότι η aegean bonus visa (debit) επιτρέπει την μετατροπή max 15000 πόντων σε μίλια ετησίως με αναλογία μετατροπής 4:2. Εαν ειναι επιλεγμένη η αυτόματη μετατροπή πόντων σε μίλια καθε μήνα και έχουμε φτάσει στο όριο των 15000 πόντων, τι γίνεται με τους πόντους πλεον των 15000? μετατρέπονται σε μίλια και "χάνονται" ? Σταματάει η μετατροπή και παραμένουν ως πόντοι στην κάρτα;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.033
Likes
41.035
Διαβάζω στους όρους, ότι η aegean bonus visa (debit) επιτρέπει την μετατροπή max 15000 πόντων σε μίλια ετησίως με αναλογία μετατροπής 4:2. Εαν ειναι επιλεγμένη η αυτόματη μετατροπή πόντων σε μίλια καθε μήνα και έχουμε φτάσει στο όριο των 15000 πόντων, τι γίνεται με τους πόντους πλεον των 15000? μετατρέπονται σε μίλια και "χάνονται" ? Σταματάει η μετατροπή και παραμένουν ως πόντοι στην κάρτα;
Μενουν ποντοι και βγαζεις μ αυτους εισιτηριο.
 

Mary Stardust

Member
Μηνύματα
86
Likes
575
Ερώτηση κρίσης: Έβγαλα την Aegean debit card της Alpha και μου δώσανε κουπόνι για 1+1 εισιτήριο με Aegean ή Olympic. Οταν χρησιμοποιήσω το κουπόνι, θα πρέπει να πληρώσω με αυτή την κάρτα ή μπορώ να χρησιμοποιήσω και άλλη (θα προτιμουσα καποια credit);
Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα, αλλά αν δεν έχετε άλλη κάρτα aegean τότε σας συμφέρει να το βγάλετε με αυτήν μιας και οι αγορές σας γίνονται bonus πόντοι οι οποίοι μετά μετατρέπονται σε μιλια. Η αναλογία είναι 2 προς 1.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.678
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom