Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Μα έτσι κι αλλιώς μπορούσες να μεταφέρεις τους πόντους της ΑΜΕΧ στην Aegean Bonus Visa και από κει να τους μετατρέψεις σε μίλια. Οπότε λογικά και τώρα που θα μπαίνουν όλοι οι πόντοι σ' έναν λογαριασμό θα μπορείς να μετατρέψεις όσους θέλεις σε μίλια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.115
Likes
41.395
Ξανά η προσφορά με διπλάσια μίλια για τις νέες κάρτες, αλλά όχι αυτόματα πια. Απαιτείται ελάχιστη κατανάλωση. Αμερικάνικα συστήματα κι εδώ.
 

Sinos99

Member
Μηνύματα
44
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Σαντορίνη
Μηπως έχει μειωθεί η χρήση της aegean bonus και με αυτό τον τόπο προμοτάρουν την χρήση της.
Οποίος έχει aegean bonus έχει και Amex και κάνει μεταφορές ποντον.

Και μηπως απο 3 Δεκεμβρίου που θα σταματήσουν οι μεταφορές πόντων απο καρτα σε καρτα η aegean bonus δεν θα βλέπει τους πόντους των άλλων καρτών. Διότι εάν τους βλέπει με την πάγια εντολή μετατροπής σε μίλια τι θα γίνει?
Θα δούμε σύντομα.....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.115
Likes
41.395
Το να μη μπορει το ηλεκτρονικο συστημα μιας τραπεζας να δει ποσους ποντους μαζεψες απο μια καρτα το θεωρω αστεια υπόθεση.
Θα δουμε πώς θα υλοποιηθεί το πρόγραμμα από δω και πέρα.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.200
Likes
20.634
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ωραία ! Τα έχω στο τσεπάκι τα 5000 μίλια με αγορά 1500€ έως 28/02
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.115
Likes
41.395
Ωραία ! Τα έχω στο τσεπάκι τα 5000 μίλια με αγορά 1500€ έως 28/02
Συγγνωμη, τωρα ηρθε το μειλ, προλαβες να κανεις αιτηση για καρτα και να παρεις και την εγκριση; Καπως απιθανο μου φαινεται. Ειναι για νεες καρτες.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.200
Likes
20.634
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Συγγνωμη, τωρα ηρθε το μειλ, προλαβες να κανεις αιτηση για καρτα και να παρεις και την εγκριση; Καπως απιθανο μου φαινεται. Ειναι για νεες καρτες.
Η κάρτα μου εκδόθηκε πρίν ένα μήνα. Έχω πάρει ήδη τα 5000 μίλια με την έκδοση της. Αν η προσφορά αυτή ισχύει για κάρτες που θα εκδοθούν απο σήμερα....τότε οκ, δεν θα κάτσω να σκάσω ! Ούτως ή άλλως οι αγορές που πρόκειται να κάνω μέχρι 28/02 ξεπερνούν τα 1500€ και θα γίνουν όλες με την Aegean Bonus Visa. Πάλι κερδισμένη θα είμαι !
 

pan82

Member
Μηνύματα
630
Likes
789
Δημοσιευτηκαν οι νεοι οροι του Προγραμματος Bonus. Οποιος καταλαβει τι γινεται με τα μιλια, ας μας εξηγησει.

http://www.alphabonus.gr/files/Όροι Προγράμματος Bonus.pdf
Έχουν βγει καμία βδομάδα οι όροι αυτοί αλλά δεν έχουν κάτι διευκρινιστικο για να βγάλει κάποιος συμπέρασμα. Πάντως εμένα σε wind bonus visa στο λογαριασμό είχε σημείωση που έλεγε ότι σε περίπτωση που έχω ενεργοποιήσει πάγια εντολή εξαργύρωσης πόντων για έκπτωση λογαριασμού αυτοί θα αφαιρούνται μόνο από τους πόντους που συλλέγει η wind bonus visa και όχι από τον ενιαίο λογαριασμό και ομολογώ με ανήσυχησε αυτό ...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.115
Likes
41.395
Για να μην αναρωτιομαστε, στο τηλεφωνο η τραπεζα απαντησε οτι σε ενεργη παγια εντολη, ολοι οι bonus του λογαριασμου θα γινονται μιλια καθε μηνα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.708
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom