Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Για να μην αναρωτιομαστε, στο τηλεφωνο η τραπεζα απαντησε οτι σε ενεργη παγια εντολη, ολοι οι bonus του λογαριασμου θα γινονται μιλια καθε μηνα
Όλου του λογαριασμου?Το σύνολο όλων των καρτών?
 

pan82

Member
Μηνύματα
630
Likes
789
Για να μην αναρωτιομαστε, στο τηλεφωνο η τραπεζα απαντησε οτι σε ενεργη παγια εντολη, ολοι οι bonus του λογαριασμου θα γινονται μιλια καθε μηνα
Παράλογο κι αυτό βέβαια αλλά μέχρι να έρθει εκείνη η μέρα δε ξέρω κατά πόσο ξέρουν σίγουρα και οι τηλεφωνητές της άλφα την απάντηση οπότε ας μην το θεωρούμε και σίγουρο. Μακάρι βέβαια απλά να κάνεις όσους πόντους θέλεις από τον ενιαίο λογαριασμό με ένα απλό τηλεφώνημα όπως κάνουμε τώρα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.107
Likes
41.360
Ναι. Μαλιστα ειπαν οτι αν θελεις να εξαργυρωσεις ποντους, εφοσον εχει παγια εντολη η Aegan Bonus Visa, αυτο θα πρεπει να γινει πριν το τελος του μηνα που γινεται η μετατροπη ή να απενεργοποιηθει η παγια εντολή.
Ενημερωτικα, πηρε οδηγιες απο προισταμενο για να απαντησει.
@Hugin , μονο εφοσον εχεις Aegean Visa, η παγια εντολη αναφερεται σε ολο τον λογαριαμο bonus
 

pan82

Member
Μηνύματα
630
Likes
789
Ναι. Μαλιστα ειπαν οτι αν θελεις να εξαργυρωσεις ποντους, εφοσον εχει παγια εντολη η Aegan Bonus Visa, αυτο θα πρεπει να γινει πριν το τελος του μηνα που γινεται η μετατροπη ή να απενεργοποιηθει η παγια εντολή.
Ενημερωτικα, πηρε οδηγιες απο προισταμενο για να απαντησει.
@Hugin , μονο εφοσον εχεις Aegean Visa, η παγια εντολη αναφερεται σε ολο τον λογαριαμο bonus
Άρα αν ισχύει αυτό όσοι δεν έχουμε πάγια εντολή δε κάνουμε τίποτα απλά οπότε θέλουμε μετατρέπουμε όσους πόντους θέλουμε από τον ενιαίο λογαριασμό σε μίλια ενώ όσοι έχουν πάγια παίρνουν και την ακυρώνουν άμεσα για να μη γίνουν αυτόματα όλοι οι πόντοι τους μίλια. Ωραίο νέο αυτό
 

otto-31860

Member
Μηνύματα
43
Likes
34
Λίγα λόγια που δυστυχώς πονάνε φίλε μου....
Στα 2 χρόνια θα λήγουν αυτή που μαζεύουμε και στον 1 χρόνο της ενεργοποίησης της κάρτας.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Λίγα λόγια που δυστυχώς πονάνε φίλε μου....
Στα 2 χρόνια θα λήγουν αυτή που μαζεύουμε και στον 1 χρόνο της ενεργοποίησης της κάρτας.
Αυτό πάντα δεν ίσχυε; Η εννοείς ότι με τις μεταφορές από τη μια στην άλλη επεκτεινόταν η ζωή;
 

pan82

Member
Μηνύματα
630
Likes
789
Αυτό πάντα δεν ίσχυε; Η εννοείς ότι με τις μεταφορές από τη μια στην άλλη επεκτεινόταν η ζωή;
Ακριβώς αυτός ο όρος υπήρχε. Πάντα οι πόντοι έληγαν στα δύο χρόνια απλά το παρακάμπτουμε άτυπα με τις μεταφορές χωρίς πουθενά βέβαια να υπάρχει επίσημα αυτό ότι γίνεται απλά γινόταν. Οπότε ας δούμε μήπως και τώρα γίνεται με μεταφορά σε άλλο κοινό λογαριασμό
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Εκτός απ' την ΑΜΕΧ και στον λογαριασμό της Aegean Bonus Visa που εκδόθηκε υπάρχει ενημέρωση για τον "My Bonus Λογαριασμό" και συγκεκριμένα αναφέρει:
 

pan82

Member
Μηνύματα
630
Likes
789
Εκτός απ' την ΑΜΕΧ και στον λογαριασμό της Aegean Bonus Visa που εκδόθηκε υπάρχει ενημέρωση για τον "My Bonus Λογαριασμό" και συγκεκριμένα αναφέρει:
Άρα προφανώς σαχλαμάρες έλεγαν από εξυπηρέτηση πελατών στη paefstra και ας ήρθε και προισταμενος. Ήμουν σίγουρος βέβαια αλλά κι εγώ περιμένα το λογαριασμό αύριο βγαίνει. Άρα άγνωστο ακόμα αν θα μπορούμε να κάνουμε μίλια από άλλες κάρτες bonus.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.107
Likes
41.360
Πωω καμια σχεση. Οποτε θα κανουμε κυρια καρτα τη Visa και μεταφερουμε ως το τελος του Νοεμβρη οτι bonus εχουμε στη visa.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom