Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

pan82

Member
Μηνύματα
623
Likes
774
Είναι απλής μετάβασης, επιστροφής ή ανάλογα με την κράτηση του κυρίως ταξιδιώτη (κατόχου της κάρτας) ;
Eξαρτάται από τη κράτηση, είτε μόνο είτε μετ επιστροφής. Η κράτηση πρέπει να γίνει μαζί για 2 εισιτήρια οπότε ουσιαστικά περνάει 50% έκπτωση στο σύνολο (εκτός φόρων). Η απορία μου είναι αν αυτά πάνε βάσει διαθεσιμότητας ή πάντοτε μπορείς να πάρεις την έκπτωση
 
D

Delmem38110

Guest
Είναι απλής μετάβασης, επιστροφής ή ανάλογα με την κράτηση του κυρίως ταξιδιώτη (κατόχου της κάρτας) ;
πάει σύμφωνα με την κράτηση. μόνο πήγαινε, πήγαινε έλα, οικονομική, μπίζνες, η και συνδυασμός θέσεων. ο συνταξιδιώτης πληρώνει μόνο τους φόρους.
 
D

Delmem38110

Guest
Eξαρτάται από τη κράτηση, είτε μόνο είτε μετ επιστροφής. Η κράτηση πρέπει να γίνει μαζί για 2 εισιτήρια οπότε ουσιαστικά περνάει 50% έκπτωση στο σύνολο (εκτός φόρων). Η απορία μου είναι αν αυτά πάνε βάσει διαθεσιμότητας ή πάντοτε μπορείς να πάρεις την έκπτωση
το αγοράζεις όπως ένα κανονικό εισιτήριο, απλά βάζεις τον κωδικό πριν ξεκινήσεις την κράτηση. δεν υπάρχουν περιορισμού θέσης η διαδρομής. ισχύει και με ανταπόκριση.


Δωρεάν εισιτήριο για τον συνοδό σας
Χρησιμοποιήστε τον εκπτωτικό κωδικό κατά τη διάρκεια της κράτησής σας και επωφεληθείτε με 1 δωρεάν εισιτήριο για τον συνοδό που ταξιδεύει μαζί σας, σε απευθείας πτήση εσωτερικού ή διεθνή πτήση.
Ο Αριθμός κουπονιού είναι ο εκπτωτικός κωδικός που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε για 1 δωρεάν εισιτήριο, για τον συνοδό της επιλογής σας με τον οποίο ταξιδεύετε μαζί.

  • Ο εκπτωτικός κωδικός έχει ισχύ 12 μήνες από την ημερομηνία ενεργοποίησης της Aegean Bonus Visa Premium κάρτας.
  • Ο εκπτωτικός κωδικός ισχύει για κρατήσεις που περιλαμβάνουν μόνο πτήσεις εσωτερικού ή και διεθνείς πτήσεις που πραγματοποιούνται αποκλειστικά από το δίκτυο της AEGEAN και της Olympic Air.
  • Ο εκπτωτικός κωδικός ισχύει για κρατήσεις που θα πραγματοποιηθούν αποκλειστικά στο aegeanair.com, στο olympicair.com και στο AEGEAN app.
  • Η χρήση της προσφοράς για 1 δωρεάν εισιτήριο για τον συνοδό σας θα γίνεται αποκλειστικά με τη χρήση του εκπτωτικού κωδικού, εφόσον το μέλος εισάγει τον εκπτωτικό κωδικό στο ειδικό πεδίο "Εκπτωτικός κωδικός" που εμφανίζεται στη φόρμα κράτησης και έχει συμπληρωθεί ο Miles+Bonus αριθμός λογαριασμού του κατόχου της Aegean Bonus Visa Premium κατά την κράτηση.
  • Δεν υπάρχει η δυνατότητα χρήσης του εκπτωτικού κωδικού κατά τη διάρκεια κράτησης από το Low Fare Calendar ή κατά την εξαργύρωση μιλίων για την αγορά εισιτηρίου εξαργύρωσης.
  • Ο εκπτωτικός κωδικός ισχύει μόνο όταν η συναλλαγή είναι με ευρώ (€).
  • Η χρήση του εκπτωτικού κωδικού ισχύει μόνο για τον κάτοχο της Aegean Bonus Visa Premium κάρτας και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί από άλλο Miles+Bonus μέλος.
  • Μόνο ένας εκπτωτικός κωδικός μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε κάθε κράτηση.
  • Ο εκπτωτικός κωδικός μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο μία φορά.
  • Ο εκπτωτικός κωδικός δεν ανταλλάσσεται με χρήματα.
  • Η αξία του εκπτωτικού κωδικού είναι έκπτωση 50% για μία κράτηση, στην οποία περιλαμβάνονται έως 2 επιβάτες, για πτήση απλής μετάβασης ή μετ' επιστροφής.
  • Το ποσοστό της έκπτωσης εφαρμόζεται στον ναύλο και όχι στη συνολική αξία του εισιτηρίου.
 
Last edited by a moderator:

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αν καταλαβαίνω καλά, τόσο ο επιβάτης που πληρώνει το εισιτήριο, όσο και ο επιβάτης που ταξιδεύει δωρεάν κερδίζουν κανονικά τα μίλια της πτήσης που κλείνουν, έτσι; Δηλαδή π.χ. Αθήνα-Δουβλίνο business class με επιστροφή, από 8904 μίλια αναβάθμισης ο καθένας, πληρώνοντας ~550 ευρώ και οι δυο μαζί
(για το τριήμερο Αγ. Πνεύματος που κοίταξα).
 
Last edited:
D

Delmem38110

Guest
Αν καταλαβαίνω καλά, τόσο ο επιβάτης που πληρώνει το εισιτήριο, όσο και ο επιβάτης που ταξιδεύει δωρεάν κερδίζουν κανονικά τα μίλια της πτήσης που κλείνουν, έτσι; Δηλαδή π.χ. Αθήνα-Δουβλίνο business class με επιστροφή, από 8904 μίλια αναβάθμισης ο καθένας, πληρώνοντας ~550 ευρώ και οι δυο μαζί
(για το τριήμερο Αγ. Πνεύματος που κοίταξα).
ακριβώς. ο συνεπιβάτης πληρώνει μόνο τους φόρους.. και έχουν όλα τα προνόμια. με μια τέτοια πτήση. από μπλε γίνεσαι σχεδόν ασημένιος και έχεις και άλλα δύο κουπόνια μπίζνες. τόσο απλά.
να υπολογίζεις ένα κανονικό εισιτήριο συν τους φόρους για το δεύτερο εισιτήριο.
 
Last edited by a moderator:

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Πάντως υπάρχει κ η επιλογή αναβάθμισης σε νέα κάρτα μεν αλλά απλή όχι premium..με 40ε ετήσια συνδρομή..εγώ αυτή έβγαλα κ ας μην έχω σημαντικό κέρδος, γιατί δεν έχω όρεξη, παρόλο που ταξιδεύω κυρίως με μίλια, να χάνω πόντους/μίλια κ από κει απ τη νέα χρονιά..ειδικά τώρα που το προθεσμιακό της Alpha δίνει ψίχουλα :klaps:άσε που αν το άφηνα μπορεί να μου έβγαζαν μόνοι τους την ακριβή κάρτα :haha:

Αλήθεια, αν δε την ενεργοποιήσω άμεσα αλλά έχω τη παλιά, θα μου υπολογίζουν λιγότερα μίλια όπως λένε; η κανονικά μέχρι να την ενεργοποιήσω; πριν το Μάρτιο εννοείται...εγκώ ντε καταλαβαίνει
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.023
Likes
41.005
Πάντως υπάρχει κ η επιλογή αναβάθμισης σε νέα κάρτα μεν αλλά απλή όχι premium..με 40ε ετήσια συνδρομή..εγώ αυτή έβγαλα κ ας μην έχω σημαντικό κέρδος, γιατί δεν έχω όρεξη, παρόλο που ταξιδεύω κυρίως με μίλια, να χάνω πόντους/μίλια κ από κει απ τη νέα χρονιά..ειδικά τώρα που το προθεσμιακό της Alpha δίνει ψίχουλα :klaps:άσε που αν το άφηνα μπορεί να μου έβγαζαν μόνοι τους την ακριβή κάρτα :haha:

Αλήθεια, αν δε την ενεργοποιήσω άμεσα αλλά έχω τη παλιά, θα μου υπολογίζουν λιγότερα μίλια όπως λένε; η κανονικά μέχρι να την ενεργοποιήσω; πριν το Μάρτιο εννοείται...εγκώ ντε καταλαβαίνει
Το ειδα. Η αληθεια ειναι πως την περιοδο των αλλαγων στην American express, δεν σου εβγαζαν αυθαιρετα την AMEX Premium αλλα εφευγες απο προνομιακη καρτα σε προνομιακη.
Ξεροντας οτι θα χασω μαλλον τα 3000 μιλια που μου ειναι αδιαφορα, θα περιμενω δικη τους πρωτοβουλια. Εξαλλου, αν δεν μ αρεσει η καρτα που δινουν, την κοβω, βγαζω αυτη που θελω και παιρνω και πιο πολλα entry μιλια απο τις 3.000.

Εξαλλου το μειλ ηρθε απο την Aegean, οχι απο την τραπεζα. Ουτε καταργηθηκε η παλια Aegean bonus visa στη σελιδα της τραπεζας, ωστε να βιαστει καποιος να αποφασισει.
 
Last edited:

pan82

Member
Μηνύματα
623
Likes
774
άσε που αν το άφηνα μπορεί να μου έβγαζαν μόνοι τους την ακριβή κάρτα :haha:
Καλά γι αυτό δε χρειαζόταν να έχεις άγχος...

Θα μπορώ να αποκτήσω εναλλακτική νέα πιστωτική κάρτα συνεργασίας AEGEAN;
Σε περίπτωση που θελήσετε να αλλάξετε την νέα κάρτα που θα λάβετε με την εναλλακτική νέα πιστωτική κάρτα Aegean Bonus Visa, μπορείτε να μην ενεργοποιήσετε την κάρτα που λάβατε και να ζητήσετε τηλεφωνικά τη νέα κάρτα στην Εξυπηρέτηση Πελατών, τηλ. 210 326 0000, ή σε ένα Κατάστημα Alpha Bank.


Αλήθεια, αν δε την ενεργοποιήσω άμεσα αλλά έχω τη παλιά, θα μου υπολογίζουν λιγότερα μίλια όπως λένε; η κανονικά μέχρι να την ενεργοποιήσω; πριν το Μάρτιο εννοείται...εγκώ ντε καταλαβαίνει
Τα μίλια θα πάνε 4 προς 3 κατά τη μετατροπή μετά τη 1/3 οπότε και τον Ιούνιο να αλλάξεις κάρτα αν δεν έχεις κάνει μετατροπή δε σε επηρεάζει. Η πχ κάποιος που θα βγάλει τη premium αν έχει τώρα 100.000 πόντους φυσικά θα περιμένει να πάρει τη καινούργια και να κάνει μετά τη μετατροπή για να πάρει 125000 μίλια. Αυτό το τελευταίο είναι το μόνο που με δελεάζει επειδή έχω κάβα bonus πόντων
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Καλά γι αυτό δε χρειαζόταν να έχεις άγχος...

Θα μπορώ να αποκτήσω εναλλακτική νέα πιστωτική κάρτα συνεργασίας AEGEAN;
Σε περίπτωση που θελήσετε να αλλάξετε την νέα κάρτα που θα λάβετε με την εναλλακτική νέα πιστωτική κάρτα Aegean Bonus Visa, μπορείτε να μην ενεργοποιήσετε την κάρτα που λάβατε και να ζητήσετε τηλεφωνικά τη νέα κάρτα στην Εξυπηρέτηση Πελατών, τηλ. 210 326 0000, ή σε ένα Κατάστημα Alpha Bank.




Τα μίλια θα πάνε 4 προς 3 κατά τη μετατροπή μετά τη 1/3 οπότε και τον Ιούνιο να αλλάξεις κάρτα αν δεν έχεις κάνει μετατροπή δε σε επηρεάζει. Η πχ κάποιος που θα βγάλει τη premium αν έχει τώρα 100.000 πόντους φυσικά θα περιμένει να πάρει τη καινούργια και να κάνει μετά τη μετατροπή για να πάρει 125000 μίλια. Αυτό το τελευταίο είναι το μόνο που με δελεάζει επειδή έχω κάβα bonus πόντων
ΟΚ, μόνο που εγώ στη συγκεκριμένη κάρτα έχω δώσει πάγια εντολή να μετατρέπονται αυτόματα οι πόντοι σε μίλια κάθε μήνα... οπότε τι γίνεται? Λογικά θα πρέπει μέχρι το Μάρτιο να έχω ενεργοποιήσει τη καινούρια ε?
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.140
Likes
20.428
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
ΟΚ, μόνο που εγώ στη συγκεκριμένη κάρτα έχω δώσει πάγια εντολή να μετατρέπονται αυτόματα οι πόντοι σε μίλια κάθε μήνα... οπότε τι γίνεται? Λογικά θα πρέπει μέχρι το Μάρτιο να έχω ενεργοποιήσει τη καινούρια ε?
Μπορείς να αναιρέσεις αυτή την εντολή. Τηλ. στην Άλφα και ρυθμίζεται κατευθείαν. Δεν θυμάμαι αν γίνεται ιντερνετικά
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.023
Likes
41.005
Τα μίλια θα πάνε 4 προς 3 κατά τη μετατροπή μετά τη 1/3
Μου ειχε καρφωθει στο μυαλο οτι αυτο θα γινει απο την πρωτοχρονια. Ωραια, μονο για 6 μηνες που ληγει η καρτα που εχω θα εχω 4/3 και μετα θα δω τι θα μου στειλει η τραπεζα, οχι η Aegean με μειλ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.387
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom