Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Το κρίσιμο είναι αν πληρώνεις συνδρομή με τις τρέχουσες κάρτες σου. Αν ναι, τότε άνετα αναβαθμίζεις της Aegean και διακόπτεις την άλλη, δεν έχεις λόγο να την κρατάς.

Κάτσε, σε έχασα; Τι εννοείς, να έχεις παλιά και νέα Aegean ταυτόχρονα; Δεν γίνεται αυτό, με την ενεργοποίηση της νέας ακυρώνεται η παλαιά.

Δεν θα σε χρεώσουν σε περίπτωση ανανέωσης, δεν έχουν αλλάξει οι όροι της κάρτας σου. Σε περίπτωση που η κάρτα έχει πάψει οριστικά να είναι εμπορικά διαθέσιμη αναρωτιέμαι τι γίνεται, αλλά βλέποντας στα τιμολόγια των τραπεζών ότι εξακολουθούν να υφίστανται κάρτες καταργημένων/συγχωνευθέντων τραπεζών, θεωρώ ότι θα μπορεί να ανανεώνεται εσαεί.
Κατά τα άλλα και εγώ τα ίδια διλήμματα έχω με τους προλαλήσαντες, εκεί που καταλήγω σιγά-σιγά είναι ότι προς το παρόν κρατώ την -δωρεάν συνδρομής για πάντα- παλαιά της Aegean και όταν καταστεί ασύμφορη από Μάρτιο (και ανάλογα αν θα κάνουμε ταξίδια ή θα υπάρχουν πάλι περιορισμοί) θα εξετάσω τη διακοπή της, και λίγο καιρό μετά την έκδοση της νέας κάρτας. Δηλαδή προς το παρόν αποκλείω την αναβάθμιση.
Για ποιο λόγο διακοπή και μετα νέα έκδοση και όχι κατευθείαν αναβάθμιση?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.996
@adiaforos οντως με εχασες γιατι θα επιδιωξω με τη ληξη της καρτας διακοπη της παλιας και νεα αιτηση για νεα καρτα, οχι αναβαθμιση. Αυτο εφοσον μου επιβαλλουν μια απο τις δυο. Ακυρωνεται η παλια οπως λες με την αναβαθμιση. Οχι ομως αν εκδοθει νεα με νεα συμβαση, το εχω ξανακανει.
Διαφορετικα αν το επιτρεψουν, και τις δυο.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.605
Για ποιο λόγο διακοπή και μετα νέα έκδοση και όχι κατευθείαν αναβάθμιση?
Σύμφωνα με την Aegean, προς το παρόν, η δυνατότητα αναβάθμισης υφιστάμενης κάρτας θα δίνεται μέχρι 15-11-2021. Οπότε με αυτό το δεδομένο έκανα τη σκέψη μου, βέβαια περιμένω λίγες ημέρες να δω αν θα ισχύσει αυτό ή αν θα μετατεθεί η ημερομηνία αργότερα, όπως συχνά συμβαίνει. Σε τελική, η ALPHA ακόμη δεν έχει αναφέρει τίποτα σχετικά.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.996
Σύμφωνα με την Aegean, προς το παρόν, η δυνατότητα αναβάθμισης υφιστάμενης κάρτας θα δίνεται μέχρι 15-11-2021. Οπότε με αυτό το δεδομένο έκανα τη σκέψη μου, βέβαια περιμένω λίγες ημέρες να δω αν θα ισχύσει αυτό ή αν θα μετατεθεί η ημερομηνία αργότερα, όπως συχνά συμβαίνει. Σε τελική, η ALPHA ακόμη δεν έχει αναφέρει τίποτα σχετικά.
Το πιθανοτερο ειναι να μη δωσουν μετα τις 15 τα 3000 bonus. Αλλα εγω δεν τα χρειαζομαι κιολας οποτε θα αραξω μεχρι να δω που παει το θεμα.
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
η πιστωτικη aegean bonus καρτα έληξε και ήρθε προχθές η καινούργια .
ισχύει για 4 χρονια . ήρθε η ιδια καρτα που είχαμε εδώ και χρονια .
το ιδιο πλαστικο - μπλε χρώμα !!
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Στην AEGEAN Premium αναφέρει πως μπορείς να κάνεις δόσεις σε πτήσεις της AEGEAN. Εγω όμως μέσα από την εφαρμογή δεν έχω τέτοια δυνατότητα.
 

pan82

Member
Μηνύματα
623
Likes
774
Στην AEGEAN Premium αναφέρει πως μπορείς να κάνεις δόσεις σε πτήσεις της AEGEAN. Εγω όμως μέσα από την εφαρμογή δεν έχω τέτοια δυνατότητα.
Mίλησες με την εξυπηρέτηση για να το ρυθμίσεις σε δόσεις; Από την εφαρμογή δε γίνεται μόνο τηλεφωνικά γιατί αφορά αγορές που δεν υπάρχει ρύθμιση δόσεων (aegean και εξωτερικό).

Αλλά θα πρέπει οι αγορές σου να έχουν ξεπεράσει τα 300€ αν θυμάμαι καλά για να μπουν σε δόσεις
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Mίλησες με την εξυπηρέτηση για να το ρυθμίσεις σε δόσεις; Από την εφαρμογή δε γίνεται μόνο τηλεφωνικά γιατί αφορά αγορές που δεν υπάρχει ρύθμιση δόσεων (aegean και εξωτερικό).

Αλλά θα πρέπει οι αγορές σου να έχουν ξεπεράσει τα 300€ αν θυμάμαι καλά για να μπουν σε δόσεις
Με τις αλλαγές ημερομηνίων η μονη λύση για τα 300€ + είναι οι δόσεις. :haha:

Σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.343
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom