Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

makisg

Member
Μηνύματα
4.714
Likes
14.782
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Αν δεν προχωρήσουμε σε αντικατάσταση της παλιάς, τί γίνεται??
 

drDorothy

Member
Μηνύματα
111
Likes
1.007
Χωρις πολλη ωριμη σκεψη επεσε το οχυρο: πηρα τη νεα απλη Aegean bonus visa.
Πρωτη φορα μετα απο 17 χρονια και ουκ εστιν αριθμος δωρεαν πιστωτικων καρτων θα πληρωσω συνδρομη :harakiri:
Σήμερα έπεσε και το δικό μου οχυρό, πήρα την premium γιατι σκεφτηκα οτι το 4:5 μίλια είναι ουσιαστικό πλεονέκτημα. Η παλια μου θα έληγε σε 9 μήνες.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Χωρις πολλη ωριμη σκεψη επεσε το οχυρο: πηρα τη νεα απλη Aegean bonus visa.
Πρωτη φορα μετα απο 17 χρονια και ουκ εστιν αριθμος δωρεαν πιστωτικων καρτων θα πληρωσω συνδρομη :harakiri:
Πάνε στράφι τα 40, αλλά έχεις την εναλλακτική μη ενεργοποίησης της κάρτας. Ξανασκέψου το μέχρι να' ρθει. Όταν αποφασίσω να πάω, πάω για premium, μόνο το εκπτωτικό κουπόνι 50% βγάζει τη συνδρομή, με την έκπτωση να ισχύει Χριστούγεννα/Πάσχα/κατακαλόκαιρο (και Ρωσία ;))όπου η διαθεσιμότητα σε μίλια είναι μικρή, έχεις και γόνο παναθεμά σε :p, εκπαιδευτικός είσαι, june, july, august, christmas, easter, έλεος :cool:
Σήμερα έπεσε και το δικό μου οχυρό, πήρα την premium γιατι σκεφτηκα οτι το 4:5 μίλια είναι ουσιαστικό πλεονέκτημα. Η παλια μου θα έληγε σε 9 μήνες.
Η παλιά δεν λήγει πάντως, θα αντικατασταθεί με την παλιά και νέα ημερομηνία λήξης.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.786
Πάνε στράφι τα 40, αλλά έχεις την εναλλακτική μη ενεργοποίησης της κάρτας. Ξανασκέψου το μέχρι να' ρθει. Όταν αποφασίσω να πάω, πάω για premium, μόνο το εκ πτωτικό κουπόνι 50% βγάζει τη συνδρομή, με την έκπτωση να ισχύει Χριστούγεννα/Πάσχα/κατακαλόκαιρο (και Ρωσία ;))όπου η διαθεσιμότητα σε μίλια είναι μικρή, έχεις και γόνο παναθεμά σε :p, εκπαιδευτικός είσαι, june, july, august, christmas, easter, έλεος :cool:
Σορι αλλα δεν αγοραζω εισιτηρια της Aegean εδω και χρονια και τα κουπονια ειναι μονο για αγορασμενα. Πεταμε μονο δωρεαν. Δεν βλεπω για ποιο λογο να αγορασω κατι που εχω δωρεαν.
Τα κουπονια για βαλιτσα που δινει η απλη καρτα μπορουν αραγε να χρησιμοποιηθουν σε award εισιτηρια η θα μεινουν κι αυτα αχρησιμοποιητα αραγε?
 
Last edited:

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Σορι αλλα δεν αγοραζω εισιτηρια της Aegean εδω και χρονια και τα κουπονια ειναι μονο για αγορασμενα. Πεταμε μονο δωρεαν. Δεν βλεπω για ποιο λογο να αγορασω κατι που εχω δωρεαν.
Τα κουπονια για βαλιτσα που δινει η απλη καρτα μπορουν αραγε να χρησιμοποιηθουν σε award εισιτηρια η θα μεινουν κι αυτα αχρησιμοποιητα αραγε?
Το ξέρω ότι δεν αγοράζεις, αλλά δεν καλύπτονται όλοι οι προορισμοί με δωρεάν ή φθηνά εισιτήρια, ίσως ήρθε καιρός για διεύρυνση.... Just saying... Αλλά και τα 40€ έναντι του δωρεάν, εμένα με χαλάει! Πάντως είμαι σίγουρος ότι θα βρεις το σωστό για σένα!
Για τα κουπόνι, αφενός τα award έχουν ήδη βαλίτσα, αφ' ετέρου δεν υπάρχει πεδίο για να βάλεις κωδικό, οπότε δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί.
 
D

Delmem38110

Guest
Το ξέρω ότι δεν αγοράζεις, αλλά δεν καλύπτονται όλοι οι προορισμοί με δωρεάν ή φθηνά εισιτήρια, ίσως ήρθε καιρός για διεύρυνση.... Just saying... Αλλά και τα 40€ έναντι του δωρεάν, εμένα με χαλάει! Πάντως είμαι σίγουρος ότι θα βρεις το σωστό για σένα!
Για τα κουπόνι, αφενός τα award έχουν ήδη βαλίτσα, αφ' ετέρου δεν υπάρχει πεδίο για να βάλεις κωδικό, οπότε δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί.
κάποια στιγμή θα το καταλάβει,
τα award εισιτήρια δεν έχουν πάντα βαλίτσα.
θέλει λίγη προσοχή όταν τα βγάζεις.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ότι δίνει ειναι άχρηστο πλην τα 25 ευρώ έκπτωση σε μια κράτηση και το τζάμπα εισιτήριο στον συνεπιβάτη και φυσικά το 4=5 στα μίλια που ειναι το πραγματικό κερασάκι.
για αλλη καρτα μιλαγαμε,για αλλη λες.
Αν δεν προχωρήσουμε σε αντικατάσταση της παλιάς, τί γίνεται??
απολυτως τιποτε. συνεχιζεις να μην χρεωνεσαι. αυτο επελεξα κι εγω προς το παρον..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.786
1) κάποια στιγμή θα το καταλάβει,
2) τα award εισιτήρια δεν έχουν πάντα βαλίτσα.
θέλει λίγη προσοχή όταν τα βγάζεις.
1) Εχω καταλαβει οτι εδω και 5-6 χρονια πληρωνουμε μονο φορους. Εσυ μαλλον δυσκολευεσαι λιγο, αλλα θα το καταλαβεις σιγα σιγα οτι αν ενα μαγαζακι δινει 2 προιοντα δωρο ειτε το ενα πληρωμενο και το αλλο μισοτιμης, διαλεγεις την κουρτινα 1
2) Τι προσοχη, απλα διαλεγεις ανωτερη κατηγορια εισιτηριου. Συνηθως για το ενα απο τα δυο ατομα, μια 23κιλη ανα δυο ατομα φτανει.
 
D

Delmem38110

Guest
για αλλη καρτα μιλαγαμε,για αλλη λες.
κι εγώ την προχώρησα πιο κάτω αλλα προφανώς δεν το έπιασες..

1) Εχω καταλαβει οτι εδω και 5-6 χρονια πληρωνουμε μονο φορους. Εσυ μαλλον δυσκολευεσαι λιγο, αλλα θα το καταλαβεις σιγα σιγα οτι αν ενα μαγαζακι δινει 2 προιοντα δωρο ειτε το ενα πληρωμενο και το αλλο μισοτιμης, διαλεγεις την κουρτινα 1
2) Τι προσοχη, απλα διαλεγεις ανωτερη κατηγορια εισιτηριου. Συνηθως για το ενα απο τα δυο ατομα, μια 23κιλη ανα δυο ατομα φτανει.
ο επιμένων νικά.... ποιος είμαι εγώ άλλωστε που θα σε μεταπείσω... keep going.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.786
Πάνε στράφι τα 40, αλλά έχεις την εναλλακτική μη ενεργοποίησης της κάρτας. Ξανασκέψου το μέχρι να' ρθει. Όταν αποφασίσω να πάω, πάω για premium, μόνο το εκπτωτικό κουπόνι 50% βγάζει τη συνδρομή, με την έκπτωση να ισχύει Χριστούγεννα/Πάσχα/κατακαλόκαιρο (και Ρωσία ;))όπου η διαθεσιμότητα σε μίλια είναι μικρή, έχεις και γόνο παναθεμά σε :p, εκπαιδευτικός είσαι, june, july, august, christmas, easter, έλεος :cool:
Η πραγματικοτητα ειναι οτι επι δυο χρονια χαθηκαν τα ταξιδια του Πασχα, τα περσινα Χριστουγεννα και προφανως χανονται και τα φετινα, βρωμαει λοκ νταουν ολη η Ευρωπη. Εννοοειται οτι για το επομενο Πασχα εκλεισα με μιλια (απιστευτες διαθεσιμοτητες) ωστε να μην ποσταρω μετα "πως παιρνω πισω voucher για τα ταξιδια που ακυρωνονται λογω 5ου κυματος και τα πληρωσα".
Το καλοκαιρι εννοειται οτι εχω απλετο χρονο να βρισκω διαθεσιμοτητες χρονια τωρα 9 μηνες πριν.
Αλλα κατανοω οσους πρεπει να ψαχνουν award πιο κοντα στο ταξιδι, προφανως θα αγορασουν.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
κι εγώ την προχώρησα πιο κάτω αλλα προφανώς δεν το έπιασες..
μικρη σημασια εχει τι επιασα κ τι καταλαβες. μονη σημασια ειναι να καταλαβαινει ο αναγνωστης. κ απ οτι εγραψες δεν καταλαβαινει τπτ, μονο μπερδευεται. εμεις μιλουσαμε σαφως για την απλη καρτα κ εσυ ασαφως για την premiun. μην κανεις τοτε παραθεση αν δεν αναφερεις σαφως τι εννοεις σε ολους.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Πάντως στις συχνές ερωτήσεις στο site της ετζίαν, είναι λιγάκι διφορούμενο. Από τη μία λέει ότι αν δεν επιλέξω να αναβαθμίσω, θα επιλέξουν αυτοί για μένα, ενώ πιο κάτω λέει ότι μπορώ να κρατήσω την παλιά, αλλά χάνω τα προνόμια.
🤔
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom