Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

pan82

Member
Μηνύματα
623
Likes
774
Μου είπαν πως δεν ισχύει αν κάνω αγορές 2.000 - 2.500 ευρώ, και πως η συνδρομή δεν ακυρώνεται/επιστρέφεται με άλλον τρόπο.
Αυτά ίσχυαν τις παλιές καλές εποχές, τώρα καμία κάρτα δεν έχει τέτοιο όρο πρέπει να έχουν καταργηθεί τουλαχιστον 3-4 χρόνια απλά έχουν μείνει σε ισχύ για εμάς τους παλιούς.
 
D

Delmem38110

Guest
Μου είπαν πως δεν ισχύει αν κάνω αγορές 2.000 - 2.500 ευρώ, και πως η συνδρομή δεν ακυρώνεται/επιστρέφεται με άλλον τρόπο.
Εσυ σκέφτεσαι να την αποκτήσεις μόνο και μόνο για τα μιλια που προσφέρει για καλωσόρισμα και μετά να την πετάξεις… φυσικά και αξίζει.
με 20 ευρώ δεν αγοράζεις 3000 μίλια αναβάθμισης. Αρκεί να πετάς για να ανεβάζεις τη βαθμίδα σου.
με μίλια υπάρχουν πάμπολλες πτήσεις για Ευρώπη και Ελλάδα
 
D

Delmem38110

Guest
Αυτά ίσχυαν τις παλιές καλές εποχές, τώρα καμία κάρτα δεν έχει τέτοιο όρο πρέπει να έχουν καταργηθεί τουλαχιστον 3-4 χρόνια απλά έχουν μείνει σε ισχύ για εμάς τους παλιούς.
Το παληκαρι δεν Μιλάει για όριο αλλα για ετήσια έξοδα.
φυσικα και υπάρχουν κάρτες με πολύ μεγάλο όριο. Εξαρτάται το εισόδημα του καθενός. Για τις παλιές δεν το συζητάμε καν.
 

georgekrax

Member
Μηνύματα
75
Likes
15
Δεν τα παίρνεις εύκολα τα πρώτα. Θέλει 5 πτήσεις εσωτερικού.
Φαντάζομαι εννοείς ότι χρειάζονται 5 πτήσεις εσωτερικού για να πάρω τόσα μίλια? Τα 3.000 μίλια αναβάθμισης και 3.000 εξαργύρωσης μπαίνουν μετά από κάποιες μέρες αν ενεροποιήσω τελικά την χρεωστική κάρτα, σωστά?
 
D

Delmem38110

Guest
Φαντάζομαι εννοείς ότι χρειάζονται 5 πτήσεις εσωτερικού για να πάρω τόσα μίλια? Τα 3.000 μίλια αναβάθμισης και 3.000 εξαργύρωσης μπαίνουν μετά από κάποιες μέρες αν ενεροποιήσω τελικά την χρεωστική κάρτα, σωστά?
Ακριβώς,
 

georgekrax

Member
Μηνύματα
75
Likes
15
Οκ, ευχαριστώ πολύ για την άμεση βοήθεια!! Επίσης, εσένα ποια είναι η εμπειρία σου με αυτά και τις κάρτες? Στο μέλλον θα ήθελα να δοκιμάσω για δημιουργία λογαριασμού στην Αμερική, αλλά μοιάζει αδύνατον για τα επόμενα 10 χρόνια λόγω ηλικίας και εισόδηματος
 
D

Delmem38110

Guest
Οκ, ευχαριστώ πολύ για την άμεση βοήθεια!! Επίσης, εσένα ποια είναι η εμπειρία σου με αυτά και τις κάρτες? Στο μέλλον θα ήθελα να δοκιμάσω για δημιουργία λογαριασμού στην Αμερική, αλλά μοιάζει αδύνατον για τα επόμενα 10 χρόνια λόγω ηλικίας και εισόδηματος
δεν καταλαβαίνω τι εννοείς να κανεις λογαριασμό στην Αμερική.
οπως είπα και πιο πάνω. Αν ο γονέας μπορει, θα ζητήσει κάρτα για σένα. Δεν ειναι τόσο θέμα ηλικίας όσο θεμα εισοδήματος.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας. Ο πατέρας μου με έχει ως πρόσθετο μέλος στην πιστωτική της Aegean. Ψάχνω χρόνια για πόντους και μίλια, αλλά δυστυχώς τα περισσότερα που βρίσκω είναι για Αμερική και όχι Ελλάδα.
Οταν λες οτι "ψαχνεις χρονια για ποντους και μιλια, ενω εισαι 18, εννοεις απο το Δημοτικο?


What have we done?!!
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Εγώ πάλι θα έλεγα να κρατήσει τη χρεωστική, αφού ούτως ή άλλως θα κάνει πληρωμές, για να τη χρησιμοποιεί αντί για μετρητά. Μετά θα μεταφέρει τους πόντους του στον πατέρα του, που έχει πιστωτική, ο οποίος θα τους κάνει μίλια και έτσι θα βγάζει αεροπορικά.
Αλλιώς χαμένοι θα πάνε οι πόντοι, για πληρωμές που ούτως ή άλλως θα έκανε με μετρητά, αφού κυκλοφορεί.

20€ ισοφαρίζονται και με τα 3.000 μίλια welcome bonus και με κάποια ερωτηματολόγια και προσφορές που θα βγαίνουν κατά καιρούς, οπότε 5.000€ που είναι one way Ελλάδα μέσα σε έναν χρόνο θα τους μαζέψει.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.373
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom