Aegean Airlines Aegean lounge

Manos46

Member
Μηνύματα
589
Likes
2.462
Ταξίδι-Όνειρο
???
Επειδή τράβηξε το θέμα , να ξέρετε ότι όσοι ταξιδεύετε στις πύλες Α του Αεροδρομίου της Αθήνας , μπαίνετε και στο lounge της Aegean (αν τηρείτε τις προϋποθέσεις)
*φοβερος ο μουσακάς πάντως 😅
 

GALERA

Member
Μηνύματα
85
Likes
96
Πιστεύω πως μιζαδόροι και βιαστές στην ευρωβουλή μπαίνουν λόγω άλλης παθογένειας . Ο συσχετισμός τους με άγνοια περί Σένγκεν θεωρώ πως είναι κάπως.....
Από την άλλη βέβαια δεν είναι κάτι πρωτάκουστο οτι κάποιο πιστεύουν στο δικαίωμα ψήψου μόνο για τους άριστους.....
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
564
Η Κυπρος φαινεται πως μπαινει στη Σενγκεν απο τελος Ιουλιου οποτε λογικα θα μεταφερθει στις Β πυλες.

Εdit: Για την ακριβεια από 25 Ιουλιου αποκταει προσβαση στο Σύστημα Ανταλλαγής Πληροφοριών (SIS) και η πληρη ενταξη της αναμένεται τον Σεπτέμβριο του 2023. Οποτε, λογικα τον Σεπτέμβριο θα σταματησει ο διαβατηριακος ελεγχος και όχι τον Ιούλιο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πάντα μπερδεύω ποιες βαλκανικές χώρες είναι στο Ευρώ .
Ευκολάκι. Καμμία δεν είναι (εκτός απο την Ελλάδα). 2 χώρες χρηαιμοποιούν μονομερώς το ευρώ καθώς δεν έχουν δικά τους νομίσματα, αλλά δεν είναι μέλη του ευρώ, δε συμμετέχουν στο ευρωσύστημα κ.ο.κ.
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ταξίδι-Όνειρο
Κιλιμάντζαρο
Ευκολάκι. Καμμία δεν είναι (εκτός απο την Ελλάδα). 2 χώρες χρηαιμοποιούν μονομερώς το ευρώ καθώς δεν έχουν δικά τους νομίσματα, αλλά δεν είναι μέλη του ευρώ, δε συμμετέχουν στο ευρωσύστημα κ.ο.κ.
Μπήκε στην αρχή του χρόνου η Κροατία και είχαν το κλασικό ανέβασμα στις τιμές με τη μετατροπή.
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Το lounge για πτήσεις εντός Σένγκεν έχει ξανανοίξει;
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Αν γνωρίζει κανείς εάν έχει ξανανοίξει το lounge στο Ελ. Βενιζέλος για τις πτήσεις εντός Σέγκεν. Είχε κλείσει κάποια στιγμή μέσα στο 2023 αλλά δεν ξέρω αν ξανάνοιξε και υπό ποιες προϋποθέσεις.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Αν γνωρίζει κανείς εάν έχει ξανανοίξει το lounge στο Ελ. Βενιζέλος για τις πτήσεις εντός Σέγκεν. Είχε κλείσει κάποια στιγμή μέσα στο 2023 αλλά δεν ξέρω αν ξανάνοιξε και υπό ποιες προϋποθέσεις.
Ναι. Όσοι έχουν συνοδό που δεν είναι gold πάνε στο lounge της Goldair, κατα τ'αλλα ολα κανονικά.

Φιλικό υστερόγραφο: Έχεις μπει στο τόπικ 3 φορές για να ρωτήσεις το ίδιο πράγμα και δεν έχεις μπει στο κόπο να μπεις 1-2 σελίδες πριν την τριπλή ερώτηση σου να δεις την απάντηση.
 
Last edited:

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.266
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Αν γνωρίζει κανείς εάν έχει ξανανοίξει το lounge στο Ελ. Βενιζέλος για τις πτήσεις εντός Σέγκεν. Είχε κλείσει κάποια στιγμή μέσα στο 2023 αλλά δεν ξέρω αν ξανάνοιξε και υπό ποιες προϋποθέσεις.
Για εμένα που εμαι Silver παντως, δεν επιτρέπεται ακόμα να μπω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.279
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom