Aeroflot Aeroflot - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Αμφισβητηση συναλλαγης ,λογω οτι δεν πηρες το προιον που πληρωσες. Καποιο μελος ηταν τυχερο και τα πηρε πισω τα λεφτα του. Ειναι θεμα τραπεζας πως θα το δει
Αμφισβήτηση μετά από 2,5 χρόνια;
 

hlmer32

Member
Μηνύματα
101
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος Η.Π.Α.
Αμφισβήτηση μετά από 2,5 χρόνια;
Εγώ πάντως αύριο το πρωί θα το δοκιμάσω στη τράπεζα Κύπρου στη Κύπρο. Γιατί δε έχω καμία διάθεση να μου φάνε 700 ευρουλακια. Δε ξέρω αν μπορούν να μας βοηθήσουν οι εταιρίες αυτές που διαφημίζουν ότι μπορούν να εξασφαλίσουν αποζημίωση για καθυστέρηση.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Άρα κοροϊδία είναι το μέιλ που στείλανε. Καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω να πάρω πίσω τα λεφτά μου; Ούτε η εταιρεία δέχεται να μου τα επιστρέψει, ούτε το πρακτορείο - petas- απαντάει στα μέιλ μου.
Το petas μου εδωσε λεφτα απο ακυρωμενα εισιτηρια που η εταιρεια πληρωσε κανονικα στην ωρα της μετα απο 15 μηνες. Δεν υπαρχει περιπτωση να βγαλεις ακρη μ αυτους. Δεν επρεπε να παρετε voucher εξ αρχης, αυτα τα "να βοηθησουμε τις εταιρειες" εκεινης της εποχης που ηταν της μοδας αφησαν τους πελατες ξεκρεμαστους.
 

hlmer32

Member
Μηνύματα
101
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος Η.Π.Α.
Το petas μου εδωσε λεφτα απο ακυρωμενα εισιτηρια που η εταιρεια πληρωσε κανονικα στην ωρα της μετα απο 15 μηνες. Δεν υπαρχει περιπτωση να βγαλεις ακρη μ αυτους. Δεν επρεπε να παρετε voucher εξ αρχης, αυτα τα "να βοηθησουμε τις εταιρειες" εκεινης της εποχης που ηταν της μοδας αφησαν τους πελατες ξεκρεμαστους.
Εκείνη την εποχή δε φανταζόμαστε ότι θα ακολουθήσει αυτό το κακό. Εγώ είχα κλείσει εισιτήρια απευθείας από την αεροφλοτ και όχι από μεσάζοντα. Οπότε όταν ήρθε η ώρα της ακύρωσης έπρεπε να μιλήσω με κάποιον Ρώσο που μετά βίας μίλαγε αγγλικά. Οπότε δέχτηκα ότι μου έδινε Εκείνη την εποχή η αεροφλοτ.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.961
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Άρα κοροϊδία είναι το μέιλ που στείλανε. Καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω να πάρω πίσω τα λεφτά μου; Ούτε η εταιρεία δέχεται να μου τα επιστρέψει, ούτε το πρακτορείο - petas- απαντάει στα μέιλ μου.
Εδώ οικειοποιήθηκαν τα αεροπλάνα που είχαν πάρει δανεικά από δυτικές εταιρίες, στα λεφτά σου θα κόλλαγαν;
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Το petas μου εδωσε λεφτα απο ακυρωμενα εισιτηρια που η εταιρεια πληρωσε κανονικα στην ωρα της μετα απο 15 μηνες. Δεν υπαρχει περιπτωση να βγαλεις ακρη μ αυτους. Δεν επρεπε να παρετε voucher εξ αρχης, αυτα τα "να βοηθησουμε τις εταιρειες" εκεινης της εποχης που ηταν της μοδας αφησαν τους πελατες ξεκρεμαστους.
Έχεις δίκιο, δεν έπρεπε να δεχτώ το βαουτσερ. Παθαίνεις και μαθαίνεις. Μήπως θα μπορούσα να κάνω καταγγελία για την aeroflot στην ΙΑΤΑ, η δεν έχει σχέση;
 

hlmer32

Member
Μηνύματα
101
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος Η.Π.Α.
Για όποιον έχει voucher από aeroflot. Το να πάρουμε τα χρήματα μας πίσω είναι παρα πάρα πάρα πολύ δύσκολο. Για εμάς που πληρώσαμε σε ευρώ ο μόνος τρόπος είναι να παμε στα γραφεία τους στη Ρωσία ή στο Καζακστάν. Μπορούμε να στείλουμε και κάποιον εξουσιοδοτημενο από εμάς με τη προϋπόθεση ότι η εξουσιοδότηση είναι μεταφρασμένη στα ρώσικα. Για μην χαθούν τα χρήματα μας έχουμε περιθώριο ενός χρόνου από τη λήξη του voucher. Αυτά τα ολίγα από μένα ελπίζω να βοήθησα κάποιους.
 

georgi d

Member
Μηνύματα
36
Likes
65
Από ότι διαβάζω τα λεφτά τα περνούν. Υπάρχει κάποια δυσκολία όμως η εταιρεία τους επιστρέφει τα λεφτά.
Flight compensation due to COVID-19
Feedback κάνουμε αίτηση εδώ και περιμένουμε την απάντηση.

Offices App εδώ είναι τα γραφεία της εταιρείας. Λογικά και εδώ μπορούμε να πάρουμε τα λεφτά όμως αυτό θα το μάθετε από την aeroflot. Ας πούμε ότι πήγατε στην Αίγυπτο για λίγες μέρες η στην Τουρκία. Θα περάστε από τα γραφεία τους με ότι χαρτιά σας ζητήσουν. Σε κάποιους έχουν επιστρέψει τα λεφτά χωρίς προβλήματα. Από ότι διάβασα ήτανε από την Γερμανία. Αυτά τα λίγα και από μένα.
 

hlmer32

Member
Μηνύματα
101
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος Η.Π.Α.
Από ότι διαβάζω τα λεφτά τα περνούν. Υπάρχει κάποια δυσκολία όμως η εταιρεία τους επιστρέφει τα λεφτά.
Flight compensation due to COVID-19
Feedback κάνουμε αίτηση εδώ και περιμένουμε την απάντηση.

Offices App εδώ είναι τα γραφεία της εταιρείας. Λογικά και εδώ μπορούμε να πάρουμε τα λεφτά όμως αυτό θα το μάθετε από την aeroflot. Ας πούμε ότι πήγατε στην Αίγυπτο για λίγες μέρες η στην Τουρκία. Θα περάστε από τα γραφεία τους με ότι χαρτιά σας ζητήσουν. Σε κάποιους έχουν επιστρέψει τα λεφτά χωρίς προβλήματα. Από ότι διάβασα ήτανε από την Γερμανία. Αυτά τα λίγα και από μένα.
@georgi d αυτά που έγραψα ήταν ακριβώς ότι μου απάντησε η αεροφλοτ μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μαζί τους. Δε μπορεί όποιος πλήρωσε σε ευρώ να πάρει χρήματα σε άλλο γραφείο εκτός από Ρωσία και Καζακστάν ν.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
@georgi d αυτά που έγραψα ήταν ακριβώς ότι μου απάντησε η αεροφλοτ μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μαζί τους. Δε μπορεί όποιος πλήρωσε σε ευρώ να πάρει χρήματα σε άλλο γραφείο εκτός από Ρωσία και Καζακστάν ν.
Μπορείς σε οαρακαλω να δώσεις το τηλέφωνο επικοινωνιας;
 

hlmer32

Member
Μηνύματα
101
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος Η.Π.Α.
Μπορείς σε οαρακαλω να δώσεις το τηλέφωνο επικοινωνιας;
+74952235555 σε αυτό πήρα και μίλησα στα αγγλικά. Είναι το απλό τηλέφωνο επικοινωνίας που γράφουν στο site τους. Σε παρακαλώ αν επικοινωνήσεις κι εσύ γράψε τι σου είπαν έτσι για διασταύρωση
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.516
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom