georgezerv76

Member
Μηνύματα
123
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαριούπολη-Ντονιετσκ
το τοπικ μου!αυτο ακριβως εψαχνα..

παιδια θελω τη βοηθεια σας....θελω να πεταξω για Μαδριτη τον επομενο μηνα.. εχω βρει με σουις που εχω ξαναταξιδεψει μεσω ζυριχης, 185 περιπου... ειδα τωρα και με αλιταλια στα 172 περιπου ...με πλεονεκτημα οτι φτανει 11 αντι για 3 που φτανει η σουις, αλλα ακουω τα μυρια οσα, βαλιτσες, καθυστερησεις, ατυχηματα...
λεω να εμπιστευτω τη σιγουρια της σουις.....

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ?
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βορεια Αμερικη
το τοπικ μου!αυτο ακριβως εψαχνα..

παιδια θελω τη βοηθεια σας....θελω να πεταξω για Μαδριτη τον επομενο μηνα.. εχω βρει με σουις που εχω ξαναταξιδεψει μεσω ζυριχης, 185 περιπου... ειδα τωρα και με αλιταλια στα 172 περιπου ...με πλεονεκτημα οτι φτανει 11 αντι για 3 που φτανει η σουις, αλλα ακουω τα μυρια οσα, βαλιτσες, καθυστερησεις, ατυχηματα...
λεω να εμπιστευτω τη σιγουρια της σουις.....

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ?
Αλιταλια. Κανένα απολύτως πρόβλημα. Μην ακούς γενικά και αόριστα τι λένε, κάποιοι που αναπαράγουν γεγονότα μπορεί να ταξίδεψαν τελευταία φορά πριν δέκα χρόνια ή να μην έχουν ταξιδέψει πότε με την εταιρία. Φτάνει νωρίτερα, είναι φθηνότερη και αφού φαίνεται να μην έχεις θέμα με μίλια τότε είναι η προφανής επιλογή
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
αφού φαίνεται να μην έχεις θέμα με μίλια τότε είναι η προφανής επιλογή
σαν τι θεμα να εχει δηλ? μονο αν εχει καρτα Αιγαιου συμφερουν οι Ελβετοι. και παλι οχι παραπανω απο μια καρτα της ουρανοοαμδας.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βορεια Αμερικη
σαν τι θεμα να εχει δηλ? μονο αν εχει καρτα Αιγαιου συμφερουν οι Ελβετοι. και παλι οχι παραπανω απο μια καρτα της ουρανοοαμδας.
Μα δεν διαφωνούμε. Απλά κάποιες φορές το κριτήριο επιλογής εταιρίας για μερικούς είναι η συγκέντρωση μιλίων. Αφού δεν αναφέρει ότι υπάρχει κάτι τέτοιο, είναι άλλος ένας λόγος να διαλέξει την alitalia για το ταξίδι της
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μα δεν διαφωνούμε. Απλά κάποιες φορές το κριτήριο επιλογής εταιρίας για μερικούς είναι η συγκέντρωση μιλίων.
μα ναι, δεν διαφωνησα..απλα δεν καταλαβα τι ακριβως εννοουσες με το αν εχει θεμα. αν δεν εχει αλλαξει κατι, νομιζω η Αιγαιου πρεπει να δινει 500 μιλια. αυτη αξιζει, οι αλλες της αστροσυμμαχιας μακριά. και αν εχει της Sky Team ακομα ενας λογος για Alitalia όπως είπες.
 

georgezerv76

Member
Μηνύματα
123
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαριούπολη-Ντονιετσκ
οχι μωρε! ποια μιλια? εχω τη καρτα της λουφτχανζα, την μαιλς εντ μορ, αλλα σαμπως τη χρησιμοποιω και ποτε? ολο τη ξεχναω... 100..χρονια την εχω ενα...μπουκαλι ουισκι καταφερα να αγορασω μονο, κι ας κανω το λιγοτερο 3 ταξιδια ευρωπη το χρονο!
απλα για 10 ευρω λιγοτερα, αξιζει το κοπ0ο να ρισκαρω να παω να..σκοτωθω η να χασω καμια βαλιτσα και να χω το αγχος του μολις 1 ωρας στοποβερ στη ρωμη?
δε ξερω γμτ... με τη σουις ειχα ξαναταξιδεψει για βαλενθια μεσω ζυριχης... ειναι τοπ, δε λεω... βεβαια μια μπυρα κι ενα τοστ στο αεροδρομιο κανει...20 ευρω, αλλα ειναι ασφαλεια ρε παιδι μου... ακουω τα χιλια μυρια για την αλιταλια και ψιλοφοβαμαι...
μονο πλεονεκτιμα οτι φτανει 11 αντι για 3 στη Μαδριτη...
ουφφ... δε ξερω...
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βορεια Αμερικη
οχι μωρε! ποια μιλια? εχω τη καρτα της λουφτχανζα, την μαιλς εντ μορ, αλλα σαμπως τη χρησιμοποιω και ποτε? ολο τη ξεχναω... 100..χρονια την εχω ενα...μπουκαλι ουισκι καταφερα να αγορασω μονο, κι ας κανω το λιγοτερο 3 ταξιδια ευρωπη το χρονο!
απλα για 10 ευρω λιγοτερα, αξιζει το κοπ0ο να ρισκαρω να παω να..σκοτωθω η να χασω καμια βαλιτσα και να χω το αγχος του μολις 1 ωρας στοποβερ στη ρωμη?
δε ξερω γμτ... με τη σουις ειχα ξαναταξιδεψει για βαλενθια μεσω ζυριχης... ειναι τοπ, δε λεω... βεβαια μια μπυρα κι ενα τοστ στο αεροδρομιο κανει...20 ευρω, αλλα ειναι ασφαλεια ρε παιδι μου... ακουω τα χιλια μυρια για την αλιταλια και ψιλοφοβαμαι...
μονο πλεονεκτιμα οτι φτανει 11 αντι για 3 στη Μαδριτη...
ουφφ... δε ξερω...
Γίνεται εταιρία κρατους της ευρωπαϊκής ένωσης να μην είναι ασφαλής; Και επίσης για τις αποσκευές αποδείχθηκε ότι δεν ήταν ευθύνη της εταιρίας. Εγώ ένα ταξίδι έχω κάνει, για Ισπανία με μια ώρα αλλαγή, περίπου όπως εσύ. Όλα άψογα με εξαίρεση μια καθυστέρηση στην πρώτη πτήση από Αθήνα. Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος ανησυχίας. Το ρίσκο που παίρνεις όταν πετας με αλιταλια είναι το ίδιο με το ρίσκο που παίρνεις κάθε φορά που ανεβαίνεις σε αεροπλάνο. Αυτοί που λένε ότι θα πας να σκοτωθεις με την αλιταλια έχουν ταξιδέψει πότε αεροπορικώς;
 

georgezerv76

Member
Μηνύματα
123
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαριούπολη-Ντονιετσκ
αχ δε ξερω.... με μπερδεψατε τωρα... :/

(ισως ενδομυχα μεσα μου ηθελα να κατηγορηστε την αλιταλια για να επιβεβαιωσω την κρατηση με τη σουις... θα περιμενω κι αλλες αποψεις, παντως ευχαριστω!!)

μια κακη εμπειρια ειχα παντως οταν μια φορα ειχα κλεισει παλι για ισπανια με την εν λογω και 1 βδομαδα πριν το ταξιδι μου ηρθε μειλ οτι η κρατηση μου...ακυρωθηκε! ετσι χωρις λογο! και ετρεχα και δεν εφτανα ! (ας ειναι καλα η βουελινγκ!)

απο την αλλη ειδα τωρα και αυτο το ατυχημα του γκεντσογλου,....


ΕΔΙΤ: μολις αλλαξε η τιμη και πηγε....10 πανω απο την σουις!! o_O
οποτε καθε κουβεντα ληγει εδω.... !!
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.512
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom