Alpha bank bonus

pan82

Member
Μηνύματα
623
Likes
774
Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο νήμα αλλά ήθελα να ρωτήσω αν και στους υπόλοιπους που έχουν αλφα του αφαιρείται σαν ετήσια συνδρομή κάθε χρόνο 12€(1 ευρώ κάθε μήνα δλδ) που δεν είναι κάτι σα πόσο απλά μου έκανε εντύπωση γιατί δεν το έχω δει σε άλλη τράπεζα
Αφαιρείτε αν έχεις χρεωστική κάρτα bonus που έχουν κόστος 12€ το έτος. Αν έχεις απλή χρεωστική είναι (ακομα) δωρεάν όπως σε ολες τις τράπεζες
 

pluss

Member
Μηνύματα
63
Likes
89
Και σ εμένα είδα! Συνδρομή ως προς τι ;

Επίσης για ποιον λόγο με χρεώνει 3.80/Μήνα για Alerts ;
Αναφέρεσαι για λογαριασμό ή κάρτα; Στις κάρτες (που δεν είναι δωρεάν η υπηρεσία), τα SMS alerts κοστίζουν 1€ το μήνα, ενώ στους λογαριασμούς (ανεξαρτήτως του αριθμού των λογαριασμών που διατηρείς) 1,90€/μήνα. Όπως κι αν έχει, καλό είναι να το ψάξεις.
 
Last edited:

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.114
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο νήμα αλλά ήθελα να ρωτήσω αν και στους υπόλοιπους που έχουν αλφα του αφαιρείται σαν ετήσια συνδρομή κάθε χρόνο 12€(1 ευρώ κάθε μήνα δλδ) που δεν είναι κάτι σα πόσο απλά μου έκανε εντύπωση γιατί δεν το έχω δει σε άλλη τράπεζα
Δε θυμαμαι αν ισχυε ανεκαθεν αλλα και μενα μου κρατησαν 12 ευρω φετος...80 η καρτα Premium πλεον και αλλα 12 παμε στα 92...Δεν ειναι τιποτα αλλα λιγο απο δω λιγο απο κει , λιγο οι χρεωσεις συναλλαγων θα .....Αστο δεν το συνεχιζω..
 

Traveler5

Member
Μηνύματα
82
Likes
16
Απο όσο θυμάμαι όταν έβγαλα τη κάρτα δεν με είχαν ενημερώσει για αυτό βασικά δεν μου είχαν πει καν ότι έχω δύο επιλογές απλής χρεωστικής και χρωστικής bonus τέλος πάντων τι να πεις...

Υ.γ. γνωρίζει κάποιος για να κάνει το πρόγραμμα μήνα μήνα στο plaisio αγοράζοντας κάτι με δόσεις χωρίς πιστωτική από τι πόσο και πάνω πρέπει να είναι το εκκαθαριστικό σου για να εγκρίνουν κάτι τετοιο
 

pan82

Member
Μηνύματα
623
Likes
774
Απο όσο θυμάμαι όταν έβγαλα τη κάρτα δεν με είχαν ενημερώσει για αυτό βασικά δεν μου είχαν πει καν ότι έχω δύο επιλογές απλής χρεωστικής και χρωστικής bonus τέλος πάντων τι να πεις..
Αυτά οι υπάλληλοι των τράπεζων δε τα λένε ποτε, πρέπει εσυ να τα ζητήσεις μη πω να τα απαιτήσεις και να τσακωθείς και κάποιες φορές για αυτονόητα πράγματα... Αλλιώς πάντα δίνουν ότι έχει χρέωση...
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Αναφέρεσαι για λογαριασμό ή κάρτα; Στις κάρτες (που δεν είναι δωρεάν η υπηρεσία) κοστίζει 1€ το μήνα και στους λογαριασμούς (ανεξαρτήτως του αριθμού των λογαριασμών που διατηρείς) 1,90€/μήνα. Όπως κι αν έχει, πρέπει να το ψάξεις.
Έχω 2 κάρτες και 1 λογαριασμό! Αν κάνω Alerts μόνο για τον λογαριασμό, θα μου έρχεται και για την κάρτα ; Διότι έχω παρατηρήσει πολλές φορές ότι μου έρχονται διπλές ειδοποιήσεις!
 

pan82

Member
Μηνύματα
623
Likes
774
Έχω 2 κάρτες και 1 λογαριασμό! Αν κάνω Alerts μόνο για τον λογαριασμό, θα μου έρχεται και για την κάρτα ; Διότι έχω παρατηρήσει πολλές φορές ότι μου έρχονται διπλές ειδοποιήσεις!
Για το λογαριασμό έχεις δωρεάν alerts αν επιλέξεις ειδοποίηση μόνο με mail. Στη χρεωστική θα σου έρθει ειδοποίηση όταν ολοκληρωθεί η συναλλαγή όμως όχι επιτόπου
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.023
Likes
41.002
Έχω 2 κάρτες και 1 λογαριασμό! Αν κάνω Alerts μόνο για τον λογαριασμό, θα μου έρχεται και για την κάρτα ; Διότι έχω παρατηρήσει πολλές φορές ότι μου έρχονται διπλές ειδοποιήσεις!
Αν εχεις κατεβασει την εφαρμογη της Alphabank στο κινητο βλεπεις σε πραγματικο χρονο τα παντα. Τα alerts ειναι καταλοιπο περασμενης 10ετιας που περιμενες το statement, εγω δεν το εχω πουθενα.
 
Last edited:

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αν εχεις κατεβασει την εφαρμογη της Alphabank στο κινητο βλεπεις σε πραγματικο χρονο τα παντα. Τα alerts ειναι καταλοιπο περασμενης 10ετιας, εγω δεν το εχω πουθενα.
Διαφωνώ, είδικά με χρεώσεις που δε γίνονται μπροστά σου (π.χ. ξενοδοχεία) είναι συχνά σωτήριο. Συν ότι έχοντας κρατήσει τα SMS είναι ο μόνος εύκολος τρόπος να δείς το ποσό μιας συναλλαγής στο τοπικό νόμισμα που έγινε (όταν δεν είναι σε ευρώ και παρότι θα έπρεπε, δε χρησιμοποίησες Revolut).
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.023
Likes
41.002
Διαφωνώ, είδικά με χρεώσεις που δε γίνονται μπροστά σου (π.χ. ξενοδοχεία) είναι συχνά σωτήριο. Συν ότι έχοντας κρατήσει τα SMS είναι ο μόνος εύκολος τρόπος να δείς το ποσό μιας συναλλαγής στο τοπικό νόμισμα που έγινε (όταν δεν είναι σε ευρώ και παρότι θα έπρεπε, δε χρησιμοποίησες Revolut).
Εχω να βγω εκτος ευρωζωνης 2,5 χρονια. Τωρα που κανονιζω εκτος 2 ταξιδια για το 2022 θα το τσεκαρω για revolut.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.380
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom