Alpha bank bonus

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Άπιαστα πουλιά έγιναν πλέον οι πόντοι που χρειάζονται για τα << δωρεάν>> εισιτήρια , με όλες τις κάρτες bonus .Για όλα σχεδόν τα δρομολόγια εσωτερικού απαιτούνται 18000 πόντοι, ενώ για τα περισσότερα δρομολόγια εξωτερικού 26000 . Αυξημένοι φαίνονται και οι φόροι που χρεώνουν για τα δωρεάν εισιτήρια. Για τη διαδρομή SKG-ATH-SKG έφτασαν τα 49 ευρώ.
Δεν μπορείς επίσης να πετάξεις όποια ημερομηνία θέλεις.....η alfa σου δίνει μεν εισιτήριο με aegean αλλά δεν δικαιούσαι τις ημέρες του Πάσχα (καθολικού και ορθόδοξου) Πρωτομαγιά ...και όλες τις επίσημες αργίες...
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
αν έχεις aegean bonus οι πόντοι γίνονται μίλια και τότε είναι σαφώς λιγότερα για εσωτερικό 12500 και για έξω 22000;)
 

croce

Member
Μηνύματα
224
Likes
402
αν έχεις aegean bonus οι πόντοι γίνονται μίλια και τότε είναι σαφώς λιγότερα για εσωτερικό 12500 και για έξω 22000;)
Oι κάρτες bonus δίνουν εισιτήρια flexible , σε αντίθεση με την aegean bonus , που δίνει εισιτήρια τύπου saver.
Πάντως ο κάτοχος της aegean bonus , μπορεί να το παίξει σε διπλό ταμπλώ.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
ναι αν ακυρώσεις παίρνεις μόνο τα μισά μίλια πίσω και δε γίνεται αλλάγη... αλλά αν τα έχεις κλείσει λίγες μέρες πριν δύσκολά ακυρώνεις, εξάλλου τέτοια ρίσκα παίρνουμε συνέχεια οι περισσότεροι από εμάς..
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.827
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Oι κάρτες bonus δίνουν εισιτήρια flexible , σε αντίθεση με την aegean bonus , που δίνει εισιτήρια τύπου saver.
Πάντως ο κάτοχος της aegean bonus , μπορεί να το παίξει σε διπλό ταμπλώ.
με την aegean bonus που μπορεις να δεις ποσους ποντους εχεις;
εγω εχω καταμπερδευτει...την χρησιμοποιω συχνα αλλα οταν ερχεται λογ/μος δεν μου δινει τιποτα μεσα....

απο την αλλη η AX που εχω, λεει 7.500 στην καρτα και αλλους 7.500 στο τσιπ της καρτας...ετσι τι παιζει; ποιοι μετρανε;
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
τα bonus της alpha bank μαζεύονται κάθε μήνα στην κάρτα και κάθε μήνα πάνε στο..... site της aegean μαζι με τα υπόλοιπα μίλια από πτήσεις μιλιόπιτες τυρόπιτες κτλ:D οπότε μπαίνεις εκεί και τα βλέπεις όλα μαζι... για τις άλλες κάρτες δε ξέρω τι παίζει
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
τα bonus της alpha bank μαζεύονται κάθε μήνα στην κάρτα και κάθε μήνα πάνε στο..... site της aegean μαζι με τα υπόλοιπα μίλια από πτήσεις μιλιόπιτες τυρόπιτες κτλ:D οπότε μπαίνεις εκεί και τα βλέπεις όλα μαζι... για τις άλλες κάρτες δε ξέρω τι παίζει


νομίζω πως για να πάνε οι πόντοι της κάρτας bonus στην aegean και από πόντοι να γίνουν μίλια(ανταλλάξιμα με εισιτήριο)πρέπει να το έχεις δηλώσει από την αρχή ή να πάρεις τηλ.στην τράπεζα και να το ζητήσεις τη στιγμή που τα χρειάζεσαι.αλλιώς μένουν στη κάρτα σαν πόντοι,νομίζω για 2 χρόνια από την πρώτη συναλλαγή!
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.827
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εγω το εχω δηλωσει απο την αρχη. για την AEGEAN
αλλα που θα δω τι παιζει;
 

deja vu

Member
Μηνύματα
125
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Το γνωστό κόλπο με κάθε είδους πόντους bonus. Όταν πρωτοξεκινά το πρόγραμμα νομίζεις ότι το αφεντικό τρελάθηκε. όταν αρχίζουν μαζικά να μαζεύονται πόντοι bonus τότε αυξάνουν τους πόντους που πρέπει να συγκεντρώσεις για να αποκτήσεις το αγαθό - υπηρεσία.
ενδεικτικά αναφέρω
shell
ΑΒ Βασιλόπουλος (όταν πρωτοξεκίνησε το πρόγραμμα κέρδιζα 2 - 3 επιταγές των 6 ? την εβδομάδα)
Alpha bank bonus
και γενικά οποιοδήποτε πρόγραμμα με συλλογή πόντων
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
εγω το εχω δηλωσει απο την αρχη. για την AEGEAN
αλλα που θα δω τι παιζει;

αν το έχεις δηλώσει στη τράπεζα,τότε κάθε μήνα οι πόντοι της κάρτας θα γίνονται μίλια.το βλέπεις:στο σαιτ της aegean .με τον κωδικό σου μέλους του
mileς and more μπαίνεις στον λογαριασμό σου και βλέπεις τα μίλια που έχεις.αν σου φαίνεται δύσκολο σαν διαδικασία,τηλεφωνείς απλά στη aegean και σου τα λένε αυτοί.τηλ.8011120000:p
 

Nefeli_

Member
Μηνύματα
56
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
.....θα το σκεφτώ!!!
Συγγνώμη αλλά μπερδεύτηκα κάπως....
μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει την διαφορά alpha bank bonus από την aegean bonus που είναι πάλι της alpha.
Εγώ αρχικά νόμιζα πως είναι μία και έκανα αίτηση στην τράπεζα και τελικά έχω την alpha bank bonus.
Να την καταργήσω και να κάνω αίτηση για της aegean;
ποια από τις δύο συμφέρει;
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
με την aegean bonus που μπορεις να δεις ποσους ποντους εχεις;
εγω εχω καταμπερδευτει...την χρησιμοποιω συχνα αλλα οταν ερχεται λογ/μος δεν μου δινει τιποτα μεσα....

απο την αλλη η AX που εχω, λεει 7.500 στην καρτα και αλλους 7.500 στο τσιπ της καρτας...ετσι τι παιζει; ποιοι μετρανε;
https://alphabonus.fdcis.gr/cardpoints.aspx

Δες αυτο το λινκ. βαζεις απλα τα στοιχεια σου....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.488
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom