Alpha bank bonus

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.056
Likes
1.603
Βρε παιδιά, τα μπερδέψατε, τζίρο κάνουν οι έμποροι, εσείς προφανώς αναφέρεστε για αγορές με την κάρτα ως καταναλωτές...
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.729
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Μίλησα σήμερα με την εξυπηρέτηση πελατών της τράπεζας. Κανείς δεν ξέρει ακόμη τι πρόκειται να γίνει. Αρχικά μου είπαν ότι η American Express Premium που έχω θα αντικατασταθεί με απλή Mastercard με όρους παρόμοιους με αυτούς που έχω τώρα (μπόνους πόντοι, συνδρομή κλπ). Στη συνέχεια αφού με έβαλε στην αναμονή μου είπε ότι δεν ξέρουν ακόμη τι θα γίνει και θα πρέπει να τηλεφωνήσω ξανά σε λίγους μήνες ή όταν παραλάβω νέα κάρτα και πριν την ενεργοποιήσω. Εννοείται ότι και τα καταστήματα δεν έχουν ιδέα...
 
Μηνύματα
626
Likes
2.872
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Σας τα είπα παιδιά, δεν υπάρχει καμία απολύτως σίγουρη ενημέρωση. Το μόνο σίγουρο είναι για τις χρεωστικές AMEX, όλα τα άλλα παίζονται..
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Εμένα μου είπαν ότι για τις Gold κάρτες δεν χρεώνουν ετήσιο νταβατζιλίκι εφόσον η ετήσια χρήση της κάρτας ξεπερνάει τα 2000 ευρώ.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.429
Likes
4.414
Εμένα μου είπαν ότι για τις Gold κάρτες δεν χρεώνουν ετήσιο νταβατζιλίκι εφόσον η ετήσια χρήση της κάρτας ξεπερνάει τα 2000 ευρώ.
Ισχύει για τις παλιές κάρτες. Γι' αυτές που θα εκδοθούν από εδώ και πέρα, σύμφωνα με το νέο τιμοκατάλογο της τράπεζας, δεν ισχύει η απαλλαγή.
https://www.travelstories.gr/community/threads/alpha-bank-bonus.11118/page-10#post-730310
 

MerNion

Member
Μηνύματα
62
Likes
33
Για την enter bonus amex (χρεωστικη) που με ενημερωσαν με μαιλ οτι θα αλλαξει σε mastercard enter bonus ξερουμε τι θα γινει με τη συνδρομη; Η amex ειχε 10 ευρω και στη mastercard βλεπω 12 ευρω.. Θα βγαλουν και κερδος απο την ιστορια αυτη;
 

pluss

Member
Μηνύματα
63
Likes
89
Σύμφωνα με την επιστολή που έλαβα πριν από μερικές ημέρες από την Alpha Bank, η συνδρομή της Enter Bonus Mastercard θα παραμείνει για φέτος ακριβώς η ίδια σαν της Enter Bonus American Express (δηλαδή 10€), αλλά από την επομένη χρονιά θα διαμορφωθεί στα 12€/έτος.
 
Last edited:

MerNion

Member
Μηνύματα
62
Likes
33
Αρα το «αντικατάσταση των καρτών American Express με προϊόντα εφάμιλλης ποιότητας και αξιοπιστίας, μέσω των οποίων θα συνεχίσετε να απολαμβάνετε τις ίδιες προνομιακές παροχές» παει περιπατο.. θα βγαλουν και κερδος δηλαδη. Εγω θα παρω τηλεφωνο παντως να πω οτι δεν την θελω ετσι και θα δω τι θα μου πουν..

Με τις πιστωτικες θα εχει ενδιαφερον τι θα γινει γιατι ειναι πολλες οι amex και πολλες cobranded..
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.429
Likes
4.414
Κοντός ψαλμός...
Πολύ το παιδεύουμε ρε παιδιά, ας γίνουν οι αντικαταστάσεις και το ξανασυζητάμε...
Αν και βγαίνουμε λίγο off-topic...
 

MerNion

Member
Μηνύματα
62
Likes
33
Σχετικά με την αλλαγή των καρτών AMEX της Alpha (δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ήδη αλλά δεν το είδα), βλέπω εδώ (https://www.alpha.gr/el/idiotes/kartes/nea-karton/metaptosi-karton-amex) οτι οι καινούριες κάρτες είναι για χρεωστική η Alpha Bank Enter Bonus Mastercard και για πιστωτικές οι Χρυσή Alpha Bank Bonus Mastercard, Alpha Bank Bonus Mastercard και η Diners Club. Τώρα δεν ξέρω αν η εικόνα ειναι τυχαία ή αν ξέρουν κάτι ήδη αλλά θα μάθουμε στο μέλλον.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.248
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom