Alpha bank bonus

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.775
Likes
1.100
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
ω! τι εννοει, ο τραπεζιτης; τα μιλια μας απο την ποντάκια των καρτών δεν μαζεύοντο;
τι θέλει να πει ο ποιητής οποιος το πιάνει ας μας εξηγήσει λίγο..
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Μόλις έσκασε sms στο κινητό μου απο alpha
ΣAΣ YΠENΘYMIZOYME OTI AΠO TIΣ 24.2.2020 H METATPOΠH BONUS ΠONTΩN ΣE MIΛIA TOY ΠPOΓPAMMATOΣ MILES+BONUS THΣ AEGEAN, ΘA EINAI ΔIAΘEΣIMH AΠOKΛEIΣTIKA ΓIA TOYΣ ΠONTOYΣ ΠOY ΣYΛΛEΓONTAI ME TH XPHΣH THΣ KAPTAΣ ΣAΣ AEGEAN BONUS VISA. ΓIA THN KAΛYTEPH ENHMEPΩΣH ΣAΣ, ΘA ΛAMBANETE SMS MIA ΦOPA TO MHNA ME TOYΣ ΠONTOYΣ ΣAΣ ΠOY MΠOPOYN NA EΞAPΓYPΩΘOYN ΣE MIΛIA. ΔEITE TOYΣ OPOYΣ ΣTO https://alphab.gr/bonoroi ΓIA NA AΛΛAΞETE THN ΠPOTIMHΣH EΠIKOINΩNIAΣ ΣAΣ, ΠATHΣTE TO https://alphab.gr/comm
 

karantere2

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Μόλις έσκασε sms στο κινητό μου απο alpha
ΣAΣ YΠENΘYMIZOYME OTI AΠO TIΣ 24.2.2020 H METATPOΠH BONUS ΠONTΩN ΣE MIΛIA TOY ΠPOΓPAMMATOΣ MILES+BONUS THΣ AEGEAN, ΘA EINAI ΔIAΘEΣIMH AΠOKΛEIΣTIKA ΓIA TOYΣ ΠONTOYΣ ΠOY ΣYΛΛEΓONTAI ME TH XPHΣH THΣ KAPTAΣ ΣAΣ AEGEAN BONUS VISA. ΓIA THN KAΛYTEPH ENHMEPΩΣH ΣAΣ, ΘA ΛAMBANETE SMS MIA ΦOPA TO MHNA ME TOYΣ ΠONTOYΣ ΣAΣ ΠOY MΠOPOYN NA EΞAPΓYPΩΘOYN ΣE MIΛIA. ΔEITE TOYΣ OPOYΣ ΣTO https://alphab.gr/bonoroi ΓIA NA AΛΛAΞETE THN ΠPOTIMHΣH EΠIKOINΩNIAΣ ΣAΣ, ΠATHΣTE TO https://alphab.gr/comm
Λέγανε από 1.1.20.Τωρα το παρατειναν? Και ξέρετε τι γίνεται με τις προθεσμίες αν δηλώσεις την Αegean bonus?
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Μόλις έσκασε sms στο κινητό μου απο alpha
ΣAΣ YΠENΘYMIZOYME OTI AΠO TIΣ 24.2.2020 H METATPOΠH BONUS ΠONTΩN ΣE MIΛIA TOY ΠPOΓPAMMATOΣ MILES+BONUS THΣ AEGEAN, ΘA EINAI ΔIAΘEΣIMH AΠOKΛEIΣTIKA ΓIA TOYΣ ΠONTOYΣ ΠOY ΣYΛΛEΓONTAI ME TH XPHΣH THΣ KAPTAΣ ΣAΣ AEGEAN BONUS VISA. ΓIA THN KAΛYTEPH ENHMEPΩΣH ΣAΣ, ΘA ΛAMBANETE SMS MIA ΦOPA TO MHNA ME TOYΣ ΠONTOYΣ ΣAΣ ΠOY MΠOPOYN NA EΞAPΓYPΩΘOYN ΣE MIΛIA. ΔEITE TOYΣ OPOYΣ ΣTO https://alphab.gr/bonoroi ΓIA NA AΛΛAΞETE THN ΠPOTIMHΣH EΠIKOINΩNIAΣ ΣAΣ, ΠATHΣTE TO https://alphab.gr/comm
Και σε μένα, αν και προχτές με διαβεβαίωναν στην τράπεζα ότι θα μαζεύω πόντους και από την πιστωτική αλλά ΚΑΙ από την χρεωστική (η οποία έχει και έξοδα...διατήρησης 12 έουρος το χρόνο βεβαίως βεβαίως).
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.775
Likes
1.100
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Λέγανε από 1.1.20.Τωρα το παρατειναν? Και ξέρετε τι γίνεται με τις προθεσμίες αν δηλώσεις την Αegean bonus?
οι προθεσμιακες που ειναι συνδεδεμενες με την καρτα miles bonus aegean θα εξακολουθησουν να γινονται μιλια οι ποντοι τους.
 

poised

Member
Μηνύματα
862
Likes
6.336
Ρε παιδιά έχω μπερδευτεί με το
Από 24.02.2020 και έπειτα θα επιτρέπεται η εξαργύρωση (μετατροπή) Bonus πόντων σε μίλια του προγράμματος miles+bonus της Aegean, μόνο για τους Bonus πόντους που θα συλλεχθούν αποκλειστικά μέσω της χρήσης της co-branded κάρτας Aegean Bonus Visa, εντός 12μήνου και είναι διαθέσιμοι τη στιγμή της εξαργύρωσής τους.
Ας πούμε έχω 10.000 πόντους στην κάρτα aegean bonus που μαζεύτηκαν όλοι 1/1/2020. Πρέπει να τους περάσω σε μίλια μέχρι 31/12/2020 και αν δεν το κάνω τότε από 1/1/2021 μέχρι 31/12/2021 θα είναι ναι μεν πόντοι στην κάρτα αλλά δε θα γίνεται να τους περάσω μίλια (και από 1/1/2020 λήγουν εντελώς).

Επίσης απ' όσο θυμάμαι τα μίλια δε λήγουν ποτέ, δεν έχει αλλάξει κάτι με αυτό σωστά;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Ρε παιδιά έχω μπερδευτεί με το


Ας πούμε έχω 10.000 πόντους στην κάρτα aegean bonus που μαζεύτηκαν όλοι 1/1/2020. Πρέπει να τους περάσω σε μίλια μέχρι 31/12/2020 και αν δεν το κάνω τότε από 1/1/2021 μέχρι 31/12/2021 θα είναι ναι μεν πόντοι στην κάρτα αλλά δε θα γίνεται να τους περάσω μίλια (και από 1/1/2020 λήγουν εντελώς).

Επίσης απ' όσο θυμάμαι τα μίλια δε λήγουν ποτέ, δεν έχει αλλάξει κάτι με αυτό σωστά;
Τα μίλια δεν λήγουν.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.775
Likes
1.100
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
μίλησα πριν λίγο με alpha bank και εκανα κάποιες ερωτησεις, αν η υπάλληλος ειναι ενημερωμενη ουσιαστικα αυτό που αλλάζει είναι ότι αν κάποιος έχει πάνω απο μία κάρτα της alpha και μεταφερει τους πόντους στην aegean alpha σε δικη του κάρτα τότε οι πόντοι αυτοί δεν θα μετατραπουν σε μιλια αλλά θα παραμεινουν bonus πόντοι, λίγο περίεργο μου φαίνεται το ότι μου ειπε αν κάποιος μεταφερει σε τρίτο ατομο bonus πόντους από μη aegean κάρτα σε aegean τότε αυτοι θα γίνονται κανονικά μίλια!! μπορούμε δλδ να κανουμε αλλαξοποντιες μιάς και αυτες δεν εχουν κάποια εξτρα χρέωση. Μένει βέβαια να δουμε στην πράξη τι ισχύει. εγώ για καλό και για κακό πήρα και την aegean και εκανα ολους τους πόντους άμεσα μίλια. Υπενθυμίζω για κάποιους που δεν γνωρίζουν ότι όσοι θελετε για αεροπορικά οι bonus πόντοι που απαιτουνται ειναι πολύ παραπάνω σχεδόν οι διπλάσιοι αν δεν κάνω λάθος, επίσης με τα μίλια μπορούμε να πετάξουμε σε ολα τα μηκη και τα πλάτη της γης ενω με bonus μονο στο δικτυο της υπέροχης εταιρίας που λέγεται aegean
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Υπενθυμίζω για κάποιους που δεν γνωρίζουν ότι όσοι θελετε για αεροπορικά οι bonus πόντοι που απαιτουνται ειναι πολύ παραπάνω σχεδόν οι διπλάσιοι αν δεν κάνω λάθος
εννοείς ότι αν κάποιος έχει μαζέψει πχ 2000 πόντους από αγορές με την πιστωτική, όταν γίνει η μεταφορά τους στην aegean δεν θα είναι τόσοι αλλά λιγότεροι? σόρρυ αλλά μπερδεύτηκα.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
εννοείς ότι αν κάποιος έχει μαζέψει πχ 2000 πόντους από αγορές με την πιστωτική, όταν γίνει η μεταφορά τους στην aegean δεν θα είναι τόσοι αλλά λιγότεροι? σόρρυ αλλά μπερδεύτηκα.
Όχι εννοεί πως δεν αξίζει να πάρεις εισητήρια με Bonus σε σχέση με τα μίλια.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.775
Likes
1.100
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
εννοείς ότι αν κάποιος έχει μαζέψει πχ 2000 πόντους από αγορές με την πιστωτική, όταν γίνει η μεταφορά τους στην aegean δεν θα είναι τόσοι αλλά λιγότεροι? σόρρυ αλλά μπερδεύτηκα.
με 10000bonus πας one way καπου Ελλάδα με 10000 μιλια πας με επιστροφή
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
μίλησα πριν λίγο με alpha bank και εκανα κάποιες ερωτησεις, αν η υπάλληλος ειναι ενημερωμενη ουσιαστικα αυτό που αλλάζει είναι ότι αν κάποιος έχει πάνω απο μία κάρτα της alpha και μεταφερει τους πόντους στην aegean alpha σε δικη του κάρτα τότε οι πόντοι αυτοί δεν θα μετατραπουν σε μιλια αλλά θα παραμεινουν bonus πόντοι, λίγο περίεργο μου φαίνεται το ότι μου ειπε αν κάποιος μεταφερει σε τρίτο ατομο bonus πόντους από μη aegean κάρτα σε aegean τότε αυτοι θα γίνονται κανονικά μίλια!! μπορούμε δλδ να κανουμε αλλαξοποντιες μιάς και αυτες δεν εχουν κάποια εξτρα χρέωση.
To περίεργο δεν είναι να γίνεται αυτό με τη μεταφορά από κάρτα άλλου σε aegean visa το πολύ περίεργο είναι που στο είπε η κοπέλα στο τηλεφωνικό κέντρο. Συνήθως αυτές είναι τρύπες του συστήματος που δε τις λένε επίσημα. Πχ όταν λήγουν οι πόντοι σου δε θα σου πει κανείς επίσημα από alpha στείλε τους σε κάποιον άλλο και να στους επιστρέψει. Απλά το γεγονός ότι το σύστημα θα διαχωρίζει ακόμα και ημερολογιακά (πάνω ή κάτω από 12μηνο) τους πόντους με κάνει να φοβάμαι ότι θα διαχωρίζει και τους πραγματικούς aegean πόντους από τους πόντους από μεταφορά. Αλλά λίγες μέρες έμειναν
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.762
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom