Αργεντινή Argentina - Buenos - Iguazu - Ushuaia...........

Len

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Ομολογώ ότι ταξίδεψα μαζί σου...Είναι όνειρο ζωής για μένα ένα ταξίδι σε αυτή τη μαγευτική χώρα και ενδέχεται να το υλοποιήσω τον Νοέμβρη. Το πρόβλημα γνωστό:
Όλα τα ταξιδιωτικά γραφεία κάνουν την κλασσσική 12ήμερη εκδρομή Ριο-Ιγκουασου-ΒΑ, αλλά δε μου αρκεί. Θέλω να οργανώσω κάτι περισσότερο (πχ. Bariloche, Calafate, Usuaia, Salta), αλλά το μοναδικό πρακτορείο που οργανώνει κάπως πιο extreme εκδρομές την δίνει με 5000e...
Έψαξα μέσω Internet και βγαίνει περίπου στο 1/3 της τιμής (χωρίς πτήσεις από και προς Ελλάδα), αλλά έχω κάποιους ενδοιασμούς όσον αφορά στην εγγυρότητά τους.
Μπορείς να μου στείλεις ορισμένες πληροφορίες σχετικές με τον ταξιδιωτικό σας πράκτορα για Αργεντινή;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

panta45

Member
Μηνύματα
75
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλανδη
Ομολογώ ότι ταξίδεψα μαζί σου...Είναι όνειρο ζωής για μένα ένα ταξίδι σε αυτή τη μαγευτική χώρα και ενδέχεται να το υλοποιήσω τον Νοέμβρη. Το πρόβλημα γνωστό:
Όλα τα ταξιδιωτικά γραφεία κάνουν την κλασσσική 12ήμερη εκδρομή Ριο-Ιγκουασου-ΒΑ, αλλά δε μου αρκεί. Θέλω να οργανώσω κάτι περισσότερο (πχ. Bariloche, Calafate, Usuaia, Salta), αλλά το μοναδικό πρακτορείο που οργανώνει κάπως πιο extreme εκδρομές την δίνει με 5000e...
Έψαξα μέσω Internet και βγαίνει περίπου στο 1/3 της τιμής (χωρίς πτήσεις από και προς Ελλάδα), αλλά έχω κάποιους ενδοιασμούς όσον αφορά στην εγγυρότητά τους.
Μπορείς να μου στείλεις ορισμένες πληροφορίες σχετικές με τον ταξιδιωτικό σας πράκτορα για Αργεντινή;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Γεια σου Len.
Διευθυνσεις και e-mail του ταξειδιωτικου πρακτορειου της Αργεντινης που χρησιμοποιησα ειναι>
Walker Travel, Florida 930 str. ,Buenos Aires,Argentina [ C1005AAT]
Ramiro Jaramillo ονομα ιδιοκτητη
[email protected] το email του
www.argentinainside.com το site του.

Ειναι δοκιμασμενος και τον συνιστω ανεπιφυλακτα.
Αψογος στις συνεννοησεις και τις συναλλαγες του.
Μακαρι και οι δικοι μας τουριστικοι πρακτορες να ειχαν τον επαγγελματισμο και την συνεπεια αυτου του νεαρου.

Προχωρα....η προετοιμασια του ταξιδιου εχει την δικη της γλυκα!!:p
 
Last edited by a moderator:

Len

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Ευχαριστώ πολύ!
Θα το ψάξω και αν χρειαστώ κάτι περισσότερο θα σου πω.
Πράγματι η προετοιμασία έχει τη γλύκα της αλλά ταυτόχρονα και την αγωνία για το αποτέλεσμα...:)
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Τώρα διάβασα την ιστορία και ομολογώ να πω ότι η Αργεντινή κέρδισε πόντους! Να κάνω κι εγώ τις ερωτήσεις μου τώρα.
1. Ποια είναι η καλύτερη περίοδος για να πας από άποψη καιρού?
2. Στο θέμα της ασφάλειας, εκτός από τα συνηθισμένα μέτρα που ούτως ή άλλως λαμβάνουμε όλοι, χρειάζεται κάτι άλλο να προσέξεις?
3. Από αγορές τι λέει?
4. Ποιος είναι ο συντομότερος και οικονομικότερος τρόπος για να πετάξεις και μέσω ποιας πόλης?
Αυτά για την ώρα, άμα σκεφτώ κάτι άλλο θα σε ξαναρωτήσω! Σόρυ για το πρήξιμο!!:)
 

panta45

Member
Μηνύματα
75
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλανδη
Τώρα διάβασα την ιστορία και ομολογώ να πω ότι η Αργεντινή κέρδισε πόντους! Να κάνω κι εγώ τις ερωτήσεις μου τώρα.
1. Ποια είναι η καλύτερη περίοδος για να πας από άποψη καιρού?
2. Στο θέμα της ασφάλειας, εκτός από τα συνηθισμένα μέτρα που ούτως ή άλλως λαμβάνουμε όλοι, χρειάζεται κάτι άλλο να προσέξεις?
3. Από αγορές τι λέει?
4. Ποιος είναι ο συντομότερος και οικονομικότερος τρόπος για να πετάξεις και μέσω ποιας πόλης?
Αυτά για την ώρα, άμα σκεφτώ κάτι άλλο θα σε ξαναρωτήσω! Σόρυ για το πρήξιμο!!:)
Γεια σου Menia21.
Χαιρομαι που η ιστορια μου κεντρισε το ενδιαφερον σου για Αργεντινη. Αξιζει τον κοπο, αρκει να εχεις χρονο στην διαθεση σου, γιατι ειναι τεραστια χωρα με διαφορετικες ομορφιες απο το ενα ακρο της μεχρι το αλλο.
Ειχα παει Οκτωβριο 2007,και απο καιρο συναντησα στο βορρα, Iguazu, τροπικη ζεστη με υγρασια,ενω στη γη του πυρος, Ushuaia,θερμοκρασιες γυρω στο 0 .Αν εννοεις μονο στο Buenos,φαντασου καιρο σαν τον δικο μας,με αναποδες εποχες λογω νοτιου ημισφαιριου.
2.Θεμα ασφαλειας δεν υπαρχει.Στοιχειωδεις προφυλαξεις που πρεπει να παιρνουμε παντου.Δεν ειναι ολοι αγγελοι γυρω μας!!:)
3.Ειναι σαφως φθηνοτερα και συμφερουν αγορες. Δεν ασχοληθηκα με το θεμα ιδιαιτερα γιατι δεν με ενδιεφερε.
4.Πεταξα με Iberia μεσω Μαδριτης.Σου συνιστω ψαξιμο στο Internet.Τα παντα αλλαζουν στις μερες μας πολυ γρηγορα.
Καλα και συχνα ταξιδια:clap:
 

lycos

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σου panta45,

Διάβασα την υπέροχη περιγραφή σου του ταξιδιού σου στην Αργεντινή και ζήλεψα όχι μόνο τα τοπία και τις εμπειρίες σου αλλά και την τιμή!

Επειδή το Μάρτιο έχω κλείσει για Αργεντινή, θα ήθελα να σε ρωτήσω αν μπορούσες να μου πεις με ποιο πρακτορείο επικοινώνησες και πέτυχες τέτοια καταπληκτική τιμή!

Σε ευχαριστώ πολύ!

lycos
 

Saradojo

Member
Μηνύματα
69
Likes
196
Επόμενο Ταξίδι
Όπου βγάλει ο δρόμος
Γεια σου panta45,

Πολύ καλή η δική σου περιγραφή , με βοήθησε να φτιάξω μόνος το ίδιο ταξείδι, Μου έφαγε δύο μήνες καθότι δεν βάλαμε πράκτορα. Συνεχίζουμε και για Βραζιλία σύνολο 48 μέρες. Σε λίγες μέρες θα δείξει τι κάναμε, φεύγουμε στις 22 Ιανουαρίου.

Σε ευχαριστώ πολύ!
 

panta45

Member
Μηνύματα
75
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλανδη
Καλο σας ταξιδι και να γυρισετε γεματοι ομορφες εικονες, και εμπειριες αξεχαστες.
Χαιρομαι που βοηθησα εστω και λιγο στο στησιμο αυτου του ονειρεμενου ταξιδιου.
Ομολογω οτι ζηλευω, πολυ θα ηθελα να ξαναζησω τις ομορφιες της Αργεντινης !

Να ειστε καλα και καλο δρομο
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Eμφανίζεσαι και χάνεσαι για πολύ όμως Παντελή μου!!
ευχαριστούμε για το ταξίδι σου..υπέροχες περιγραφές και εικόνες..
μη μας ξεχνάς!
 

agmi

Member
Μηνύματα
503
Likes
2.448
Προσπαθησα να σου στειλω προσ. μηνυμα δια τα URLs ταξιδιωτικου Αργεντινικου γραφειου αλλα δεν μπορω, μπορεις να τα κανεις post σε παρακαλω;
 

Saradojo

Member
Μηνύματα
69
Likes
196
Επόμενο Ταξίδι
Όπου βγάλει ο δρόμος
Προσπαθησα να σου στειλω προσ. μηνυμα δια τα URLs ταξιδιωτικου Αργεντινικου γραφειου αλλα δεν μπορω, μπορεις να τα κανεις post σε παρακαλω;
Συγνώμη έλειπα σε ταξείδι και δεν είδα το μήνυμα σου . Αν δεν είναι αργά πλέον, πες μου συγκεκριμένα τι μπορώ να κάνω .
 

agmi

Member
Μηνύματα
503
Likes
2.448
Πως λεγεται το Αργ. Ταξιδιωτικο Γραφειο;

Με ενδιεφερε αν ειχες το ονομα η τον δικτυακο τοπο (URL) του Αργ. ταξιδιωτικου γραφειου! Aν το θυμασαι βεβαια. Σε ευχαριστω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.222
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom