ATH.ENA Card

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Συνέχεια τα χρησιμοποιώ τα μέσα μεταφοράς και ξέρω ακριβώς το χάλι που επικρατεί, ωστόσο δεν είμαι της άποψης "ας μου προσφέρουν καλύτερα ΜΜΜ και ύστερα θα αρχίσω να πληρώνω", γιατί και ο ΟΑΣΑ θα σου πει "αν θες καλύτερα ΜΜΜ, πρώτα πρέπει να πληρώσεις, αλλιώς με τι λεφτά θα αγοραστούν νέα λεωφορεία για να μην περιμένεις ώρα στη στάση;". Πάντως, παρά το χάλι των λεωφορείων, θεωρώ ότι το μετρό μας (με εξαίρεση την τραγική Γραμμή 1) δεν έχει να ζηλέψει κάτι σε σχέση με το μετρό πολλών άλλων χωρών, ακόμα και πιο πλούσιων από τη δική μας.
Όσον αφορά τη ζωνική χρέωση, ως ελάχιστη χρέωση πάντως δεν θα είναι το 1,40€, αλλά γύρω στο 1€. Μένει να το δούμε βέβαια.
Αν παει προς τα κατω οκ αλλα πολυ το αμφιβαλλω...οσο για τα λεωφορεια τοσα χρονια και με τοσες επιδοτησεις και με τοσα λεφτα που υπηρχαν θα μπορουσαν να χαν παρει κατι καλυτερο και οχι να τα κανουν μπουζουκια αλλα ας μην μπουμε σ αυτη τη κουβεντα,ξερουμε ολοι πως λειτουργουσαν αυτα..αλλα εστω και μ αυτα που υπαρχουν δε διανοειται να υπαρχουν λεωφορεια στο τερμα και οι οδηγοι να μην ξεκινανε τα δρομολογια στην ωρα τους ή να κανουν δρομολογια ανα 1 ωρα γιατι ετσι...γενικα για τις παροχες που δινει δεν αξιζει ουτε 1ε...καθε περσυ και καλυτερα δυστηχως!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.132
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
@tripakias επισης μπαρες μετρο αεροδρομιο ειναι ανοικτες τις τελευταιες βδομαδες τουλαχιστον οποτε σκεψου οτι καποιος με απλο τικετ μπορει να παει και να ρθει αεροδρομιο με 1.40ε αντι για 10ε που ναι το κανονικο αντιτιμο..εκτος αν πεσεις σε ελεγκτη μεσα στο μετρο...γενικα η κατασταση ηταν που ηταν out of control τωρα παραγινε!
Ευχαριστω για τη συμβουλη αλλα δεν εχω σκοπο να ρισκαρω να ξεφτιλιστω για 10€.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Ευχαριστω για τη συμβουλη αλλα δεν εχω σκοπο να ρισκαρω να ξεφτιλιστω για 10€.
Δε το πα ως συμβουλη στο πα ως γεγονος..αν ηταν συμβουλη απο την αρχη το μυνημα μου θα σου λεγε μην βγαλεις καν καρτα!!σου εξηγησα την κατασταση που επικρατει σ αυτο το θεμα στο αεροδρομιο μιας και δεν εισαι κατοικος Ελλαδας και πως απο την ανευθηνοτητα του οασα καποιος μπορει να παει και να ρθει τζαμπα!μην παρερμηνευετε τα λογια μου για εντυπωσεις!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.132
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δε το πα ως συμβουλη στο πα ως γεγονος..αν ηταν συμβουλη απο την αρχη το μυνημα μου θα σου λεγε μην βγαλεις καν καρτα!!σου εξηγησα την κατασταση που επικρατει σ αυτο το θεμα στο αεροδρομιο μιας και δεν εισαι κατοικος Ελλαδας και πως απο την ανευθηνοτητα του οασα καποιος μπορει να παει και να ρθει τζαμπα!μην παρερμηνευετε τα λογια μου για εντυπωσεις!!
Σορι δεν το πιασα πως ηταν κοινωνικοπολιτικου περιεχομενου τοποθετηση. Ειμαι γνωστης και θυμα της ελληνικης πραγματικοτητας. Γνωριζω το μπαχαλο που επικρατει στους περισσοτερους τομεις τις ελληνικης κοινωνιας.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.382
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom