ΗΠΑ Bοηθεια για Nεα Yορκη

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
εξαλλου αν δεν κανω λαθος σε μακρινα ταξιδια ειτε βγαλεις μονο να πας ειτε με επιστροφη πληρωνεις σχεδον τα ιδια μην σου πω κ παραπανω.
Ακριβώς έτσι είναι! Δεν υπάρχει λόγος να πάει κανείς χωρίς εισιτήριο επιστροφής.. Είναι ρίσκο, και σε κάποιες περιπτώσεις ζητούν ακόμη και να τους δείξεις το εισιτήριο επιστροφής. Μόνο με low cost (π.χ Norwegian) θα βρεις φθηνότερο εισιτήριο μονής διαδρομής..
Για το άλλο θέμα που ρωτάει 0 @nikos23patra ξέρω περίπτωση που ταξίδευε οικογένεια οπου καποιοι είχαν esta και κάποιοι visa εργασίας και έδωσαν κατά την είσοδο 6μηνη παραμονή στα μέλη που είχαν esta (ενώ δικαιούνται 3μηνο κανονικά). Ίσως κάτι τέτοιο διάβασες..
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
θα ηθελα μια μικρη βοηθεια!! εχετε χρησιμοποιησει t mobile? πως επικοινωνουσατε με ελλαδα?
χρησιμοποιώ εγώ..μιλάω σε κινητά σταθερά χωρίς καμία έξτρα χρέωση και μπορώ να στείλω μηνύματα επίσης χωρίς καμία επιβάρυνση..
 

GioKarais1990

Member
Μηνύματα
21
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ικαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Παιδια ερωτηση...Το ρωτησα και πιο παλια αλλα καταλαβα λαθος μαλλον...Πως θα δει3ω το εισητηριο επιστροφης απο Νεα Υ ορκη ενω μπορω να κανω check in 2 μερες πριν φυγω απο Νεα Υορκη...η κατασταση επιβιβασης φτανει...?
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
399
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
κ ποια ειναι η χρεωση για t mobile?
για καρτοσυμβόλαιο 1 μήνα απεριόριστα σταθερα και κινητά αμερικής, απεριόριοστα μηνύματα σε όλον τον κόσμο, 1 GB ιντερνετ με 50€
+2 GB --> 10€
+ απεριόριστα σταθερά και κινητά ελλάδος --> 15€
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
905
Likes
4.001
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Παιδια ερωτηση...Το ρωτησα και πιο παλια αλλα καταλαβα λαθος μαλλον...Πως θα δει3ω το εισητηριο επιστροφης απο Νεα Υ ορκη ενω μπορω να κανω check in 2 μερες πριν φυγω απο Νεα Υορκη...η κατασταση επιβιβασης φτανει...?
Το εισιτήριο της επιστροφής, είναι ουσιαστικά το e-mail που πήρες από το ταξιδιωτικό γραφείο ή το site της εταιρείας όταν έκλεισες τα εισιτήρια. Κατά κανόνα θα λέει επιβάτες με ονόματα [...], πήγαινε την τάδε μέρα με εκείνη την πτήση, γύρνα τότε με την άλλη πτήση. Είναι αυτό που ίσως σου ζητήσουν όταν δίνεις τις βαλίτσες. Αυτό το έχεις ήδη, από τη στιγμή που έκλεισες τα εισιτήρια.

Το boarding pass είναι 1 για κάθε άτομο, και είτε το βγάζεις π.χ. 2 μέρες πριν (όταν διαλέγεις και τις θέσεις), είτε το βγάζεις στο αεροδρόμιο όταν θα φεύγεις. Το boarding pass, όπως λέει και το όνομά του, είναι αυτό που δείχνεις στην πύλη όταν είναι να μπεις στο αεροπλάνο. Είναι για 1 άτομο και λέει κατά κανόνα και τη θέση.
 

napias

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Καλημέρα,έχω βάλει στο πρόγραμμα αρχές Απριλίου για Νέα Υόρκη και δεν μπορώ να αποφασίσω αεροπορική. Μου αρέσουν οι απευθείας πτήσεις της Delta, αλλά και η Turkish έχει αρκετά καλές τιμές και μικρούς χρόνους ανταποκρίσεων. Περισσότερο με προβληματίζει το θέμα της ασφάλειας με αυτά που ακούμε τελευταία, κάποια άλλη πρόταση για αεροπορική για το ταξίδι αυτό?
Οποιαδήποτε γνώμη ευπρόσδεκτη!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Καλημέρα,έχω βάλει στο πρόγραμμα αρχές Απριλίου για Νέα Υόρκη και δεν μπορώ να αποφασίσω αεροπορική. Μου αρέσουν οι απευθείας πτήσεις της Delta, αλλά και η Turkish έχει αρκετά καλές τιμές και μικρούς χρόνους ανταποκρίσεων. Περισσότερο με προβληματίζει το θέμα της ασφάλειας με αυτά που ακούμε τελευταία, κάποια άλλη πρόταση για αεροπορική για το ταξίδι αυτό?
Οποιαδήποτε γνώμη ευπρόσδεκτη!
Στις προτάσεις μπορούν να μπουν όλες οι εταιρείες της Ευρώπης(Lufthansa,Swiss,Air-France,BA κτλ).Το θέμα είναι οι τιμές για την περίοδο που θέλεις και οι ώρες ανταποκρίσεων.Για αυτά πρέπει να αποφασίσεις μόνος σου.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
κάποια άλλη πρόταση για αεροπορική για το ταξίδι αυτό?
Το θεμα αφορα την Turkish, η ερωτηση σου και οι απαντησεις που θα λαβεις ειναι οφ τοπικ. Ρωτα σε άλλο θεμα. Καλη εταιρεια η Turkish αλλα δεν συγκρινεται η απευθειας με τπτ. Στην Πολη αξιζει η σταση μονο αν εχεις χρυση κ πανω για το lounge τους.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Το θεμα αφορα την Turkish, η ερωτηση σου και οι απαντησεις που θα λαβεις ειναι οφ τοπικ. Ρωτα σε άλλο θεμα.
Τα μηνύματα μεταφέρθηκαν σε κατάλληλο θέμα
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Καλημέρα,έχω βάλει στο πρόγραμμα αρχές Απριλίου για Νέα Υόρκη και δεν μπορώ να αποφασίσω αεροπορική. Μου αρέσουν οι απευθείας πτήσεις της Delta, αλλά και η Turkish έχει αρκετά καλές τιμές και μικρούς χρόνους ανταποκρίσεων. Περισσότερο με προβληματίζει το θέμα της ασφάλειας με αυτά που ακούμε τελευταία, κάποια άλλη πρόταση για αεροπορική για το ταξίδι αυτό?
Οποιαδήποτε γνώμη ευπρόσδεκτη!
Η απευθείας πτήση,υπερτερεί γιατί θα ταλαιπωρηθείς πιο πολύ διαφορετικά.Και η Delta,ειναι καλή και ασφαλής εταιρία.Προσωπικά,δεν θα επέλεγα τίποτα άλλο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom