Ουγγαρία Bουδαπεστη-tips?

Koralenia

Member
Μηνύματα
60
Likes
9
παιδια εχουμε καμια καλη επιλογη για διαμερισμα ή ξενοδοχειο στη Βουδαπεστη;μεχρι 60 ευρω βαρεια 70!
δεν εχω δοκιμασει το airbnb!θα εκτιμουσα καμια καλη προταση!
Καλησπερα..Για ποτε ενδιαφερεσαι??? Το Airbnb εχει πολυ καλα οικονομικα διαμερισματα..Εγω εκλεισα αυτο https://www.airbnb.gr/rooms/4068447?checkin=05/09/2016&checkout=09/09/2016&guests=2&s=jUkLiWzR
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ονειρεμένο Ταξίδι
greenland-φεροε-svalbard
100 η βραδια μου βγαινει Θανασηηηηη!τον αιθερα παρακαλω λιποθυμω!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
Μου έβγαινε 47 τεσπα
Υπάρχουν καλά 2* και 3* στο κέντρο της πόλης, δε βλέπω τον λόγο να πας δίπλα στο Κελέτι, η οποία περιοχή δε θυμίζεται για τα αξιοθέατα.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ονειρεμένο Ταξίδι
greenland-φεροε-svalbard
τυχαια ηταν η επιλογη ημερομηνιας που ειχα βαλει ;)
ειναι τουλαχιστον ασφαλης περιοχη;δε θελω...τρελοκοριτσα...στους δρομους!μα ποσο προσεκτικα το εθεσα.............κυρια στο υψος μου!:D
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
Σταθμός του τρένου είναι, δίπλα στην βιομηανική περιοχή της Βουδαπέστης και στο στάδιο Φερεντζ Πουσκας. Δε υπάρχουν τέτοιες κυρίες εκεί, μόνο άστεγοι.
Ασφαλής είναι, άλλα λίγο στου διαόλου. Θα επέλεγα κάτι στην Βούδα.
 

nasiapap

Member
Μηνύματα
105
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Μόλις γύρισα από Βουδαπέστη και είμαι κατενθουσιασμένη. Είναι πανέμορφη πόλη και ειδικά αυτήν την εποχή είναι μέσα στο πράσινο. Ευχαριστώ πολύ παιδιά Για άλλη Μια φορά για όλες τις συμβουλές και τις πληροφορίες. Να προτείνω λοιπόν με τη σειρά μου για πρωινό το a la maison. Καταπληκτικό !! Όμως να κάνετε οπωσδήποτε κράτηση γιατί διαφορετικά αποκλείεται να βρείτε. Και κυρίως αν πρόκειται για Σαββατοκυριακο.

https://www.tripadvisor.com.gr/Rest...fast_and_Brunch-Budapest_Central_Hungary.html
 

k_p

Member
Μηνύματα
29
Likes
5
Καλησπερα και απο εμενα,
σημερα εκλεισα εισιτηρια για Βουδαπεστη για τον χειμωνα και χρειαζομαι καποιες πληροφοριες.
1.Μπορω να πληρωνω παντου με καρτα(τυπου visa) και εαν ναι κραταει προμηθεια;
2.Μερη για φαγητο και ποτο αν γνωριζει καποιος που εχει προσφατα επισκεφτει την πολη.
3.Ειδα οτι η καρτα των ΜΜΜ για μια εβδομαδα ειναι πολυ οικονομικη συμφερει σωστα;
Οτιδηποτε αλλη πληροφορια ευπρόσδεκτη.
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα
Καλησπέρα από μένα! Η κάρτα ναι συμφέρει πάρα καθώς το δίκτυο συγκοινωνιών είναι πολύ καλό και σε βγάζει σε όλα τα αξιοθέατα. Παρόλο το περπάτημα που θα κάνετε σίγουρα θα μπείτε σε πολλά λεωφορεία η μετρό. Κάρτα είχαμε βγάλει στο αεροδρόμιο όπου έχει γραφείο πληροφοριών και εκδοτήρια. Αμέσως μετά πήραμε το λεωφορείο που σε πάει μετρό.

Ξενοδοχείο έκλεισες;

Για φαγητό εγώ είχα πάει στο Borkatakomba όπου φάγαμε με μενού Χριστουγέννων αλλά ήταν πολύ καλό το φαγητό και με live χορούς. Επίσης είχαμε πάει στο Pipa étterem a Mesterek Konyhája με πολύ οικονομική και νοστιμότατη σουπίτσα... Ακριβώς δίπλα από την κεντρική αγορά
 
Last edited:

k_p

Member
Μηνύματα
29
Likes
5
Ναι εκλεισα,Great Central Apartment λεγεται.Γενικα οι τιμες πως ειναι εκει;Ποσες μερες εμεινες;
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα
3 διανυκτερεύσεις κάναμε. Τιμές νορμάλ. Δεν μπορώ να πω ότι βρήκα κάτι πάμφθηνο αλλά ούτε ακριβό. Μόλις τελείωσα και την ταξιδιωτική μου ιστορία. ίσως να σε βοηθήσει. Και ότι άλλη απορία έχεις και μπορώ να βοηθήσω πολύ ευχαρίστως. Δεν τα χω και ποολύυυ φρέσκα, δεν βοηθάει και η γλώσσα να τα απομνημονεύσεις!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.557
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom