Γερμανία Ελβετία Basel-Mulhouse-Freiburg ............ HELP ME

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ήσασταν τυχεροί Eftichia, γιατί εμάς πραγματικά μας πιάσαν τον κ....ο δύο φόρες που αναγκαστήκαμε να πληρώσουμε σε ευρώ. Φυσικά οι άνθρωποι μας εξηγήθηκαν από την αρχή και μας έδειξαν και τη δική τους ισοτιμία, είχαμε επιλογή να φύγουμε δηλαδή πριν παραγγείλουμε. Ειδική την πρώτη φορά που ήταν σε εστιατόριο, φαντάσου ότι αντί να πληρώσουμε (με ορθή ισοτιμία) 100 ευρώ πληρώσαμε 125..
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Το διευκρίνησα νομίζω, δεν αναφέρομαι σε όσα έγραψες εσύ, αλλά σ' αυτά που γράψανε πιο πάνω. Την τιμή την έδωσα σε Ελβετικά, καθώς η ισοτιμία μπορεί να αλλάζει αλλά η τιμή σε Ελβετικά παραμένει σταθερή



ζητώ συγγνώμη, μπορεί να το κατάλαβα αλλιώς.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Το διευκρίνησα νομίζω, δεν αναφέρομαι σε όσα έγραψες εσύ, αλλά σ' αυτά που γράψανε πιο πάνω. Την τιμή την έδωσα σε Ελβετικά, καθώς η ισοτιμία μπορεί να αλλάζει αλλά η τιμή σε Ελβετικά παραμένει σταθερή
... και παραμένει σταθερή για τα τελευταία 20+ χρόνια!!!

ΟΚ, ακριβή η Ελβετία, αλλά για σκεφτείτε λίγο πόσα πληρώνατε για διόδια στην Ελλάδα και πόσα τώρα (σε δρόμους που δεν έχουν αλλάξει και πολύ).
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
ΤΕΛΙΚΑ αξιζει να παω στην βασιλεια??
Το τι αξίζει και τι όχι θα το καταλάβεις εσύ όταν πας και την επισκεφτείς. Για μένα αξίζει μόνο και μόνο για τα μουσεία τεχνης της, τα οποία είναι απο τα καλύτερα, αν όχι τα καλύτερα της περιοχής. Η παλιά πόλη είναι πολύ όμορφη και μαζεμένη, υπάρχουν φυλλάδια με ενδεδιγμένες διαδρομές εντός πόλης από το γραφείο τουρισμού, για να σε διευκολύνουν στο τι θα δεις. 2 μέρες ενδείκνεινται, δε πρόκειται να τη βαρεθείς.
 

fou

Member
Μηνύματα
79
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Ακριβή η άτιμη. Αν μείνεις σε μια πόλη δεν χρειάζεσαι αυτοκίνητο. Αν γυρίσεις όμως τη χώρα οκ τα διόδια.
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Καλήμέρα σε όλους...Να κάνω μια ερώτηση...σχετικά με ενοίκιαση αυτοκινήτου...θα έχω πρόβλημα στην Γαλλία να νοικιάσω με το παλιό το δίπλωμα..?Ετυχε σε κάποιον και τι του είπαν?Ποιιες είναι οι ποιο οικονομικές και αξιοπιστες εταιρίες ενοίκιασης>?Αυτό το site https://gr.autoeurope.com το έχει χρησιμοποιήσει κανεις?
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
καλά ειναι να αλλαξεις το διπλωμα σου αν σε παίρνει ο χρόνος..θελει περιπου 1 μήνα...μεχρι το καλοκαιρι δεν ειχα προβλημα με το παλιο διπλωμα με την avis στην ιταλία και γερμανία ..κλεινω παντα απο εκει γιατι μου δινει την δυνατοτητα να κάνω κράτηση χωρις να πληρωσω τιποτα...πληρωνω οταν παραδοσω το αυτοκινητο...αυτο μου δινει ευελιξία και δεν εχω μπλεξίματα σε περιπτωση ακύρωσης του ταξιδιου...γιατι ανθρωποι ειμαστε..συμβαινουν και απροοπτα..
για την ελβετία ομως που ταξιδεψα πριν 2 μηνες προνοησα και αλλαξα το διπλωμα σε καινουργιο γιατι πολλοι εδω στο φόρουμ ανεφεραν οτι καποιες εταιρειες δεν το δέχονταν και οτι ακομα θα εχεις προβλημα σε περιπτωση που σε σταματησει τροχαια στον δρομο..σε συμβουλευω λοιπον αν σε παιρνει ο χρόνος να το αλλαξεις....καποια στιγμή θα το κάνεις...για την γαλλία συγκεκριμμένα δεν ξέρω...
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
καλά ειναι να αλλαξεις το διπλωμα σου αν σε παίρνει ο χρόνος..θελει περιπου 1 μήνα...μεχρι το καλοκαιρι δεν ειχα προβλημα με το παλιο διπλωμα με την avis στην ιταλία και γερμανία ..κλεινω παντα απο εκει γιατι μου δινει την δυνατοτητα να κάνω κράτηση χωρις να πληρωσω τιποτα...πληρωνω οταν παραδοσω το αυτοκινητο...αυτο μου δινει ευελιξία και δεν εχω μπλεξίματα σε περιπτωση ακύρωσης του ταξιδιου...γιατι ανθρωποι ειμαστε..συμβαινουν και απροοπτα..
για την ελβετία ομως που ταξιδεψα πριν 2 μηνες προνοησα και αλλαξα το διπλωμα σε καινουργιο γιατι πολλοι εδω στο φόρουμ ανεφεραν οτι καποιες εταιρειες δεν το δέχονταν και οτι ακομα θα εχεις προβλημα σε περιπτωση που σε σταματησει τροχαια στον δρομο..σε συμβουλευω λοιπον αν σε παιρνει ο χρόνος να το αλλαξεις....καποια στιγμή θα το κάνεις...για την γαλλία συγκεκριμμένα δεν ξέρω...
Κάποιος που έχει άποψη και έχει πάει με παλιό δ'ιπλωμα?
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
περισυ το καλοκαιρι στο συγκεκριμενο αεροδρομιο αλλα στον ελβετικο τομεα απο τη hertz οπου ειχα κλεισει το αυτοκινητο ηθελαν καινουριο διπλωμα.δεχτηκαν τελικα μετα κοπων και βασανων το παλιο ροζ αλλα μας
ειπαν οτι θα πρεπει να το αλλαξουμε οπωσδηποτε την επομενη φορα.
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
περισυ το καλοκαιρι στο συγκεκριμενο αεροδρομιο αλλα στον ελβετικο τομεα απο τη hertz οπου ειχα κλεισει το αυτοκινητο ηθελαν καινουριο διπλωμα.δεχτηκαν τελικα μετα κοπων και βασανων το παλιο ροζ αλλα μας
ειπαν οτι θα πρεπει να το αλλαξουμε οπωσδηποτε την επομενη φορα.
Να κάνω μια ερώτηση..... το ενοικιαζόμενο μπορώ να το πάω...ποιο νωρίς απο ότι τους έχω δηλώσει....?
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
νομιζω οτι μπορεις...ετσι και αλλιως σε εχουν χρεωμένο για τις μερες και ωρες που εχει γινει η κράτηση..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.387
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom