Basketball

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Δεν θα πέσεις στην ανάγκη μου στο φάντασι?? Θα πέσεις, πού θα πάει?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.300
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
https://m.novasports.gr/the_experts...s_‘’diazugiou’’?amp&__twitter_impression=true

Ένας δεν παίζει λόγω φουσκωτών και τρεις γιατί δε γουστάρουν τον κόουτς (Κατά σύμπτωση έχουν και τον ίδιο μανατζερ) κι ένας κατά φαντασίαν τραυματίας, μετά απορούμε γιατί παίζαμε με 6 παίκτες.

Καλό κουράγιο στον επόμενο.

Ο κοκοσκοφ ανέλαβε την Εθνική Σερβίας, δεν ξέρω αν αυτό τον αποκλείει και απο υποψηφιο.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Ένας δεν παίζει λόγω φουσκωτών
Ράις?

και τρεις γιατί δε γουστάρουν τον κόουτς (Κατά σύμπτωση έχουν και τον ίδιο μανατζερ)
Τζόνσον, Μπέντιλ, Μπράουν? Γτ ο Αθηναίου είναι εκτός, και ο 5ος είναι ο....από κάτω.

Καλά ο κατά φαντασίαν ξέρουμε ποιος είναι.
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
Ευρωλίγκα.
7 παιχνίδια σήμερα., 2 αύριο.
Βλέπω το πρώτο. Ζαλγκίρις Κάουνας- ΠΑΟ.
Μέχρι τώρα δεν έχω δει τα ψηλά σχήματα Πεδουλάκη.
Ο Λε Ντέι σε απίστευτη ημέρα.
Έβαλε τους 11 από τους 13 πρώτους πόντους της Ζαλγκίρις.
Αντεπίθεση ΠΑΟ με δύο συνεχόμενα τρίποντα του Καλάθη.
Τώρα 19-25 με δίδυμο στην περιφέρεια Ράις Παππά.
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
Ευρωλίγκα (συνέχεια).
Οι βολές που έδωσε κυρίως ο Παππάς, κράτησαν τη Ζαλγκίρις στο ματς.
Έχουν χρησιμοποιηθεί και οι 12 παίχτες του ΠΑΟ. Ο Βουγιούκας με ελάχιστη συμμετοχή.
Ο Μητογλου σταμάτησε τον Λε Ντέι.
Ημίχρονο 33-41 με τρίποντο του Καλάθη στην εκπνοή.
Ο αγώνας έχει πολύ δρόμο ακόμα.
Από 14 λεπτά συμμετοχή Καλάθης και Τόμας, 11ο Παπαπέτρου και ο ανέτοιμος Φριντετ 6-7 λεπτά Ράις και Παππάς.
Να δούμε τι θα γίνει στη συνέχεια, τι θα κάνει στο Μόναχο ο ΟΣΦΠ και τι θα γίνει στο ντέρμπι Μιλανο-Μακαμπι.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.300
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Απορώ πως δεν πήρα λεντει στο φαντασι. Αφού μας γλεντάει όποιος αντίπαλος έχει παιχνίδι στη ρακέτα, μεγάλο fail. Πρώτη φορά δε χάνουμε τα αμυντικά ριμπάουντ. Δόξα σοι ο Θεός.

Λέω τις προβλέψεις μου για μια πολύ δύσκολη αγωνιστική:
Καουνας: έχω παίξει Ζαλγκιρις και δε δικαιωνομαι. Επίσης έχω παίξει σκορ Καλάθη, πόντους ασίστ ριμπάουντ του Λεντει που τα έπιασε ήδη και χαμηλό σκορ. Πολύ αδύναμη η Ζαλγκιρις στον άσο, πολλά θα εξαρτηθούν από το τι θα κάνει ο Λέκα στον άσο τώρα που έφυγε κι ο Περες, αλλά δεν κάνει τίποτε. Για μένα 50-50 το ματς, αλλά έδινα φαβορί τους γηπεδούχους.

Βερολίνο: Πιστεύω εύκολα η δύσκολα η Άλμπα. Είναι σε καλό φεγγάρι, σημαντικές οι απώλειες των Σερβων, ειδικά κοντά στο καλάθι θα έχουν πρόβλημα. Αποκλείω ο αστέρας να βάλει πάνω από 80π, πιστεύω καλό ματς ο Σικμα.

Μόναχο: πολύ δύσκολες προβλέψεις. Χωρίς τον Ουεστις η Μπάγερν έχει θέμα μπροστά, αλλά το τέρας που λέγεται Μονρο μπορεί να παίξει στα ίσα το Μιλουτινοφ. Νομίζω ελαφρύ φαβορί η Μπάγερν, αλλά το 1.54 που δίνει είναι φτωχό, αν και το τίμησα συνδυαστικά. Λουσιτς καλές επιδόσεις.

Λυων: Η Βιλερμπαν με έχει καταπληξει, με τουλάχιστον 3 ενδιαφέροντες παίκτες. Ρίχνει το ρυθμό και καταστρέφει το παιχνίδι του αντιπάλου, μένει να δούμε πόσο εφικτό είναι απέναντι στους καραφορμαρισμενους γκαρντ της Εφες. Δεν το έχω παίξει ακόμη, αλλά στο φαντασι τίμησα δύο ασβελιανους σε δύο ομάδες.

Μιλάνο: αγαπώ τη φετινή Μακαμπι, πολύ σέξι μπάσκετ. Πάλι χωρίς Κασπι, θα εξαρτηθεί επιθετικά εν πολλοίς από το αν θα τραβήξει ή αν θα το παρακανει ο Ουιλμπεκιν. Πολυ δυσκολο ματς, μαλλον χαμηλο σχετικα σκορ, επαιξα τη Μακαμπι συνδυαστικα στο +8,5. Θα λειψει ο ντελαβαλε.

Μαδρίτη: Μακάρι να μπορούσα να το δω. Πιστεύω καλή επίδοση ο Ραντολφ που θα πάρει χρόνο για να κυνηγάει έξω, του πάει το ματς. Δύσκολο να κερδίσει η τρελο χιμκι.

Εντιτ: 5/7 τρίποντα ο Καλάθης, δε χάνουμε έτσι...
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
Ευρωλίγκα (συνέχεια 2).

Ότι πρόφτασα και είδα και μετά το τέλος. Ξεκινώ από τα δύο πρώτα που είδα ζωντανά και από το τρίτο εν μέρει.

1. Ο ΠΑΟ νίκησε έστω και δύσκολα.
Μεγάλη εμφάνιση Καλάθη.
Χρησιμοποιήθηκαν και οι δώδεκα παίχτες. Ήταν εμφανής η ύπαρξη κοουτς στον πάγκο της ομάδας. Αντιστάθηκε εν μέρει στα δύο τελευταία λεπτά χωρίς τον ηγέτη του. Βελτίωση στα ριμπάουντ. Ο Βοβορας, ευτυχώς, εξαφάνισε τα ψηλά σχήματα του Πεδουλάκη στον οποίο αφιέρωσε τη νίκη. Γενικά καλό παιχνίδι.

2. Δυστυχώς αναμενόμενη νίκη της Μπάγερν. Ο Ολυμπιακός καλυτερος με τις αλλαγες αλλά χρειαζόταν το κάτι παραπάνω. Δεν άντεξε στο τέλος το σκληρό παιχνίδι της Μπάγερν.

3. Μάχη στο ντέρμπι Μιλανο-Μακαμπι.
Νικήτρια η γηπεδούχος.
Πολύ καλό παιχνίδι.
Διαψεύστηκα. Περίμενα Μακάμπι.
Πάντως μία από τις δύο ή και οι δύο θα είναι στο F4.
Η πορεία της Μακάμπι θα εξαρτηθεί από τον τραυματισμό του Γουιλμπεκιν.
Μεγάλη στιγμή η βράβευση του Ντίνο Μενεγκίν.

4. Περίμενα καλύτερο τον Ερυθρό Αστέρα. Μάλλον τον έχω υπερτιμησει. Η Άλμπα νίκησε. Διαψεύστηκα. Και οι δύο ομάδες θα είναι στον πάτο της βαθμολογίας.

5. Αναμενόμενη ήττα της Βιλερμπάν από την Εφές. Αδύνατη νέα επικράτηση της Βιλερμπάν.

6. Άνετη επικράτηση της Ρεάλ. Περίμενα κάποια αντίσταση από την απρόβλεπτη Χιμκι. Μάλλον σημάδεψε τον επόμενο αγώνα.

7. Σχεδόν ανύπαρκτες άμυνες στον αγώνα Βαλένθια-Ζενιτ 94-90. Διαψεύστηκα. Περίμενα νίκη της Ζενίτ. Πιθανώς έχω υποβαθμίσει τη Βαλένθια.

Αύριο μόνο δυο αλλά καλές αναμετρήσεις. Στατιστικά το ένα φαβορί θα χάσει.
 
Last edited:

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.322
Likes
3.450
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Του Κόσμου
Εγω απορώ πως η Ζαλγκιρις που ειδαμε εναντιον ΠΑΟ κ ΟΣΦΠ πήγε κ κέρδισε μεσα στη Φενέρ. Προφανώς τα χάλια της Φενέρ είναι απερίγραπτα (δεν την έχω δει ακόμα σε κάποιο ματς)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.300
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
O Φριντετ δεν ήταν ανέτοιμος, αβαβα ήταν ο τραυματισμός του, ο δε Καλάθης βγήκε όταν έκανε το 3ο φάουλ και μετά ξανά στο 4ο. Επίσης να θυμίσουμε ότι με το που βγήκε με την Άλμπα φάγαμε σερί 10-0 σε εναμησί λεπτό. Κλειδί της νίκης εχθές ο τραυματισμός του Λεντει που έπαιξε μόλις 16' στα οποία δεν υπήρχε άνθρωπος να τον κόψει. Τέλος επί Πεδουλακη οι διαφορές χάνονταν με τα χαμηλά σχήματα, ψηλά δεν είχαμε σχεδόν ποτέ, ο Παπαγιάννης έμπαινε μόνο όταν υπήρχε αντίπαλος που να μπορεί να ακολουθήσει, δηλαδή σχεδόν ποτέ. Η αληθεια ειναι οτι παλι στο τελος καναμε οτι μπορουσαμε για να χάσουμε, αλλα οι αλλοι δεν ηθελαν να κερδισουν. Παπαπέτρου σε πολυ ανοδικη τροχιά, δεν ξερω τι θα γινει με το Τζόνσον. Θα ηθελα να δω το Βοβορα να βγαζει τη χρονιά.

Η Εφες ζοριστηκε πάρα πολύ με τη Βιλερμπαν που στο 4ο δεκάλεπτο πέρασε και μπροστά. Έλειπε ο Ντανστον και περίμενα πως θα κυριαρχούσε ο Γεκιρι, ο οποίος όμως στο δεύτερο δεν πήρε μπάλες (αλάνθαστος στο πρώτο ημίχρονο) και δικαίως εκνευρίστηκε.

Το είδος του μπάσκετ που παίζει η Χιμκι την καθιστά ομάδα έδρας, από τις κλασικές.

Aν ήμουν ο Μεσινα, θα με ανησυχούσε ο Μακ. Ειναι πολυ καλύτερη η Αρμάνι όταν δεν παιζει αυτος. Ειδικα τωρα που γυρισε ο Νεντοβιτς. Αυτος ο Γκουνταιτις γυαλινος εχει αποδειχθεί. Κριμα, μια πληρη Μιλανο δε θα δούμε ποτε;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Επιστροφη Πιτινο στον Παναθηναϊκο! Εαν μπορεσει να παρει το μαξιμουμ απο τους Αμερικανους, ευελπιστω να δουμε αλλη ομαδα απο τα Χριστουγεννα και μετα.

http://www.gazzetta.gr/basketball/b...-vrethike-i-formoyla-gia-tin-epistrofi-pitino
Μηπως τα ειχε ολα σχεδιασμενα ο Τρακης (λεω εγω τωρα ο δικηγορος του διαβολου) και σου λέει κατσε να αφησω τον Πιτινο να ξεμπλεξει με τις δικαστικες του υποθεσεις, ας παρω τον Πεδουλακη και ας μην δεσμευτω με κανεναν αλλο και να τον φερω παλι σαν Θεό;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom