Basketball

arabickostas

Member
Μηνύματα
467
Likes
1.528
Εντελως όμως. Παρόλα αυτά το επίσημο Ιταλικό κράτος δεν έχει αναστείλει κάθε αθλητική δραστηριότητα? Πως γίνεται η Ευρωλίγκα, ένας αγώνας μπάσκετ δλδ, να εξαιρείται? Σε οποιοδήποτε σπορ το εκάστοτε κράτος έχει το δικαίωμα να απαγορεύσει οτιδήποτε για λόγους ασφαλείας, δημόσιας υγείας κτλ . Εδώ? Επίσης επισημαίνω ότι η ΕL δεν είναι FIBA για να υπάρχουν πιθανές συνέπειες πχ για το ιταλικό μπάσκετ σε ομαδικό η εθνικό επίπεδο για πιθανή ακύρωση αγωνα.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα

arabickostas

Member
Μηνύματα
467
Likes
1.528
http://www.sport-fm.gr/article/bask...lumpiakou-an-taksidepsoun-stin-italia/4046470

Για να δεις το παράδοξο.
Ειναι διεθνής διοργάνωση και δεν αποφασίζει η κυβερνηση, όπως και στο ποδόσφαιρο για το Ολυμπιακός Γουλβς Ττελική απόφαση πήρε η ΟΥΕΦΑ
Αν δεν κάνω λάθος παρότι η ΟΥΕΦΑ πήρε την απόφαση, έχω την εντύπωση ότι το πράττει με τη σύμφωνη γνώμη του ελληνικού κράτους. Θέλω να πω ότι αν συνετρεχαν πολύ σοβαροί λόγοι, δεν μπορεί κανείς να παρακάμψει το επίσημο κράτος αφού από αυτό εξαρτώνται τα πάντα, μέτρα ασφαλείας, αστυνόμευση κτλ κτλ . Άλλο το ότι πάντα αποφασίζειη ΟΥΕΦΑ για να μην υπάρξουν κυρώσεις....
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Η ΟΥΕΦΑ απάντησε κελκλεισμένων σεβόμενη την απόφαση της ελληνικής κυβέρνσησης, ο Μπερτομέου τους έγραψε στα παλιά του τα παπούτσια όλους
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.493
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δεν το έγραψε τελικά κανένα άλλο site, από όσα μπαίνω προφανώς. Δεν επαληθευτηκε.. Άρα fake news
Καταρχήν το έγραψε η ίδια η εφημερίδα του προέδρου ότι πήγε και τους είπε ότι θα τους αφαιρεθεί ένα μηνιάτικο. Σε μια γελοία προσπάθεια νομιμοποίησης είπαν ότι πήγε και με 2 δικηγόρους, μπουχαχα. Μετά ανέλαβε η Πραβδα:

https://www.sdna.gr/mpasket/700006_delete-toy-giannakopoyloy-kai-i-omilia-toy-rik
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Καταρχήν το έγραψε η ίδια η εφημερίδα του προέδρου ότι πήγε και τους είπε ότι θα τους αφαιρεθεί ένα μηνιάτικο. Σε μια γελοία προσπάθεια νομιμοποίησης είπαν ότι πήγε και με 2 δικηγόρους, μπουχαχα. Μετά ανέλαβε η Πραβδα:

https://www.sdna.gr/mpasket/700006_delete-toy-giannakopoyloy-kai-i-omilia-toy-rik
ότι δεν το βρήκα σε άλλο site είναι γεγονός, ότι είναι σε κόντρα με τον όμιλο 24 είναι επίσης γεγονός άρα βγαίνει αβίαστα το συμπέρασμα ότι ήταν fake news.Αν και το spor24 δεν μας έχει συνηθίσει σε τέτοιες τακτικές, ήταν όμως και ανυπόγραφο.
Τώρα αν όντως συνέβη , τι να πω? Πιθανότατα γνωρίζεις παραπάνω πράγματα, πάντως ούτε στο link του sdna που δίνεις γράφει κάτι τέτοιο, ούτε στα πρωτοσέλιδα της Πράσινης(αν υπάρχει μέσα δεν την αγοράζω και δεν γνωρίζω)

Άλλο θέμα. Με τον Παππά τι γίνεται? Ακούγεται ότι δεν πάει σε καμιά προαιρετική προπόνηση, ότι είχε αργήσει σε πρωινές προπονήσεις, ότι έκανε like σε αρνητικά σχόλια φιλάθλου προς τον Πιτίνο. Ισχύει άραγε κάτι από αυτά ή ραδιοαρβύλα? Δεν έχει παίξει τίποτα από τότε που ανανέωσε το συμβόλαιό του, είχε και τους τραυματισμούς όμως. Με βάση την εικόνα του στο γήπεδο απορώ γιατί το οακα τον εκθειάζει και τον επευφημεί κάθε φορά που πατάει παρκέ.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
87754956_194741905136996_3953045628170272768_n.png

εδώ φαίνονται τα λάικ του. Τώρα αλήθεια ψέμματα δεν ξέρω, αλλά δεν θα μου κάνει καθόλου εντύπωση.
Το Οακα τον αποθεώνει γιατί τόσα ξέρει. Το σανό πουλάει. Και υπάρχει κόσμος που αγοράζει. Στην πολιτική, στον αθλητισμό, σε όλα.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
View attachment 300559
εδώ φαίνονται τα λάικ του. Τώρα αλήθεια ψέμματα δεν ξέρω, αλλά δεν θα μου κάνει καθόλου εντύπωση.
Το Οακα τον αποθεώνει γιατί τόσα ξέρει. Το σανό πουλάει. Και υπάρχει κόσμος που αγοράζει. Στην πολιτική, στον αθλητισμό, σε όλα.
τα like όμως είναι χρονικά μετά τον αποκλεισμό του από την ομάδα, οπότε δεν είναι η πηγή του κακού.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.493
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
ούτε στα πρωτοσέλιδα της Πράσινης(αν υπάρχει μέσα δεν την αγοράζω και δεν γνωρίζω)

Το είδα με τα μάτια μου στο περίπτερο. Εξώφυλλο κιόλας.

, ότι έκανε like σε αρνητικά σχόλια φιλάθλου προς τον Πιτίνο

Αυτό το είδα κι εγώ σε γνωστό φόρουμ.

. Με βάση την εικόνα του στο γήπεδο απορώ γιατί το οακα τον εκθειάζει και τον επευφημεί κάθε φορά που πατάει παρκέ.

Καλά εδώ απογειώνουν το Νέστορα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.151
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom