Basketball

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Εγώ να ξαναπώ ότι είναι μεγάλη επιτυχία του Πάο (ειδικά με αυτό το ρόστερ) που μετά από τόσες αγωνιστικές παραμένει 6ος. Και αυτό γιατί η πρώτη 5άδα (ρεαλ, μπαρτσα, μακάμπι, τσσκα, εφές) προφανώς δεν παίζεται, τουλάχιστον από Πάο. Εγώ είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με τα αποτελέσματα. Το γεγονός ότι είναι μπροστά από Μπάγερν, Μπασκόνια, Αρμάνι, Φενέρ, Χίμκι, Ζαλγκίρις, Ολυμπιακό (αυτό για εσωτερική κατανάλωση) είναι σούπερ. Μπροστά δλδ από ομάδες είτε πολύ πιο ακριβές, είτε ομάδες με κορυφαίους κόουτς, είτε και τα δύο μαζί. Τα αποτελέσματα αυτά, αν υπολογίσει κανείς τις ΠΟΛΛΕΣ αδυναμίες της ομάδας είναι έκπληξη. Χειρότερα τα περίμενα.

Τώρα για το θέμα του Ουάιλι. Με προβληματίζει και μένα. Η μόνη εξήγηση που έχω είναι η εξής.

Ο Ουάιλι είτε 4 θα παίξει είτε 5. Στο 5 ίσως είναι ο πιο αδύναμος στο αμυντικό ριμπάουντ από ολόκληρη την φροντλάιν (σκληρή μάχη με Ίαν εδώ). Όποτε έχει παίξει εκεί γίνεται πάρτυ (καλά και πότε δεν γίνεται). Αν αυτό συνδυαστεί με 4άρι τον Τόμας (βασικότατο 4άρι και λογικό) δεν θα βρει ο παπάς να θάψει. Να συνδυαστεί με Μήτογλου στο 4 δεν έχει νόημα, μιας και ο Ντίνος είναι πιο πολύ 5 όπως φαίνεται σιγά σιγά (και συμφωνώ με αυτό). Με λίγα λόγια δε βλέπω συνδυασμό στους ψηλούς με Ουάιλι στο 5 και να μην γίνει πίσω το Ελ Αλαμέιν. Οπότε το 5 πάει περίπατο....
Όσον αφορά το 4. Τα προηγμένα στατιστικά δείχνουν ότι το καλύτερο δίδυμο για ριμπ είναι Μήτογλου - Ούαιλι (περιέργως). Οπότε ίσως να ήταν μια σκέψη. Αυτό όμως κουτουλάει πάνω στον Τόμας ο οποίος είναι και το καλύτερο 4αρι της ομάδας. Αν λοιπόν ο Ουάιλι πάρει αρκετά λεπτά στο 4, χάνεις πάαααρα πολύ στο θέμα του σουτ, (το οποίο σουτ αποτελεί ένα από τα μεγάλα όπλα της ομάδας φέτος) μιας και ο συμπαθής Ουάιλι δε σουτάρει ούτε από τα 4 μέτρα... Το να μετακινήσεις τον Τόμας στο 3 κουτουλάει πάνω στον Παπαπέτρου που πάει για σεζόν καριέρας. Οπότε αν δεν σταθεροποιηθεί ο Μήτογλου στο σουτ (που από το κολέγιο λένε ότι έχει) βρίσκεσαι με 3 παίχτες στην πεντάδα (ψηλοί+Νικ) που δεν σουτάρουν. Πράγμα απαγορευτικό για τη φετινή ομάδα.


Στα παραπάνω σχήματα θα μπορούσε να παίξει κάποιο ρόλο ο Τζόνσον, αλλά εδώ ψάχνουμε για λύσεις όχι για τουρίστες.

Το πράγμα δεν είναι τόσο απλό. Ο Ουάιλι έχει δείξει όντως στοιχεία, επιθετικά ριμπ, τρέχει σε αιφνιδιασμό, πολύ ενέργεια, αλλά στο υπάρχον ρόστερ κάπου δεν κολλάει. Παρόλα αυτά θεωρώ ότι έχει μέλλον και μεγάλα περιθώρια βελτίωσης σαν παίχτης.

Στο συγκεκριμένο ματς δεν χρειάζεται να είσαι γκουρού. Η Ρεάλ το πήρε σβηστά απέναντι στους βασικούς σου. Ο κάθε Μπέντιλ και ο κάθε Ουάιλι αν παίζανε παραπάνω και βάζανε πια πίεση στη Ρεάλ (ούτε καν λέω εγώ), πολύ απλά οι Ισπανοί ιιιίσως χρειαζόταν να πατήσουν λίγο γκάζι.
Ο Σαλάχ (που δεν έπαιξε) είναι 10 φορές καλύτερος από τον καλύτερο ψηλό του Πάο. Εντάξει, καλές οι τακτικές αλλά εδώ θέλουμε μάγο, όχι κόουτς.

Τώρα ποιος διάλεξε τον Ουόλι, εδώ η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά. Ο Τράκης? Ο Πιτίνο? Ο Πεδουλάκης? Στον επέβαλλε η Όκταγκον? Να βάλω τις φωνές ή όχι ακόμα? Κάθε σοβαρή ανάλυση πάει περίπατο για μένα όταν μιλάμε για τέτοιου επιπέδου σχεδιασμό. Χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί τη μάνα. Τι μάγος που είπα νωρίτερα, ψυχίατρο θέλει κάποιος για να βγάλει άκρη σε αυτή την ομάδα.

Υ.Γ. Να θυμίσω κάπου εδώ ότι την προηγούμενη φορά που έπεσε το μπάτζετ στον Πάο (εποχές Σπόρτινγκ), στον πάγκο μπορεί να κάθονταν ο κορυφαίος, αλλά οι σφαλιάρες πήγαιναν σύννεφο. Αυτό για να καταλάβουμε ότι ο κόουτς παίζει τεράστιο ρόλο, αλλά δε βάζει και την μπάλα στο καλάθι.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
@Yorgos εννοώ ότι ομάδες με ιστορία στην διοργάνωση και βάρος φανέλας είναι αγωνιστικά πολύ κατώτερες όπως Φενέρ Λαμποραλ Ολυμπιακός. Ακόμη και η Ζαλγκιρις έχει τον Σάρας αλλά το χειρότερο ροστερ. Η Φενέρ είναι εκεί που είναι γιατί σίγουρα έχει εσωτερικά προβλήματα αλλά δεν πολυβγαινουν λόγω Ζοτς. Σημερα γλίτωσε νέο κάζο στην παράταση. Η Αρμανι έχει Μεσινα κλπ αλλά δεν έχει βάρος βέβαια σε στο βδομάδες έχει τον ΠΑΟ στο Μιλάνο και αν τον κερδίσει έχει πιθανότητες να τον προσπεράσει. Βιλερμπαν Μπάγερν Χιμκι χρυσές και άγιες αλλά επισηςδεν έχουν βάρος.
Για να καταλήξω πριν από λίγα χρόνια ο ΠΑΟ με αυτό το ροστερ και προπονητή θα είχε ταβάνι την 8η θέση

ΥΓ το ματς του Ολυμπιακό έχει ένα και μόνο ενδιαφέρον. Αν ο τεράστιος Σπανούλης βάλει 12 πόντους και γίνει πρώτος σκόρερ στην διοργάνωση παρουσία του μέχρι σήμερα πρώτου και επισης τεράστιου παίκτη Ναβαρο.
Μακάρι να τα καταφέρει.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.118
Ουαιλι και Mητογλου 15 λεπτά μαζί νομίζω θα μπορούσαν να τα έχουν. Δεν βγαίνει εκτός ρυθμού έτσι το βασικό τεσσάρι (Τόμας). Στην άμυνα 5 ο Μήτογλου και 4 ο Ουαιλι ενώ στην επίθεση 4 Μήτογλου 5 Ουαιλι. Έτσι και σουτ έχεις απέξω και στην άμυνα μεγάλο κορμί στο 5.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Ε όχι η Φενέρ δε γλίτωσε. Νέα αυτοκτονία. Από 96 89 έχασε 98 100 από τη Βαλένθια
 

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.118
Ε όχι η Φενέρ δε γλίτωσε. Νέα αυτοκτονία. Από 96 89 έχασε 98 100 από τη Βαλένθια
και εκεί που έλεγα Gastone o zelico και το άλλαξα στο 96-89 ένα λεπτό πριν την λήξη περίπου...ψάχνοντας τα στατιστικά βλέπω έκπληκτος ότι έχασε...
Τα αναλυτικά ατομικά - ομαδικά στατιστικά για τους εν εξελίξει αγώνες από που τα βλέπετε?
από το euroleague.net για κάποιο λόγο εδώ και 2-3 αγωνιστικές δεν μου δείχνει, κατέβασα και την εφαρμογή από playstore της euroleague αλλά το κρεοπωλείο της γειτονιάς μου έχει καλύτερη...
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
Περί Ευρωλίγκας 27/12/2019:
Στα τέσσερα ματς περιμένεις να σπάσει ένα το πολύ δύο φαβορί. Σήμερα έσπασαν τρία, εκτός από το ακλόνητο (Μπαρτσελόνα).
1. Η Ζενίτ έχασε (όχι στην Αγία Πετρούπολη), αλλά στο Καζάν από τον Ερυθρό Αστέρα (58-65). Απόδοση 2,45.
2. Φενέρ-Βαλένθια 98-100, στην παράταση. Μεγάλο ματς. Ο κατήφορος της Φενέρ συνεχίζεται. Απόδοση 3,70. Ο Ζοτς έπαιξε με πολύ κλειστό σχήμα, το οποίο κάποια στιγμή έσκασε.
3. Μπάγερν-Ζαλγκίρις 73-98. Μεγάλη έκπληξη για εμένα. Η Ζαλγκίρις θύμισε την περσινή καλή ομάδα. Απόδοση 3,15.
4. Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός 90-80. Ματς κακό. Ο Ολυμπιακός έκανε αξιοπρεπή ήττα, αλλά δυστυχώς με τα ίδια λάθη.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Η Φενέρ φέτος χάνει με όλους τους πιθανούς τρόπους.
 

tkaramp

Member
Μηνύματα
160
Likes
1.205
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Νομίζω ότι και οι τελευταίοι αισιόδοξοι πείστηκαν για το ταβάνι του Πανααθηναϊκού. Απλώς το μη αναμενομενο στραπάτσο της Φενέρ έχει ανεβασει ένα σκαλοπάτι αυτό αν και νομίζω ότι δύσκολα θα μείνει μέχρι τέλους εκεί.
Η Βιλερμπαν είναι η ομάδα αποκάλυψη της φετινής Ευρωλιγκα αλλά αυτό μάλλον μαρτυρά και το χαμηλό αγωνιστικό επίπεδο της διοργάνωσης
Νομίζω ότι είσαι υπερβολικός. Σε κανένα σημείο της σεζον δεν νομίζω ότι πίστευαν οι περισσότεροι, ότι ο Παναθηναικός είναι όμαδα που θα τερματίσει στην πρώτη πεντάδα. Το αντίθετο μάλιστα. Τιμολογιακά υπάρχει μια πολύ διακριτή γραμμή ανάμεσα στο ρόστερ του Παναθηναικού και των 8 πιο ακριβών ομάδων της διοργάνωσης και πριν την έναρξη οι περισσότεροι λέγαμε ότι πάμε να χτυπήσουμε 7η, 8η θέση. Τώρα τελειώνει ο πρώτος γύρος δηλαδή ένα ικανοποιήτικό κομμάτι αγώνων και ότι και να γίνει έστω με ισοβαθμία θα είμαστε στην 6η θέση η οποία με την υπάρχουσα κατάσταση στο ρόστερ και τα στοιχήματα που δεν βγήκαν (όπως ήταν μάλλον αναμενομένο) ξύνει ίσως και διαπερνα το ταβάνι της ομάδας. Είχε μάλιστα την ευκαιρία λόγω τραυματισμών της μακάμπι να την κερδίσεις και να ελπίζεις ότι θα κλέψεις και καμιά θέση παραπάνω (ληστεία θα ήταν για το τωρινό μας ρόστερ). Έχουμε παίξει 5 παιχνίδια στην κόψη του ξυραφιού και έχουμε πάρει τα 2 (μεταξύ αυτών και το ματς με την φενέρ) δεν μας λες και τυχερούς.

Μιλάμε για μία ομάδα που παίζει με 3 γκαρντ, 1 τριάρι και ιδιαίτερα αναιμική front line. Για να πάει καλύτερα έπρεπε να βγουν λαυράκια τουλαχιστον 2 από τους μπεντιλ, γουαιλι και μπράουν και να είναι στοιχειωδώς σοβαρός ο Τζόνσον. Δεν έκατσε όπως ήταν και το πιθανότερο.

Τέλος πάντων, εγώ αναρρωτιέμαι σε τι θέση θα πάρει παίχτη κάποια στιγμή, γιατί έναν θα πάρει σίγουρα. Ποιοτικά βγάζει μεγαλύτερο μάτι η έλλειψη 5αριου αλλά ποσοτικά η κατάσταση στα γκαρντ είναι τραγική. Δεν μπορούμε να πάμε όλη την διοργάνωση με 3 παίχτες εκ των οποίων οι 2 έχουν μέγαλο θέμα τόσο στην ομαδική όσο και στην ατομική άμυνα.

// Δεν είχα δει την απάντηση του @James. Συμφωνώ προφανώς.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Νομίζω ότι είσαι υπερβολικός. Σε κανένα σημείο της σεζον δεν νομίζω ότι πίστευαν οι περισσότεροι, ότι ο Παναθηναικός είναι όμαδα που θα τερματίσει στην πρώτη πεντάδα. Το αντίθετο μάλιστα. Τιμολογιακά υπάρχει μια πολύ διακριτή γραμμή ανάμεσα στο ρόστερ του Παναθηναικού και των 8 πιο ακριβών ομάδων της διοργάνωσης και πριν την έναρξη οι περισσότεροι λέγαμε ότι πάμε να χτυπήσουμε 7η, 8η θέση. Τώρα τελειώνει ο πρώτος γύρος δηλαδή ένα ικανοποιήτικό κομμάτι αγώνων και ότι και να γίνει έστω με ισοβαθμία θα είμαστε στην 6η θέση η οποία με την υπάρχουσα κατάσταση στο ρόστερ και τα στοιχήματα που δεν βγήκαν (όπως ήταν μάλλον αναμενομένο) ξύνει ίσως και διαπερνα το ταβάνι της ομάδας. Είχε μάλιστα την ευκαιρία λόγω τραυματισμών της μακάμπι να την κερδίσεις και να ελπίζεις ότι θα κλέψεις και καμιά θέση παραπάνω (ληστεία θα ήταν για το τωρινό μας ρόστερ). Έχουμε παίξει 5 παιχνίδια στην κόψη του ξυραφιού και έχουμε πάρει τα 2 (μεταξύ αυτών και το ματς με την φενέρ) δεν μας λες και τυχερούς.

Μιλάμε για μία ομάδα που παίζει με 3 γκαρντ, 1 τριάρι και ιδιαίτερα αναιμική front line. Για να πάει καλύτερα έπρεπε να βγουν λαυράκια τουλαχιστον 2 από τους μπεντιλ, γουαιλι και μπράουν και να είναι στοιχειωδώς σοβαρός ο Τζόνσον. Δεν έκατσε όπως ήταν και το πιθανότερο.

Τέλος πάντων, εγώ αναρρωτιέμαι σε τι θέση θα πάρει παίχτη κάποια στιγμή, γιατί έναν θα πάρει σίγουρα. Ποιοτικά βγάζει μεγαλύτερο μάτι η έλλειψη 5αριου αλλά ποσοτικά η κατάσταση στα γκαρντ είναι τραγική. Δεν μπορούμε να πάμε όλη την διοργάνωση με 3 παίχτες εκ των οποίων οι 2 έχουν μέγαλο θέμα τόσο στην ομαδική όσο και στην ατομική άμυνα.

// Δεν είχα δει την απάντηση του @James. Συμφωνώ προφανώς.
Προσωπικά γνωρίζω πολλούς Παναθηναικους με αντίθετη άποψη. Ιδίως η έλευση Πιτινο έφερε υπέρμετρη αισιοδοξία και μου έλεγαν για τετράδα και f4
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Προσωπικά γνωρίζω πολλούς Παναθηναικους με αντίθετη άποψη. Ιδίως η έλευση Πιτινο έφερε υπέρμετρη αισιοδοξία και μου έλεγαν για τετράδα και f4
Ε καλά, πανηγυρτζηδες έχουν όλες οι ομάδες, αλλά οι περισσότεροι που καταλαβαίνουν από μπάσκετ έβλεπαν.

Η ομάδα είναι εκεί που την περιμέναμε, με τις γνωστές αδυναμίες και τα γνωστά δυνατά της σημεία. Αν ήθελε η διοίκηση να είναι ειλικρινής έπρεπε να πει ότι πήραμε ένα παίκτη επειδή ήταν χρόνιο απωθημένο της, έναν που δεν καταλάβαμε γιατί (Ουαιλι) και στο 5 συνειδητά πάμε να δώσουμε χρόνο σε έναν 22χρονο που έχει τη δεύτερη ευκαιρία της ζωής του και παρότι δε σαβουρωνει τόσες πίτσες όσες στην πρώτη, έχει δείξει μηδαμινή πρόοδο. Ο Καρύδας έγραψε ότι και ο Τζόνσον "επιλογή με συγκατάθεση Πιτινο ηταν", αν και δεν μπορώ να πω κάτι γι αυτό, όταν βρίσκεις τέτοιο παίκτη με τέτοιο βιογραφικό στα 800, τον παίρνεις κι ελπίζεις ότι θα βγει, αλλά αφού δεν έχει ξαναπαίξει Ευρώπη, δεν μπορείς να ξέρεις.

Τώρα οι Μπεντιλ και Μπράουν αποκτήθηκαν καθαρά γιατί το κόστος τους είναι συνολικά κάτω από τα μισά του Βουγιουκα και δεν έχουν απαιτήσεις να παίξουν, ο δε Ραις στα λεφτά του ήταν μεγάλο upgrade σε σχέση με το Λέκα, που με χρόνο και χώρο στη Ζαλγκιρις δείχνει ότι δεν μπορεί παραπάνω.

Για τη γύμνια στα γκαρντ να θυμίσω ότι ο Παππάς παίρνει 800 από βίτσιο της διοίκησης (τον είχε απορρίψει ο Πασκουαλ, πηγε στη ΒΙΑΝΕΞ για να χαιρετήσει και του προσεφερε το συμβόλαιο της ζωης του ο Τρακης, συμφωνα με τον ιδιο τον Παππά) και ότι ο Αθήναιου μας κουτσαθηκε νωρίς.

Όλα ρα δέχομαι, αλλά η κριτική στον Καλάθη είναι απαράδεκτη. Έναν παίκτη πρώτης γραμμής έχουμε, που είναι σε φανταστική σαιζόν κι έχει μια γνωστή αδυναμία, αχαριστία να του τη χρεωνουμε σε κάθε ματς, ειδικά όταν παίζουμε με έναν προσανατολισμό... κάπως. Και είναι και βιονικο το παιδί, φτου μην τον ματιασουμε. Αν σε κάποιους φαίνονται πολλά τα 2,3 του Καλάθη, τότε τα 1,75 του Φριντετ είναι πεταμένα. Αμερικανό σκόρερ σε αυτά τα λεφτά βρίσκεις εύκολα και χωρίς τόσες αδυναμίες. Δε λέω να βρεις λαυράκι τύπου Λορέντζο Μπράουν στα 400, λέω ότι παίρνεις ένα Ουιλμπεκιν που ξέρεις τι μπορεί να κάνει, εναν Μισιτς η εναν Χιγγινς αν δεν κραταγες τον Παππά. Και πάλι καλά, ο Μέσο να έφερε κοτζάμ Σελβιν Μακ με 2,1 και τον έχει να κάνει τον κουνοπετσετα, δεν προσαρμοστηκε το παιδί.

Από τον Πιτινο δεν έχω απαιτήσεις. Καλός στην ψυχολογία και στο μάρκετινγκ, για κοουτσαρισμα απέναντι σε ανθρώπους με επίπεδο Ευρωλίγκας δεν μπορεί να σταθεί. Αλλά και να μπορούσε, τα κουκιά αυτής της ομάδας είναι μετρημένα. Ευτυχώς που σε σχέση με τα κουκιά των άλλων δεν έχουμε τραυματισμούς. Επιμένω πως αν είναι να επενδύσουμε σε κάποιον τα 15-22 λεπτά μας, θα έπρεπε να είναι ο Μητογλου κι όχι ο Παπαγιάννης. Δεν είναι μόνο η μεγαλύτερη δυναμική, είναι και ότι λύνει και περισσότερα από τα υπάρχοντα προβλήματα. Τώρα άμα έχει πέσει γραμμή από τη διοίκηση, που αυτό γίνεται, Ε δε μας φταίει ο Πιτινο.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Προφανώς και ξέχασα να αναφέρω, το αναφέρουν όμως σωστά άλλοι, ότι μέσα στον τοπ επιπέδου σχεδιασμό που περιλαμβάνει ταυτόχρονα μεταγραφές από Πεδουλάκη, μεταγραφές από Πιτίνο, μεταγραφές από πρόεδρα, μεταγραφές από γραφείο -έλα μωρέ έχουμε καλή συνεργασία πάρε και αυτόν καλός είναι- έχει ΚΑΙ υποχρεωτική ανάπτυξη πρότζεκτ το μενού. Όλα μαζί σε ένα, νοικοκυρεμένα που λέει και μια διαφήμιση κάρτας, τράπεζας (κάτι τέτοιο). Μόνο που το μόνο σωστό είναι το "όλα σε ένα" γιατί το "νοικοκυρεμένα" είναι από το χωριό, προφανώς δεν το ξέρουμε.

Ουαιλι και Mητογλου 15 λεπτά μαζί νομίζω θα μπορούσαν να τα έχουν. Δεν βγαίνει εκτός ρυθμού έτσι το βασικό τεσσάρι (Τόμας). Στην άμυνα 5 ο Μήτογλου και 4 ο Ουαιλι ενώ στην επίθεση 4 Μήτογλου 5 Ουαιλι. Έτσι και σουτ έχεις απέξω και στην άμυνα μεγάλο κορμί στο 5.
Προφανώς και είναι η κάπως πιο νορμάλ ιδέα αλλά: ο Ντίνος δεν έχει δείξει ότι μπορεί να απειλήσει από μακριά σταθερά (πχ Ντούμπλιεβιτς) και χάνεις πολύ στο σουτ από μακριά με Ουόλι όπου και να παίξει. Επίσης ο Ουίλι δεν είναι δα και ο κορυφαίος στο ποστ παιχνίδι.
Γενικά κάτι δίνεις κάτι παίρνεις στο μπάσκετ, αποφασίζεις πιο είναι το λιγότερο κακό όταν έχεις μέτριο ρόστερ και πορεύεσαι. Γενικά δε διαφωνώ να παίρνει μερικά λεπτά παραπάνω στο 4 ο Ουόλι αλλά με Μήτογλου πάντα στο 5, όπου και πρέπει να επιμείνει ο Πάο.
Απλά δε πιστεύω ότι αυτό θα λύσει το πρόβλημα στη ρακέτα που θυμίζει εποχές που είχε φύγει ο Βράνκοβιτς (μέχρι να εμφανιστεί ο Ράτζα βέβαια).
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Προφανώς και ξέχασα να αναφέρω, το αναφέρουν όμως σωστά άλλοι, ότι μέσα στον τοπ επιπέδου σχεδιασμό που περιλαμβάνει ταυτόχρονα μεταγραφές από Πεδουλάκη, μεταγραφές από Πιτίνο, μεταγραφές από πρόεδρα, μεταγραφές από γραφείο -έλα μωρέ έχουμε καλή συνεργασία πάρε και αυτόν καλός είναι- έχει ΚΑΙ υποχρεωτική ανάπτυξη πρότζεκτ το μενού. Όλα μαζί σε ένα, νοικοκυρεμένα που λέει και μια διαφήμιση κάρτας, τράπεζας (κάτι τέτοιο). Μόνο που το μόνο σωστό είναι το "όλα σε ένα" γιατί το "νοικοκυρεμένα" είναι από το χωριό, προφανώς δεν το ξέρουμε.



Προφανώς και είναι η κάπως πιο νορμάλ ιδέα αλλά: ο Ντίνος δεν έχει δείξει ότι μπορεί να απειλήσει από μακριά σταθερά (πχ Ντούμπλιεβιτς) και χάνεις πολύ στο σουτ από μακριά με Ουόλι όπου και να παίξει. Επίσης ο Ουίλι δεν είναι δα και ο κορυφαίος στο ποστ παιχνίδι.
Γενικά κάτι δίνεις κάτι παίρνεις στο μπάσκετ, αποφασίζεις πιο είναι το λιγότερο κακό όταν έχεις μέτριο ρόστερ και πορεύεσαι. Γενικά δε διαφωνώ να παίρνει μερικά λεπτά παραπάνω στο 4 ο Ουόλι αλλά με Μήτογλου πάντα στο 5, όπου και πρέπει να επιμείνει ο Πάο.
Απλά δε πιστεύω ότι αυτό θα λύσει το πρόβλημα στη ρακέτα που θυμίζει εποχές που είχε φύγει ο Βράνκοβιτς (μέχρι να εμφανιστεί ο Ράτζα βέβαια).
Θυμήθηκα το Νουοσου και συγκινήθηκα...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.740
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom