Basketball

Triplover

Member
Μηνύματα
1.179
Likes
4.018
Έτσι είναι τα Φάιναλ φορ. Κρίνονται στις λεπτομέρειες. Το να βάλει ο Γιουλ το τελευταίο καλάθι είναι τύχη, μόνο αν ξεκίνησε κάποιος να παρακολουθεί μπάσκετ φέτος. Ο ΟΣΦΠ στα τελευταία 2,5 λεπτά δεν έβαλε καλάθι. Έχασε δύο φορές τη μπάλα και ήταν τυχερός γιατί οι αντίπαλοι έκαναν κακές επιλογές. Η Ρεάλ είχε την ιδιοφυία του πικ εν ρόλ, τον ηγέτη Γιουλ και τον ψυχρό Κοζέρ. Ο ΟΣΦΠ είχε μόνο έναν παίκτη, ο οποίος έχασε το σουτ.
Κάποιοι κατηγόρησαν τον Μπαρτζώκα γιατί δεν έκανε φάουλ. Μα πού να κάνεις φάουλ, όταν οι άλλοι είναι τόσοι έμπειροι και εσύ δεν μπορείς να βάλεις επί 2,5 λεπτά καλάθι;
Τέλος, σε αυτό το τουρνουά απέτυχε για άλλη μια φορά η Μπαρτσελόνα (στέλνοντάς με στον κουβά). Θεωρώ ότι ο Σάρας θα πρέπει να περιμένει κάμποσα χρόνια για να ξαναπάρει ευκαιρία σε μεγάλη ομάδα. Λίγος.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
757
Likes
1.113
Έτσι είναι τα Φάιναλ φορ. Κρίνονται στις λεπτομέρειες. Το να βάλει ο Γιουλ το τελευταίο καλάθι είναι τύχη, μόνο αν ξεκίνησε κάποιος να παρακολουθεί μπάσκετ φέτος. Ο ΟΣΦΠ στα τελευταία 2,5 λεπτά δεν έβαλε καλάθι. Έχασε δύο φορές τη μπάλα και ήταν τυχερός γιατί οι αντίπαλοι έκαναν κακές επιλογές. Η Ρεάλ είχε την ιδιοφυία του πικ εν ρόλ, τον ηγέτη Γιουλ και τον ψυχρό Κοζέρ. Ο ΟΣΦΠ είχε μόνο έναν παίκτη, ο οποίος έχασε το σουτ.
Κάποιοι κατηγόρησαν τον Μπαρτζώκα γιατί δεν έκανε φάουλ. Μα πού να κάνεις φάουλ, όταν οι άλλοι είναι τόσοι έμπειροι και εσύ δεν μπορείς να βάλεις επί 2,5 λεπτά καλάθι;
Τέλος, σε αυτό το τουρνουά απέτυχε για άλλη μια φορά η Μπαρτσελόνα (στέλνοντάς με στον κουβά). Θεωρώ ότι ο Σάρας θα πρέπει να περιμένει κάμποσα χρόνια για να ξαναπάρει ευκαιρία σε μεγάλη ομάδα. Λίγος.
Συμφωνώ αρκετά με όσα γράφεις...Είναι η συμπάθεια μου ο Σάρας αλλά πραγματικά απογοητεύει 2 χρόνια στην Μπαρτσελόνα
Πιο λίγος ο Μίροτιτς ή ο Σάρας? Λίγος σε μεγαλύτερο βάθος χρόνου στους σημαντικούς αγώνες ο Μαυροβούνιος
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.589
Likes
9.719
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Η σύγκριση στο τέλος προφανώς είναι ΟΣΦΠ ΠΑΟ .. διαφωνώ κάθετα. Ο ΠΑΟ πήρε 2 στην Ελλάδα, και γενικά θέλεις και λίγη τύχη που αν βγάλουμε το 2012, ο Ολυμπιακός δεν έχει καθόλου δυστυχώς..
Ο Ολυμπιακός δεν έπαιζε εντος Ελλάδας το 2000 ή το 2007; Ή ο Παναθηναϊκός εκείνων των 2 χρόνων πιστεύεις είχε πρόβλημα να το πάρει οπουδήποτε αλλού; Το απέδειξε και το 2002 και το 2011 που απέκλεισε τη Μπαρτσελόνα με μειονέκτημα έδρας με το φαϊναλ φορ να γίνεται στη Βαρκελώνη.

Τα υπόλοιπα για την τύχη τα ακούω βερεσέ. Με εξαίρεση το 94 και χθες, τους υπόλοιπους τελικούς τους έχει χάσει με 15+ πόντους διαφορά, για ποια τύχη μιλάμε;

Είχε πολλές ευκαιρίες χθες να τελειώσει το ματς και δε το έκανε. Και οι δυο πέρυσι έχασαν από την Εφες με πανομοιότυπο τρόπο, η Ρεάλ έμαθε από το περσινό στραπάτσο ενώ ο Ολυμπιακός όχι.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.038
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Γιατί μπαίνετε σε σύγκριση ρε παιδιά Ολυμπιακου Παο
Ο Ολυμπιακός φέτος ήταν εξαιρετικός και έχασε αυτό που του άξιζε στις λεπτομέρειες.
Ήταν επί 39:48 λεπτά μπροστά και το έχασε από ένα σουτ με πολύ καλή άμυνα από έναν παικταρά.
Ίσως να έπρεπε να παιξει όλο το 4ο δεκάλεπτο ο Κάναν ή να του δώσουν την τελευταία επίθεση.
Θυμίστε μου ο κοουτς πήρε μόνο ένα ταιμ άουτ στο 4ο δεκάλεπτο; Βέβαια κέρδισε ένα challenge.
Δεν μπορούμε να πούμε ότι ήταν άτυχος αλλά διαβάζω γενικά υπερβολές περί θείας δικής και δίκαιη επικράτηση Ρεαλ
Δηλαδή αν το σηκώνει ο Ολυμπιακός θα ήταν άδικο.
Η ουσία είναι ότι η ομάδα μου έχασε την μεγαλύτερη Ευκαιρία μετά το τελ α βιβ .
Οκ στην έδρα της Φενερ και της Ρεαλ αλλά φέτος ρεαλιστικά έπρεπε να επιβεβαιώσει την υπέροχη του.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.589
Likes
9.719
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Γιατί μπαίνετε σε σύγκριση ρε παιδιά Ολυμπιακου Παο
Ο Ολυμπιακός φέτος ήταν εξαιρετικός και έχασε αυτό που του άξιζε στις λεπτομέρειες.
Ήταν επί 39:48 λεπτά μπροστά και το έχασε από ένα σουτ με πολύ καλή άμυνα από έναν παικταρά.
Ίσως να έπρεπε να παιξει όλο το 4ο δεκάλεπτο ο Κάναν ή να του δώσουν την τελευταία επίθεση.
Θυμίστε μου ο κοουτς πήρε μόνο ένα ταιμ άουτ στο 4ο δεκάλεπτο; Βέβαια κέρδισε ένα challenge.
Δεν μπορούμε να πούμε ότι ήταν άτυχος αλλά διαβάζω γενικά υπερβολές περί θείας δικής και δίκαιη επικράτηση Ρεαλ
Δηλαδή αν το σηκώνει ο Ολυμπιακός θα ήταν άδικο.
Η ουσία είναι ότι η ομάδα μου έχασε την μεγαλύτερη Ευκαιρία μετά το τελ α βιβ .
Οκ στην έδρα της Φενερ και της Ρεαλ αλλά φέτος ρεαλιστικά έπρεπε να επιβεβαιώσει την υπέροχη του.
Είναι πιο πολύ το "κουβέντα να γίνεται" σχετικά με το legacy των δυο ομάδων δε νομίζω ότι τίθεται σύγκριση με τον Ολυμπιακό των τελευταίων 3 χρόνων που είναι τόσα σκαλοπάτια πιο πάνω από τον Παο σε όλα τα επίπεδα.

Θεία δίκη σε καμία περίπτωση, φάνηκε όμως ότι η Ρεάλ που έπαιζε το τελευταίο 2βδομαδο με το μαχαίρι στα δόντια από το Game 3 με την Παρτίζαν ότι ήταν σε καλύτερη ψυχική ετοιμότητα. Δηλαδή έτσι όπως πήγαινε το ματς από το 35 και μετά σου έδινε την εντύπωση ότι η Ρεάλ κάπως θα καταφέρει να γυρίσει στο ματς και να το πάει στη μια κατοχή.

ΥΓ. Τι ματσαρες βλέπουμε στα φετινά playoffs στο NBA. Πολύ καλύτερα playoffs σε σχέση με πέρυσι, περισσότερα plays και διεισδύσεις και όχι τόσο πολύ εξάρτηση στο τρίποντο.

Δικαιωματικά θα είναι στους τελικούς οι 2 καλύτερες ομάδες των play-offs.
 
Last edited:

maria84

Member
Μηνύματα
90
Likes
42
Μήπως θα μπορούσε όποιος γνωρίζει να με βοηθήσει.Για να κλείσω ηλεκτρονικά εισητήρια για τον αγώνα μπάσκετ παναθηναικός-περιστέρι,μεσω viva μου ζηταει αμκα.Κανενα πρόβλημα μεχρι εδώ.Με λιγο ψάξιμο,γιατί είμαι και άσχετη από αυτά ,ειδα ότι χρειάζεται και κάρτα φιλαθλου.Χωρις αυτή τη καρτα δεν μπαίνω στο γήπεδο;;
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Μήπως θα μπορούσε όποιος γνωρίζει να με βοηθήσει.Για να κλείσω ηλεκτρονικά εισητήρια για τον αγώνα μπάσκετ παναθηναικός-περιστέρι,μεσω viva μου ζηταει αμκα.Κανενα πρόβλημα μεχρι εδώ.Με λιγο ψάξιμο,γιατί είμαι και άσχετη από αυτά ,ειδα ότι χρειάζεται και κάρτα φιλαθλου.Χωρις αυτή τη καρτα δεν μπαίνω στο γήπεδο;;
Την κάρτα φιλάθλου τη χρειάζεσαι για να βγάλεις εισιτήριο, μετά στο γήπεδο δεν στη ζητάει κανένας, εγώ έβγαλα στη φίλη μου εισιτήριο με την κάρτα φιλάθλου ενός φίλου μου. Μπορείς να βρεις κάποιον φίλο σου που έχει κάρτα φιλάθλου και να βάλεις το νούμερο του ώστε να βγάλεις εισιτήριο αρκεί να μην βγάλει κι αυτός για τον ίδιο αγώνα. Τουλάχιστον έτσι ισχύει για του Ολυμπιακού τα ματς. Τα ίδια υποθέτω ισχύουν και για τον Παναθηναϊκό. Αν δεν έχεις κάποιον φίλο τοτε νομίζω πως ναι πρέπει να βγάλεις κάρτα φιλάθλου για να πάρεις εισιτήριο
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.607
Likes
50.231
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μέχρι και την τελευταία φορά που έβγαλα εισιτήριο υπήρχε η επιλογή να δηλώσεις αλλοδαπός, έβαζες διαβατήριο αντί για ΑΜΚΑ και δε σου ζητούσε κάρτα φιλαθλου.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Μέχρι και την τελευταία φορά που έβγαλα εισιτήριο υπήρχε η επιλογή να δηλώσεις αλλοδαπός, έβαζες διαβατήριο αντί για ΑΜΚΑ και δε σου ζητούσε κάρτα φιλαθλου.
Αααα αλήθεια? Κουλ! Εγώ για Γερμανίδα το έκανα αλλά βάλαμε και αριθμό διαβατηρίου και αριθμό κάρτας φιλάθλου σε άλλο όνομα αν θυμάμαι καλά. Θα το ξανακοιτάξω την επόμενη φορά εκτός αν για το ΣΕΦ ισχύουν άλλα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.806
Νεότερο μέλος
xeniagousia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom