Basketball

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.681
Likes
16.566
Να πω και εγω ο ασχετος μπασκετικά οτι καλό θα ηταν να το παρει ελληνική ομάδα και μαλιστα μετα απο ελληνικο τελικό αλλά αν η ΡΕΑΛ ειναι συγκεντρωμενη νομιζω οτι δεν θα αφησει κανενα να απλώσει χερι στο κυπελο..
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
554
Likes
4.109
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Έχω ξεκινήσει και βλέπω και ΝΒΑ από τους 8 και μετά. Πολύ ωραίο ματς το χτεσινό. Σέλτικς- Πέισερς. Στη παράταση κρίθηκε. Σήμερα Μάβερικς- Μινεσότα. Ματσαρα το προβλέπω κι αυτό. Εμένα η αγαπημένη μου ομάδα φέτος είναι οι Πέισερς. Η πιο αδυναμη από τις 4. Αλλά μου αρέσει η προσπάθεια τους. Μου αρέσει ο Χαλιμπαρτον . Πολύ ντελικάτος παίκτης. Και ο Μακ Κονελ. Πολύ μαχητικός παίκτης που παίζει πολύ πάνω από το ταλέντο του. Και τα άλλα παιδιά. Μου αρέσει επίσης που είναι γκαφατζήδες, ταυτίζομαι. Το έχασαν με τους Σέλτικς από πραγματικά απίστευτες γκάφες στις τελευταίες επιθέσεις.Βασικά δεν θέλω να το πάρουν οι Σέλτικς. Παραείναι καλοί . Τόσο που καταντά ξενερωτο. Δεν βρήκαν πουθενά αντίσταση. Στην άλλη σειρά είναι πιο δύσκολα τα προγνωστικά αλλά μάλλον οι Μάβερικς θα πάνε τελικό.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.758
Likes
50.990
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Έχω ξεκινήσει και βλέπω και ΝΒΑ από τους 8 και μετά. Πολύ ωραίο ματς το χτεσινό. Σέλτικς- Πέισερς. Στη παράταση κρίθηκε. Σήμερα Μάβερικς- Μινεσότα. Ματσαρα το προβλέπω κι αυτό. Εμένα η αγαπημένη μου ομάδα φέτος είναι οι Πέισερς. Η πιο αδυναμη από τις 4. Αλλά μου αρέσει η προσπάθεια τους. Μου αρέσει ο Χαλιμπαρτον . Πολύ ντελικάτος παίκτης. Και ο Μακ Κονελ. Πολύ μαχητικός παίκτης που παίζει πολύ πάνω από το ταλέντο του. Και τα άλλα παιδιά. Μου αρέσει επίσης που είναι γκαφατζήδες, ταυτίζομαι. Το έχασαν με τους Σέλτικς από πραγματικά απίστευτες γκάφες στις τελευταίες επιθέσεις.Βασικά δεν θέλω να το πάρουν οι Σέλτικς. Παραείναι καλοί . Τόσο που καταντά ξενερωτο. Δεν βρήκαν πουθενά αντίσταση. Στην άλλη σειρά είναι πιο δύσκολα τα προγνωστικά αλλά μάλλον οι Μάβερικς θα πάνε τελικό.
Οι Σελτικς παιζουν πολυ χάλια και σιγουρα κατω απο τις προσδοκίες, απλα ειναι απιστευτα αδυναμη η ανατολή. Στη Δυση αμφιβαλλω αν θα ξεπερνουσαν καανενα Φοινιξ ετσι όπως παιζουν.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.089
Likes
2.903
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
egw αρχισα να αντιπαθω του "λυκους" μετα απο τις ειρωνειες του super σταρ...μου αρεσει που τον συγκρινουν με τον M.J.

καλύτερα το Dallas
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
554
Likes
4.109
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Οι Σελτικς παιζουν πολυ χάλια και σιγουρα κατω απο τις προσδοκίες, απλα ειναι απιστευτα αδυναμη η ανατολή. Στη Δυση αμφιβαλλω αν θα ξεπερνουσαν καανενα Φοινιξ ετσι όπως παιζουν.
Πολύ αδύναμη η Ανατολή όντως. Το γεγονός πως δε βρήκε πουθενά αντίσταση πιθανολογώ πως θα της στοιχίσει. Αλλά όχι και πολύ χάλια. Όλοι οι αναλυτές στο ΝΒΑ αλλά και οι στοιχηματικες φαβορί την έχουν για την κατάκτηση του τίτλου. Αέρα τους κέρδισε στις σειρές και περίμενε. Εντάξει πέτυχε αδύναμους αντιπάλους αλλά τι παραπάνω να έκανε. Μακάρι να την αποκλεισουν οι Πέισερς. Δίνει και 10 απόδοση, not bad. Αλλά δύσκολο...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.758
Likes
50.990
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πολύ αδύναμη η Ανατολή όντως. Το γεγονός πως δε βρήκε πουθενά αντίσταση πιθανολογώ πως θα της στοιχίσει. Αλλά όχι και πολύ χάλια. Όλοι οι αναλυτές στο ΝΒΑ αλλά και οι στοιχηματικες φαβορί την έχουν για την κατάκτηση του τίτλου. Αέρα τους κέρδισε στις σειρές και περίμενε. Εντάξει πέτυχε αδύναμους αντιπάλους αλλά τι παραπάνω να έκανε. Μακάρι να την αποκλεισουν οι Πέισερς. Δίνει και 10 απόδοση, not bad. Αλλά δύσκολο...
Ε ακομη και οι Πεισερς αυτοκτονησαν για να χασουν.

Εχασαν ματς απο το μισο Μαιαμι, απο τους Καβς χωρις Μιτσελ, μιλαμε για ομαδες που.και πληρεις σεν περνουσαν τον πρωτο γυρο στη Δυση. Και στα ματς που κερδιζουν ειναι πολυ κατωτεροι του αναμενομενου.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
554
Likes
4.109
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Ε ακομη και οι Πεισερς αυτοκτονησαν για να χασουν.

Εχασαν ματς απο το μισο Μαιαμι, απο τους Καβς χωρις Μιτσελ, μιλαμε για ομαδες που.και πληρεις σεν περνουσαν τον πρωτο γυρο στη Δυση. Και στα ματς που κερδιζουν ειναι πολυ κατωτεροι του αναμενομενου.
Εεεεε καλά τι ήθελες να πάρουν 4-0 όλες τις σειρές; Με τους Μαϊάμι δεν ξέρω δεν τα είδα. Τους Καβς τους κέρδισαν και με Μίτσελ. Άσε που να λείπει ο σταρ μιας ομάδας πάνω στον οποίο έχει στηθεί όλο το σύστημα την κάνει πιο απρόβλεπτη μιας και ο αντίπαλος είναι πιο αδιάβαστος. Τεσπά άσχετα από το τι θα γίνει οι στοιχηματικες φαβορί την έχουν. Εεεε τόσο χάλια δεν είναι.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.622
Likes
9.976
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Έχει ξεφουσκώσει πολύ η Ανατολή. Μακάρι του χρόνου να είναι υγιής ο Γιάννης μέχρι το τέλος, φέτος θεωρώ ότι με οποιοδήποτε άλλον και να έπεφταν από τη θέση 5-8 εκτός της Ιντιάνα, θα είχαν περάσει από την πρώτη φάση και χωρίς Γιάννη ακόμα και με αυτή την ομάδα που έχουν οι Μπακς.

Οι ματσάρες ήταν το Ντένβερ-Μινεσότα, πραγματικά αχόρταγα παιχνίδια σε όλη τη σειρά. Ο ANT είναι το next big thing των Αμερικανών μαζί με Haliburton.

Συμφωνώ με Γιώργο, κάτι δε στρώνει με τους Σέλτικς, δεν θα έχουν και Πορζίνγκις μέχρι το 3ο-4ο ματς της σειράς. Για να δούμε πόσο θα μετρήσει η έλλειψη εμπειρίας των Ιντιάνα, όπως φάνηκε και στο 1ο ματς. Είδωμεν..
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
268
Ε ακομη και οι Πεισερς αυτοκτονησαν για να χασουν.

Εχασαν ματς απο το μισο Μαιαμι, απο τους Καβς χωρις Μιτσελ, μιλαμε για ομαδες που.και πληρεις σεν περνουσαν τον πρωτο γυρο στη Δυση. Και στα ματς που κερδιζουν ειναι πολυ κατωτεροι του αναμενομενου.
Εντάξει ρε συ, παρότι συμφωνώ γενικά σε αυτό που λες νομίζω υπερβάλλεις. Θα πάνε τελικούς ξεκούραστα και θα περιμένουν αντίπαλο που προέρχεται από δυσκολότερες σειρές. Επίσημη ξεχνάμε ότι για αυτούς που έχουν το πλεονέκτημα έδρας ένα επιπλέον ματς σημαίνει ένα επιπλέον ματς στην έδρα τους με ότι αυτό συνεπάγεται (εισιτήρια κτλ). Στο κάτω κάτω δεν αγχώθηκαν και σε καμία σειρά, δωσαν το πρώτο ματς στο Μαιάμι, σιγά τι έγινε.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.758
Likes
50.990
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εντάξει ρε συ, παρότι συμφωνώ γενικά σε αυτό που λες νομίζω υπερβάλλεις. Θα πάνε τελικούς ξεκούραστα και θα περιμένουν αντίπαλο που προέρχεται από δυσκολότερες σειρές. Επίσημη ξεχνάμε ότι για αυτούς που έχουν το πλεονέκτημα έδρας ένα επιπλέον ματς σημαίνει ένα επιπλέον ματς στην έδρα τους με ότι αυτό συνεπάγεται (εισιτήρια κτλ). Στο κάτω κάτω δεν αγχώθηκαν και σε καμία σειρά, δωσαν το πρώτο ματς στο Μαιάμι, σιγά τι έγινε.
Συμφωνω οτι θα πάνε ξεκουραστα. Διαφωνω στο οτι παιζουν καλα, ηταν πολυ καλυτεροι στην κανονικη περιοδο... οπως παντα. Για τους Σελτικς μιλαμε.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
268
Συμφωνώ ότι οι Celtics όντος δεν παίζουν καλά στα play off, αλλά περιμένετε να τους δούμε στους τελικούς.
Είναι μία ομάδα της οποίας ο κορμός δουλεμένος απο χρόνια και απέναντι θα βρει μία συγκριτικά νέα ομάδα.
Το μεγαλύτερο ευτύχημα για τους celtics ήταν πιστεύω ότι αποκλείστηκε το ντενβερ.

Εν πάσει περιπτώσει, ακολουθεί ένα καυτό μπασκετικό τριήμερο και βλέπουμε...!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.758
Likes
50.990
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Συμφωνώ ότι οι Celtics όντος δεν παίζουν καλά στα play off, αλλά περιμένετε να τους δούμε στους τελικούς.
Είναι μία ομάδα της οποίας ο κορμός δουλεμένος απο χρόνια και απέναντι θα βρει μία συγκριτικά νέα ομάδα.
Το μεγαλύτερο ευτύχημα για τους celtics ήταν πιστεύω ότι αποκλείστηκε το ντενβερ.

Εν πάσει περιπτώσει, ακολουθεί ένα καυτό μπασκετικό τριήμερο και βλέπουμε...!
Συμφωνώ, το Ντενβερ τους ειχε, με οποιονδηποτε αλλον (κι εξουθενωμενο κιολας) εχει τουλαχιστον 50% η Βοστονη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.333
Μηνύματα
888.612
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom