Ιταλία Bergamo/ Και μετα τι;

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
efiVa & mariagl δεν σας ενδιαφέρει κατι απο hostel;;;
Και εγω εκλεισα τελικα στο ξενοδοχείο που ήθελα απο την αρχη σε πολύ καλή τιμή. Αν και γενικά δεν ειμαι φαν των χοστελ. Εσύ εχεις κλεισει?
 

koukounari

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ
να σας πω την αληθεια και εγώ προτιμούσα τα ξενοδοχεία,αλλά ψάχνοντας βρισκεις πολύ ωραία,ας πούμε στην βερόνα που εκλεισα χοστελ φαίνεται φοβερό και πολύ κοντά στην αρένα και σχετικά φτηνό.όμως στο μιλάνο το χόστελ μας ειναι πολύ φθηνό (18? το άτομο την βραδια )(τρίκλινο με κοινό μπάνιο αν θυμάμαι καλά
) ...αλλα τα σχόλια το λένε οτι δεν ειναι κάλο,αξίζει μόνο για 2 νύχτες οχι παραπάνω..όμως εμεις το θέλαμε μονο για να κοιμόμαστε και να αφήσουμε κάπου ασφαλές τα πράγματα μας.....εσας δηλαδή πόσο είχε η βραδιά στο μιλάνο?μπορεί και να μην έχω κάνει την σωστή επιλογή :(
 

efiVa

Member
Μηνύματα
51
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Cuba
Koukounari εμας μας πηγαινει η διανυκτερευση το ατομο 35? και με πρωινο. Σε ενα οπτικα ωραιο ξενοδοχειο...το live θα το διαπιστωσει.
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Εμας 39? το άτομο σε τρικλινο δωμάτιο. Το ξενοδοχείο ειναι πολύ ωραίο και σε καλη τοποθεσία, και απ'οτι μου ειπε μελος του travelstories που εχει μεινει ήταν πολύ ευχαριστημένος.
 

koukounari

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ
σίγουρα εσείς θα μένετε σε κλάσεις καλύτερο ξενοδοχείο δε το συζητώ,εξάλλου ότι πληρώνεις αγοράζεις.....πιστεύω όμως να μας βολέψει ίσα ίσα να μένουμε,ειναι και στην στάση zara...ειστε ετοιμες για μιλανο???ολα καλα??

fenia42 χαχαχοχαοχοαοχαοχοοχαοχοα.................
 

koukounari

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ
να σας ρωτήσω και κάτι τελευταίο,θέλω να κάνω online check in στην ryanair,βάζω την εθνικότητα μου και δηλώνω οτι θα ταξιδέψω με ID.Μου ζητάει όμως ημερ/νια λήξης της ταυτότητας μου(που αυτό δεν ισχύει στις Ελληνικές τατότητες,μόνο ημερ/νια έκδοσης έχει),τι να κάνω??τι να βάλω?να βάλω κάτι στην τύχη?έχει τύχει σε κανέναν?
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
να σας ρωτήσω και κάτι τελευταίο,θέλω να κάνω online check in στην ryanair,βάζω την εθνικότητα μου και δηλώνω οτι θα ταξιδέψω με ID.Μου ζητάει όμως ημερ/νια λήξης της ταυτότητας μου(που αυτό δεν ισχύει στις Ελληνικές τατότητες,μόνο ημερ/νια έκδοσης έχει),τι να κάνω??τι να βάλω?να βάλω κάτι στην τύχη?έχει τύχει σε κανέναν?
θα πρεπει να γραψεις την ημερομηνία επιστροφης σου.
 

koukounari

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ
αααα ωραία αυτό θα κάνω!!!σε ευχαριστώ πάρα πολύ μαρία!

sapienza,μου είχες γράψει ότι θες ενα τηλ κάποιου ζωγράφου απο μπουράνο,μάλλον πως θα πάμε...θες να μ δώσεις κάποιες πληροφορίες??πως τον λένε που θα τον βρώ.....
 

efiVa

Member
Μηνύματα
51
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Cuba
Και μολις γυρισα και γω απο Μιλανο!!!!

Κατάφερα να πάω και στην Como και στο Brunate και στη Βερονα!!!!και όλα αυτά από την Παρασκευή το απόγευμα μέχρι και χθες το βράδυ. Ακολουθουν οι εξής εντυπώσεις:

Μιλάνο: Όμορφο αρκετά αλλά 2 μέρες είναι υπεραρκετές, στην Duomo γίνεται πανικός, το Navigli δε λεει και πολλα, πολύ ωραίο το κάστρο και το πάρκο που ακολουθεί μετά απο αυτό. H Corso Buenos Aires ακρως εμπορική αλλά τα έχουμε όλα και εδώ. Το Schokolat με τα gelato είναι απλά απιστευτο!!!! Το προτείνω σε όλους, και όποιος έχεις smartphone μπορει να κατεβασει αρκετες δωρεαν εφαρμογες για Μιλανο που λειτουργουν χωρις την υποστηριξη internet.

Como: Καλή αλλά όχι σα να πατάς σε άλλη χώρα όπως είχε γράψει χαρακτηριστικά άλλος συμφορουμίτης. Όσο για το Brunate διάβασα ότι δεν κυκλοφορουν αυτοκινητα και δεν ακους τπτ αλλο εκτος απο τα δενδρα και τα πουλια. Μια χαρα εγω ειδα και αυτοκινητα και λιγη φασαρια.....βασικα η ορεινη Τριπολη είναι πολύ καλύτερη του Brunate, με τη διαφορά ότι έχει ωραία θέα της Como απο ψηλα. Η αποσταση απο το Μιλανο ειναι μονο μια ωρα.

Verona: Ίσως και να ηταν το πιο ομορφο μερος που επισκεφθηκα!!!! Η πλατεία με την Arena, το σπιτι της Julieta, η πίατσα del Ebre, το κάστρο τους και ολη η διαδρομη κατα μηκος του ποταμου...παρα πολυ ωραια πολη. Και σε μια μερα τα βλεπεις ολα. Η απόσταση απο το Μιλανο ειναι μονο 1.22 λεπτα.

Ό,τι θελετε με ρωτατε!!!:rolleyes:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom