Capital Controls και ταξίδια

Fanula

Member
Μηνύματα
89
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
NYC
Ταξίδι-Όνειρο
USA roadtrip
Παιδια καλησπερα! Δεν ηξερα που να παραθεσω την παρακατω ερωτηση οποτε ξεκινησα καινουριο θεμα. Ελπιζω μονο να το δημιουργησα στη σωστη κατηγορια :Ρ προσπαθω τις τελευταιες ημερες να αγορασω εισιτηρια απο το σαιτ της ryanair και μου λεει πως η καρτα μου δεν εγκρινεται παρολο που την προηγουμενη ημερα εκανα αγορα απο το σαιτ της ellinair. Χρηματα εχει σιγουρα μεσα. Παιζει τιποτα με τις αγορες απο ξενες ιστοσελιδες λογω των εξελιξεων στην Ελλαδα; Θελω σε λιγες μερες να κλεισω διαμερισμα μεσω airbnb και φοβαμαι μην εχω θεματα και εκει. Συγγνωμη αν κανω "χαζη" ερωτηση αλλα βρισκομαι για σεζον σε νησι και δεν εχω ιδιαιτερη προσβαση σε μεσα ενημερωσης (παλι καλα). Ευχαριστω προκαταβολικα
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Ξέρει κανείς αν η φόρμα αναζήτησης ξενοδοχείων της viva επιτρέπει τη συναλλαγή με πιστωτική, όπως και για τα αεροπορικά; Έχει αρκετές επιλογές για διαμονή.
Εσυ ξερεις απο που να βρεις.τωρα σου γραφω απο σιενα!
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Πληροφοριακά, μόλις προσπάθησε ένας φίλος μου να κλείσει ΕΛΛΗΝΙΚΟ ξενοδοχείο με προπληρωμή μέσω του σάιτ venere, και τζίφος

Ίσως το ίδιο να ισχύει και για το booking, δε ξέρω.. Νόμιζα πως με τα ελληνικά ξενοδοχεία δεν υπήρχε πρόβλημα..
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Η ryanair δεν κανω δεκτες τις ελληνικες χρεωστικες και πιστωτικες καρτες λογω της υπαρχουσας καταστασης! Αγορες πραγματοποιουνται μονο στα αεροδρομια στα οποια διαθεται βαση χωρις καποια επιπλεον χρεωση.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Πληροφοριακά, μόλις προσπάθησε ένας φίλος μου να κλείσει ΕΛΛΗΝΙΚΟ ξενοδοχείο με προπληρωμή μέσω του σάιτ venere, και τζίφος

Ίσως το ίδιο να ισχύει και για το booking, δε ξέρω.. Νόμιζα πως με τα ελληνικά ξενοδοχεία δεν υπήρχε πρόβλημα..
Οποια εταιρια εχει συνεργασια με τραπεζα του εξωτερικου,δεν μπορει να δεχτει ελληνικη καρτα...δεν ειναι θεμα ξενοδοχειου...
Για τους φιλους που θελουν αεροπορικα,τωρα μονο μεσω ελληνικων ταξιδιωτικων γραφιων πχ petas,airtickets κλπ...παρτε τους τηλεφωνο,να σας λυσουν τις αποριες.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Παιδια καλησπερα! Δεν ηξερα που να παραθεσω την παρακατω ερωτηση οποτε ξεκινησα καινουριο θεμα. Ελπιζω μονο να το δημιουργησα στη σωστη κατηγορια :Ρ προσπαθω τις τελευταιες ημερες να αγορασω εισιτηρια απο το σαιτ της ryanair και μου λεει πως η καρτα μου δεν εγκρινεται παρολο που την προηγουμενη ημερα εκανα αγορα απο το σαιτ της ellinair. Χρηματα εχει σιγουρα μεσα. Παιζει τιποτα με τις αγορες απο ξενες ιστοσελιδες λογω των εξελιξεων στην Ελλαδα; Θελω σε λιγες μερες να κλεισω διαμερισμα μεσω airbnb και φοβαμαι μην εχω θεματα και εκει. Συγγνωμη αν κανω "χαζη" ερωτηση αλλα βρισκομαι για σεζον σε νησι και δεν εχω ιδιαιτερη προσβαση σε μεσα ενημερωσης (παλι καλα). Ευχαριστω προκαταβολικα
Αυτο που σου ειπε ο alex ισχυει και πας στο αεροδρομιο η αλλαζεις αεροπορικη και το κλεινεις μεσω ελληνικων πρακτορειων...και για τα ξενοδοχεια/διαμερισματα αν δεν αλλαξει η κατασταση,δεν μπορεις να κλεισεις...με αμεση χρεωση δεν θα γινει δεκτη η καρτα σου και αν το κλεισεις με δωρεαν ακυρωση,να το δεχτουν και πριν πας να στο ακυρωσουν γιατι πχ δεν θα μπορουν να δεσμευσουν τη πρωτη νυχτα η τελος παντων να δουν οτι η καρτα ειναι εν ισχυ.Και ολα αυτα που λεω,ειναι τι ισχυει μεχρι τωρα.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.091
Likes
23.855
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Γνωρίζει κάποιος αν τα 300 ευρώ συνολικά που μπορούμε να πάρουμε τη βδομάδα από την τράπεζα, μπορούμε να τα πάρουμε και από το εξωτερικό;
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.751
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom