Ryanair CHECK-IN ONLINE με την ryanair

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Για οσους ενδιαφερονται να πω οτι εδω και μερικες μερες ειναι ξανα διαθεσιμη η εφαρμογη της Ryanair στο ελληνικο App Store. Επιτελους!:clap:
 

bl4ckwar

Member
Μηνύματα
274
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη ή Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Άντζελες, Νέα Υόρκη
συμφερει στα αγγλικα (ιρλανδιας ) πιο φθηνα τα ειισιτηρια αν κλεισεις μεσω αλλης γλωσσας παρα ελληνικα . Επισης το τσεκ ιν εγινε 4 μερες πριν εως 2 ωρες πριν την πτηση απο 7 μερες πριν.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
συμφερει στα αγγλικα (ιρλανδιας ) πιο φθηνα τα ειισιτηρια αν κλεισεις μεσω αλλης γλωσσας παρα ελληνικα . Επισης το τσεκ ιν εγινε 4 μερες πριν εως 2 ωρες πριν την πτηση απο 7 μερες πριν.
Δεν ξερω αν αναφερεσαι συγκεκριμενα στο Αpp store. Γιατι για να κατεβασεις την εφαρμογη απο αλλη χωρα πρεπει να μπεις σε app stote ξενο. Δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο γιατι ειχα προσπαθησει παλαιοτερα και δεν γινοταν
 

bl4ckwar

Member
Μηνύματα
274
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη ή Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Άντζελες, Νέα Υόρκη
Μπορεις ειτε απο υπολογιστη να αλλαξεις σημαια -χωρα (ιρλανδια λογω αγγλικης γλωσσας και ευρω, 2 σημαιες κατω απο εμας), ειτε αλλαζοντας γλωσσα στο κινητο σου σε αγγλικα!!
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.790
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Σίγουρα θα έχει ξαναρωτηθεί αλλά δε μπορώ να το βρώ σε κανένα τόπικ. Ένας φίλος έχει κλείσει εδώ και καμπόσο καιρό εισιτήρια για Λονδίνο και όλα καλά. Θα βγάλει όμως καινούρια ταυτότητα άρα ο αριθμός ταυτότητας δε θα είναι ο ίδιος με αυτόν που έχει δώσει. Τί κάνουν σε αυτές τις περιπτώσεις;
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Σίγουρα θα έχει ξαναρωτηθεί αλλά δε μπορώ να το βρώ σε κανένα τόπικ. Ένας φίλος έχει κλείσει εδώ και καμπόσο καιρό εισιτήρια για Λονδίνο και όλα καλά. Θα βγάλει όμως καινούρια ταυτότητα άρα ο αριθμός ταυτότητας δε θα είναι ο ίδιος με αυτόν που έχει δώσει. Τί κάνουν σε αυτές τις περιπτώσεις;
Εχει κανει check in ??

Γιατι οταν αγοραζεις τα εισιτηρια δεν σου ζηταει ταυτοτητα... οταν πας να κανεις check in στη ζηταει..
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.790
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Α! Δε μου το διευκρίνισε! Μου είπε απλά τί θα κάνει...
Όχι check-in δεν παίζει να έχει κάνει γιατί πετάει Γενάρη, άρα όλα καλά;
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Α! Δε μου το διευκρίνισε! Μου είπε απλά τί θα κάνει...
Όχι check-in δεν παίζει να έχει κάνει γιατί πετάει Γενάρη, άρα όλα καλά;
Ναι μια χαρα.

Τολαχιστον εγω οσες φορες εχω κλεισει εισιτηρια δν μου εχει ζητησει ποτε ταυτοτητα παρα μονο τα ονοματα. Μετα οταν ειναι να κατσεις το check in τη ζηταει κανονικα και ζηταει και ημερομηνια ληξης της.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Οχι οταν βαλεις οτι εισαι Ελλαδα εξαφανιζεται το πλαισιο για ημερομηνια ληξης.
Οντως αυτα τα στοιχεια τα ζηταει οταν κανεις checkin, το οποιο πλεον το καναν απο 3 η 4 ημερες πριν εως 2 ωρες
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Οχι οταν βαλεις οτι εισαι Ελλαδα εξαφανιζεται το πλαισιο για ημερομηνια ληξης.
Οντως αυτα τα στοιχεια τα ζηταει οταν κανεις checkin, το οποιο πλεον το καναν απο 3 η 4 ημερες πριν εως 2 ωρες
Το check in ξεκιναει 4 μερες πριν την πτηση. Επισης δεν εξαφαινιζεται κανενα πλαισιο για ημερομηνια. Χθες εκανα και μου ζητουσε κανονικα και με το νομο... Δεν ξερω βεβαια εσυ ποτε εκανες.. αλλα σε εμανα ζηταει...και δεν νομιζω να βγαζει το συστημα αλλο στον εναν και αλλο στον αλλον
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Χμμμ... Ισως να μπερδεψα το συστημα της EasyJet, εκανα πριν απο μια εβδομαδα check in σε RyanAir και EasyJet (τα πολλα λεφτα δεν κρυβονται). Μπορει να τα μπερδεψα, σε αυτην την περιπτωση ζητω συγνωμη για την παραπληροφορηση.
Ημερομηνια ληξης ειπαμε, μια οποιαδηποτε ημερομηνια στο μελλον, ενα χρονο μετα, ενα μηνα μετα, οτιδηποτε.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.726
Likes
14.885
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
άντε πάλι από την αρχή. όχι βρε οτιδήποτε, 15 χρόνια μετά από την ημερομηνία έκδοσης. πόσες φορές πρέπει να το πούμε για να το καταλαβεται.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.898
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom