Γαλλία Disneyland ξενοδοχείο μέσα ή γύρω?

bortzos

Member
Μηνύματα
46
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
ο γύρος του κόσμου
ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ,ΚΟΝΤΙΝΗ ΣΤΗΝ EURODISNEYΠΟΛΗ Ή HOTEL.ΤΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΡΙΣΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΕΡΧΕΣΑΙ ΔΕΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ.ΕΠΙΣΕΙΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΠΑΡΚΟ ASTERIX;;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλώς ήρθες στην κοινότητά μας. Σε παρακαλώ μη γράφεις κεφαλαία.

Ξενοδοχεία υπάρχουν μέσα στη disneyland, δε σου κάνουν αυτά; Για το πάρκο αστερίξ εγώ έχω πάει καναδυό φορές και είναι αληθινά εξαιρετικό.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
πάντως αν πάρεις την κάρτα μετρό για κάποιες μέρες δεν πληρώνεις καθόλου για να πας στην Ευροντίσνευ. Εμείς πήγαμε τα Χριστούγεννα οικογενειακώς και είχε ο καθένας μας κάρτα μιας εβδομάδας και πήγαμε 2 φορές χωρίς να χρεωθούμε καθόλου έξτρα. Εξάλλου τα ξενοδοχεία μέσα είναι πανάκριβα ενώ στο Παρίσι θα βρεις πιο οικονομικά.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
πάντως αν πάρεις την κάρτα μετρό για κάποιες μέρες δεν πληρώνεις καθόλου για να πας στην Ευροντίσνευ. Εμείς πήγαμε τα Χριστούγεννα οικογενειακώς και είχε ο καθένας μας κάρτα μιας εβδομάδας και πήγαμε 2 φορές χωρίς να χρεωθούμε καθόλου έξτρα. Εξάλλου τα ξενοδοχεία μέσα είναι πανάκριβα ενώ στο Παρίσι θα βρεις πιο οικονομικά.
Με τη διαφορά ότι το Parc Disneyland είναι στην 5η ζώνη του Παρισιού, και η εβδομαδιαία κάρτα που θα πάρετε θα πρέπει να καλύπτει και τις 5 ζώνες. Η τιμή αυτής της εβδομαδιαίας κάρτας είναι ?33,4, όταν η απλή 2 ζωνών κοστίζει ?17,20.
Αντίστοιχες διαφορές ισχύουν και για την ParisVisite 1,2,3,5 ημερών.
Όταν το απλό εισιτήριο RER Παρίσι - Dysneyland κοστίζει 6.55, κάνε τους υπολογισμούς σου.
 

Kate7

Member
Μηνύματα
122
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Europe roadtrip by moto
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ,ΚΟΝΤΙΝΗ ΣΤΗΝ EURODISNEYΠΟΛΗ Ή HOTEL.ΤΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΡΙΣΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΕΡΧΕΣΑΙ ΔΕΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ.ΕΠΙΣΕΙΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΠΑΡΚΟ ASTERIX;;
Οικονομικά ξενοδοχεία 10' από την Eurodisney και νομίζω με δωρεάν μεταφορά από και προς το πάρκο είναι τα εξής :
Kyriad Hotel at the Disneyland Resort Paris (κάτω από 100ευρώ)
Hotel at Disneyland? Paris ? Reservation of your Kyriad Hotel

Dream Castle Hotel at Disneyland® Paris (γύρω στα 120)
Home - Disney Hotel, Disney Hotels, Vienna International Dream Castle hotel, Disneyland Resort Paris, Paris, France, Europe, CastleDream Castle Hotel **** - a statement of quality and service
Magic Circus Hotel at Disneyland® Paris (γύρω στα 100)
Gallery - Magic Circus Hotel**** Paris - a statement of quality and service
 

seadreamer

Member
Μηνύματα
43
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Koh Samui
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα τα τροπικα νησιά
Γειά σας παίδες! Την Παρασκευή αναχωρούμε για Παρίσι-Eurodisney εγώ και τα φιλαράκια μου. Θα ήθελα λοιπόν τα φώτα σας επειδή οι ημέρες είναι λίγες και όπως καταλαβαίνετε δεν έχουμε καιρό για χάσιμο! Συν ότι για τους περισσότερους από την παρέα είναι το παρθενικό ταξίδι στο εξωτερικό...

Από προσωπικές λοιπόν, εμπειρίες ακούω προτάσεις για το τί ΔΕΝ πρέπει να χάσουμε αυτές τις τρεις ημέρες.

Φθάνουμε Παρασκευή πρωί και φεύγουμε Δευτέρα απόγευμα. Επειδή όσο να΄ναι τα γούστα διαφέρουν, σκοπός μας πιο πολύ είναι να δούμε τα MUST και να χαβαλεδιάσουμε όσο το δυνατόν περισσότερο...διότι αυτό το ταξίδι είχε σχεδιαστεί από κάποιους από τότε που ήταν ακόμα παιδιά...

Είμαι λοιπόν όλος αυτιά και σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Διαβασε τους οδηγους, τις ιστοριες των μελων κανε και μερικες συγκεκριμενες ερωτησεις και θα 'σαι ετοιμος. Το Παρισι ειναι πολυ ομορφο και σιγουρα θα χαρειτε το ταξιδι σας... ο,τι και να κανετε.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Τρεις ημέρες στο Παρίσι είναι πολύ λίγες και θεωρώ κρίμα να χαλάσετε τη μια στην Ντισνευλαντ.
Στην αναζήτηση αν πατήσεις Παρισι θα βρεις δεκάδες θέματα.
Αιφελ, Μονμαρτη, Λουβρο, Παναγία των Παρισιων, Μουλεν Ρουζ, βόλτα στον Σηκουάνα με μπατω μους, βόλτα στη συνοικία Marais είναι ελάχιστα από αυτά που μπορείς να κάνεις στο Παρίσι.
Να περάσετε υπέροχα
 

elpidaki

Member
Μηνύματα
23
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Τοκιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Καλημερα,
μια πολυ καλη φιλη μου διαθετει το μικρο στουντιο που εχει στο Παρισι για μια βδομαδα για να επισκεφτουμε την Eurodisney..Θελω τα φωτα και τις συμβουλες σας στα μικρα ερωτηματακια:
1.Ποια ειναι η καλυτερη εποχη να πας
2.Με ποια εταιρεια θα πετυχω το φθηνοτερο ναυλο ( h easy δεν εχει δρομολογια απο Θεσσαλονικη το χειμωνα )


Σας ευχαριστω:D
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.405
Να είναι καθημερινή και να έχουν σχολείο τα Γαλλάκια και κυρίως χειμερινή περίοδο.. Γενικά είναι πολύ δύσκολο να βρείς μέρες που να μην έχει ουρές ...Είχα βγάλει ετήσια κάρτα (για τα παιδιά βέβαια) όταν έμενα Παρίσι και μετά απο 30αριά επισκέψεις κατέληξα σ' αυτό το συμπέρασμα..

Καλή τύχη με τις ουρές....:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.471
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom